Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 844
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 228
отдавна им се каня на тези пана и как не видях една снимка в нета на вече поставени. Или не са много популярни или хората дето са си сложили не пишат по този въпрос с малките изключения, които сте цитирали.И мамата мълчи по този въпрос. Все се надявах, че в бг мамама ще е описал и показал, точно как става в последователен снимков материал, ама няма. Май ще се пробвам на една врата, а ако стане ще се заема и с другите.

 http://www.kazanlak.com/c_vrati-2000-eood_1195_2.html може би тук, но пък не е описано

Последна редакция: чт, 28 апр 2016, 07:33 от грозда

# 391
  • Злокучене
  • Мнения: 456
здравейте,

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1461346784o.jpg

имате ли идея стената отзаде на тази снимка как се получава - тапет ли е?

# 392
  • София
  • Мнения: 488
a_alex, не знам дали това на снимката е тапет, но при мои познати съм виждала нещо подобно - на стена в трапезария в къща - и беше основата боя, а "камъка" от тапет.
Самата боя беше направена като на мазки с четка и тапета по краищата също беше леко мазнат и стоеше страхотно.

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Здравейте, дами!
Предстои ни ремонт и трябва да преобразя една ракла и спалня от ПДЧ в друг цвят.
Преди 7 г.  боядисах ПДЧ скрин в бяло с боя на водна основа и стана чудесно, но след време тук-таме по ръбчетата леко се излющи.

Бихте ли ми препоръчали с каква боя да боядисам мебелите - първо шкурене за надраскване, после грунд - дотук съм наясно  Laughing
Накрая да слагам ли и лак за повече здравина и отново какъв?
С дунапренено мече или?

Предварително благодаря!

# 394
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Здравейте, дами!
Предстои ни ремонт и трябва да преобразя една ракла и спалня от ПДЧ в друг цвят.
Преди 7 г.  боядисах ПДЧ скрин в бяло с боя на водна основа и стана чудесно, но след време тук-таме по ръбчетата леко се излющи.

Бихте ли ми препоръчали с каква боя да боядисам мебелите - първо шкурене за надраскване, после грунд - дотук съм наясно  Laughing
Накрая да слагам ли и лак за повече здравина и отново какъв?
С дунапренено мече или?

Предварително благодаря!
Първо , леко зашкурване, после грунд Боро контакт -розовия, и после след 2ч.- боята .колкото ръце искаш! проверено-няма мърдане. Мечето обаче е плюшено. Peace

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Благодаря за отговора!
А боята каква да бъде точно - ако кажеш и марка ще е перфектно  bouquet

# 396
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Благодаря за отговора!
А боята каква да бъде точно - ако кажеш и марка ще е перфектно  bouquet
Аз използвах на Сократес  Peace

# 397
  • Мнения: 46 508
Според мен е неизбежно след време обелването на ръбчетата. В детската мебелите ни ги боядисваха при поръчката, но 8 г. по-късно пак има тук так обелено. Бях се засилила да ги оправям, но пък така ми харесват повече, леките несъвършенства си имат своя чар, при определен вид мебели, разбира се Simple Smile

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Благодаря ви! Тези дни ще вземем боята и в почивните дни ще се развихрям  Crazy

Човече, съгласна съм, но за мебели естествено дърво  Hug
След време сигурно ще ги сменим, но засега трябва да караме с боядисани  Laughing

# 399
  • Мнения: 46 508
Наистина за естествено дърво става дума, но в интерес на истината тогава ми излезе по-евтино да направя чам по поръчка, отколкото ПДЧ. Дори готовите масовки ПДЧ бяха по-скъпи  ooooh! луда работа.

Кухнята ми е ПДЧ и съм я минавала с боя и лак отгоре. Учудващо добре се държи, няма обелено, с изключение на едно място, където чекмеджетата се трият едно в друго (счупи се едното, поръчахме друго, объркаха размера и така... временните неща са най-постоянни  Blush). Боята беше някаква случайна на промоция, но лакът помня е този на Сократес. Така че мога да го препоръчам за здравина. Обаче си жълтее леко, въпреки че ми казаха, че ще запази белотата.

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Точно такава информация ми трябваше - значи ти си сложила и боя, и лак отгоре.  Hug
Боята и лакът трябва да са водоразтворими, за да са съвместими, нали?
Не ме притеснява жълтеенето , защото даже се чудя дали да не взема цвят екрю, а не снежнобяло.
Щом на кухня се държи толкова добре, значи при нас ще е идеално  Laughing - спалнята и раклата ще мацам

# 401
  • Мнения: 46 508
Боята и лакът трябва да са водоразтворими, за да са съвместими, нали?
Хм, това не знам. Боята със сигурност беше водоразтворима, но за лака не помня. Имам снимка обаче, ако помогне:
Скрит текст:

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Чудесно - полиуретанов лак значи - ще търся същия

