Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 871
  • 739
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 306
Онези прословути перящи системи, да не им правя сега реклама, дали няма да се справят?

# 511
  • Пловдив
  • Мнения: 97
fatalina, ай, ай, голяма беля. За прахосмукачка съм и аз - задължително преди каквото и да е търкане, защото саждите се размазват и са вечно в дивана.
За търкане след това - може би обезмаслител, но първо пробвайте някъде на скрито място.
Успех!
В най-лошия случай може да се наложи претапициране, тъкмо ще се обновят отново....

# 512
  • Мнения: 54 413
И според мен нова тапицерия е решението.

# 513
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Това твое ленено масло дето не съхне малко ме притеснява...да не си попаднала на това дето съхнело с години( тук във форума момичета са се оплаквали от ленен безир). Лепка ли като го пипаш? И моля те, разкажи как ги сдоби тези красоти...  Simple Smile и на какво ще ги гласиш ?
Лененото масло ми е най-обикновено, от това за салати и готвене Simple Smile Вече попи и въобще не лепне, но и двата елемента потъмняха и боята стои черна, а дървото - жълто. Май ще оставя останалите необработени, а тези ще ги наглася някак.
Историята накратко е следната... Миналата година съзрях този зелен гном (https://photos.google.com/share/AF1QipN5elqbrh68oJop9lHZ2JnGOf-B … NODl2OXAzYXFaUjRn и https://photos.google.com/share/AF1QipN5elqbrh68oJop9lHZ2JnGOf-B … NODl2OXAzYXFaUjRn) до един боклукчийски казан. За първи път чух мъж ми (17 год сме заедно) да повишава тон и да ме обяви гласно за луда Simple Smile
След сума ти перипетии и доста усилия се получи това: https://photos.google.com/share/AF1QipN5elqbrh68oJop9lHZ2JnGOf-B … NODl2OXAzYXFaUjRn, https://photos.google.com/share/AF1QipN5elqbrh68oJop9lHZ2JnGOf-B … NODl2OXAzYXFaUjRn
Продължението е, че тази година "случайно" ми бяха подарени още един такъв фотьойл, двойка и тройка диван със.... същите елементи. Сега съм в процес на тяхното обновяване и разкрасяване Simple Smile
Елементите на първото кресло бяха боядисани в кафяво, а на втория комплект - в черно. И понеже са много релефни, няма как да се изчистят до дърво. Но мисля, че и така ще стоят добре.

Последна редакция: вт, 31 май 2016, 18:55 от Bloody_Marry

# 514
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Bloody_Marry,  не виждам снимките  Sad

# 515
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
За дивана извикайте фирма, която предлага пране не мебели. Те си имат специални препарати и няма да излезе по-скъпо, отколкото да търсите препарат или да съсипете дамаската.

# 516
  • Мнения: 6 298
Благодаря на всички!  Ще се ръси със сода бикарбонат на сухо и ще се смуче с прахосмукачка. Така са ги посъветвали други хора. След това ще се пере дамаската. Може да се викне и фирма. Преди това обаче има много друга работа по сваляне на шпакловка и т.н. Смяна на тапицерията ще бъде много краен вариант - дивана все пак е на 2 месеца.

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Bloody_Marry,  не виждам снимките  Sad
SvetlaK, опитай пак, май успях да го оправя.

# 518
  • Мнения: 1 265
"....до един боклукчийски казан. За първи път чух мъж ми (17 год сме заедно) да повишава тон и да ме обяви гласно за луда..."

Bloody_Marry - наисина си "луда"  smile3525 Еееех да имаше такива луди и в наща къща newsm78 #Crazy
Фотьойла е станал чудесен, ще очаквам с нетърпение снимките от попълнението

# 519
  • Мнения: 186
Ах Блъди Мери, какво красиво кресло си спретнала от зеления гном  Laughing ...чудесен, чудесен Hug Hug
Ако си мазала с ленено масло за салата няма ли да стане да го измиеш с меглио. Аз съм мила голо дърво с него и почисти много добре без да повреди дървото.
Фаталина, и аз съм за фирма за почистване! За по-сигурно. Те имат специални много силни препарати, а и понякога всяко предварително непрофесионално третиране на замърсяването може да попречи на правилното действие на тези препарати. По-добре не правете нищо сами, за да не запечатате мръсотията в дамаската завинаги. Жалко за горките хора...дано успеете да спасите нещата. Успех!!!!

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Аз съм викала фирма за почистване, уж препарати, професионално  и подобни и като дойдоха и наизвадаиха Медикс....

# 521
  • Мнения: 186
 Laughing  Laughing  Янтра, ужас. Ох, дано да е единствената такава фирма...жалко че си се натресла на тях  Sick

# 522
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Аз ги изгоних, сравнително тихо и спокойно.

# 523
  • Мнения: 186
Ами така де  #2gunfire  , ти си ги викнала да почистят, а те дошли да ароматизират

# 524
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Мишелин, не го откривам този препарат в нета, какво съдържа  Thinking

Сийка, тези "несъвършенства" според мен трябва да се мултиплицират. С телена четка, плотът става релефен и готин.

БлъдиМмери, супер, ама сама ли го направи?

Общи условия

Активация на акаунт