Благодаря ти  bouquet

# 403
  • Мнения: 3 406
Здравейте момичета
Отдавна следя темите ви с интерес и се възхищавам на нещата, които правите. Чета ви редовно, но направих грешката да не си свалям нещата, които биха ми били полезни в бъдеще. Сега ще ми е много трудно да се върна 30 теми назад, за да намеря това, което ме интересува.
В момента ремонтираме стара къща. В три от стаите има дюшеме - червен чам. Много ми се иска да го запазим. Отдолу под стаите има мазета, и се вижда, че дъските са в перфектно състояние. Няма изгнило или проядено. Отгоре в две от стаите е балатум, който умишлено не махнахме докато завършим стени и тавани, за да не увредим допълнително дюшемето. Едната стая отгоре си е на дюшеме, боядисано с блажна лилава боя. Въпросите ми са следните:
1. Достатъчно здрав материал ли е чама за под? Няма да ходим с обувки по него, но все пак.
2. Когато сте възстановявали под как процедирате - фирма, която да цикли и за вас остава лакиране /омасляване/, или вие сами шкурите? Ако вие сте шкурили - с какво?
3. Обработвате ли с някакъв препарат против дървеници и други подобни? Ако да - с какъв препарат?
4. Масло или лак е по добре за пода?
5. Две от стаите ще са спални, за тях нямам особени притеснения, но третата ще ми е работен кабинет. Съответно столът ще е тип офис стол, с колелца. Ще се уврежда ли пода от стола?
Благодаря ви предварително  Hug  Знам, че за всяка една от вас времето е ценно, и не е приятно да се повтаря вече споделеното, но ще оценя всяко мнение и съвет от ваша страна!

# 404
  • Мнения: 120
Скрит текст:
Здравейте момичета
Отдавна следя темите ви с интерес и се възхищавам на нещата, които правите. Чета ви редовно, но направих грешката да не си свалям нещата, които биха ми били полезни в бъдеще. Сега ще ми е много трудно да се върна 30 теми назад, за да намеря това, което ме интересува.
В момента ремонтираме стара къща. В три от стаите има дюшеме - червен чам. Много ми се иска да го запазим. Отдолу под стаите има мазета, и се вижда, че дъските са в перфектно състояние. Няма изгнило или проядено. Отгоре в две от стаите е балатум, който умишлено не махнахме докато завършим стени и тавани, за да не увредим допълнително дюшемето. Едната стая отгоре си е на дюшеме, боядисано с блажна лилава боя. Въпросите ми са следните:
1. Достатъчно здрав материал ли е чама за под? Няма да ходим с обувки по него, но все пак.
2. Когато сте възстановявали под как процедирате - фирма, която да цикли и за вас остава лакиране /омасляване/, или вие сами шкурите? Ако вие сте шкурили - с какво?
3. Обработвате ли с някакъв препарат против дървеници и други подобни? Ако да - с какъв препарат?
4. Масло или лак е по добре за пода?
5. Две от стаите ще са спални, за тях нямам особени притеснения, но третата ще ми е работен кабинет. Съответно столът ще е тип офис стол, с колелца. Ще се уврежда ли пода от стола?
Благодаря ви предварително  Hug  Знам, че за всяка една от вас времето е ценно, и не е приятно да се повтаря вече споделеното, но ще оценя всяко мнение и съвет от ваша страна!

Здравей ,мога да ти отговоря на 2 и 4 само защото преди дни завърших кухнята.
Исках сама да си ремонтирам кухнята без чужда помощ,за това изшкурих пода със шлайфмашина(лентов шлайф),НЕ вибрационен шлайф.Смених доста шкурки,около 6 номер p40 и накрая за финно p100.Доста трудоемка задача беше,ръце,крака и гръб не ми останаха...Но съм горда с постигнатото.
4 Аз лакирах със лак и велурено мече по препоръки от тук за мечето.Но почитателите на маслото са повече от тези на лака.Знам че със маслото дървото диша изглежда по-добре и ако се надраска след време,не се шкури ами се нанася директно.Но за мен недостатъка му е ,че е по-скъпо и много по-често се омаслява,всяка година май или поне на две.
Аз лакирах със водоразтворим лак на Селт,не намерих друг водоразтворим за жалост.Друг продавач ми каза,че не бил хубав и няма да съм доволна.Ще разбера след време.Кухнята ми е малка 10/12квадрата(незнам точно),но лака ми стигна за 3слоя,от който първия попи едната кофичка,а за следващите два слоя ми стигна втората кофа.Късмет и търпение  Peace Hug .
Да споделя ,че не можах да сваля покритието от шкафовете,май е безир махагон и не може да се шкури, ужасно трудно и се отказах,за това ми се наложи да ги боядисам с 5слоя водоразтворима боя,която поразредих малко.Облепих плочките с мебелно фолио и плота и масата също

Общи условия

Активация на акаунт