Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 866
  • 739
  •   1
Отговори
# 600
  • Бургас
  • Мнения: 754
Крухан да, коридорите на двата етажа и стълбището ми е с такава венецианска мозайка, тя е от 20г., в къщата живеем от близо 2г /постоянно/ нищо не е правена нито шлайфана, нито лакирана, мия само с вода. Обърни се към специалисти да я изшлайфат и полират. Мрамора е порест и поема разни нещица.

# 601
  • Мнения: 797
Kruhan, би ли написала коя е боята за фаянс- марка, цена, откъде я купи? Благодаря  bouquet

# 602
  • Мнения: 186
Надя, боята се казва atriaplastic. Аз се обадих по телефона и си я поръчах да ми я пратят с куриер от София. Предварително си сметни площта, която искаш да боядисаш и те ще ти кажат какво количество да си купиш. От сайта на фирмата atribg.com ще вземеш телефона им, да не го пиша тук. На мен ми излезе 280 или 230 лева( не помня , защото не съм я купувала сега) за баня с размери 1,80 на 2,50 метра и височина на плочките 2 метра. Остана ми доста, може би за още една ръка, но по-добре да е повече, отколкото да не ми стигне. Боята пристигна с четири страници инструкции за работа  Laughing . А и аз съм на разположение, ако се решиш. И консултанта на фирмата също беше много обстоятелствен по телефона.
Хриси, и аз си мислех за фирма да викна за мозайката. Няма да се оправя без машина. Иначе няма язви или изронено. Ще я мъча аз тая мозайка да светне, че съм виждала полирана такава на живо и много ми хареса... Като дойдат дървениите, тогава ще помагате, че съм ги поръчала без никакво третиране или покритие, а само шлайфани. Но понеже трябва да ги издокарам да са донякъде водоустойчиви, проучвам с какво да стане - импрегнант ли, масло ли, комбинация от двете ли ... още не знам. Само знам, че няма да е лак. Ще звъня на осмо да питам.  Дървесината е акация.

# 603
  • София
  • Мнения: 1 727
Ами надявам се да нямам проблеми с фугите и ръбчетата и ъгълчетата. Ще видим по нататък как ще се държи.
Мисля, че няма за какво да се притесняваш, при нас боядисахме плочките преди 9 години и няма промяна. Намират се в кухнята на майка ми, където доста се пуши и се готви, но въпреки това не са мръднали. Е, имат нужда от основно почистване.

Банята ти е станала чудесна!

# 604
  • Мнения: 186
Узи, благодаря!  bouquet Това, което казваш ме радва!

# 605
  • Мнения: 4 076
Момичета,благодаря,проблемът е 50% и повече решен:категорично запазваме мебелите с историята.Отговорни сте главно вие  bouquet Ще търся дърводелец/реставратор,не е спешно.Узи,наистина искат място и светлина тези мебели.Едната страна е с прозорци до долу и дървета,които не засенчват,място има-слети трапезария и хол,мисля,че ще се получи.
Ако някой е щедър да снима как е обновил и включил старите мебели в съвременна схема,ще му бъда благодарна за вдъхновението!!

Kruhan,специално заради твоите снимки си сложих очилата,за да видя боядисано.Изглежда като с нови плочки.Ми да беше позацапала малко тия фуги  Mr. Green,стана ми съвестно и залегнах пак с четка и клечки в банята.Ей,как са ми омръзнали тия плочки и фуги...не измислиха ли вече нещо по-лесно за поддържане и подновяване!!!

# 606
  • Мнения: 1 780
Браво, Kruhan, добре се е получило. Поздравления  bouquet
Скрит текст:
по мое мнение това  не е съвсем бюджетно решение  Embarassed.

# 607
  • София
  • Мнения: 859
Да се включа и аз, за да дам отчет какво става с апартамента за под наем. И главно, за да покажа паркета. Нали исках да не стои жълт и да е със сив байц. Е, мъжа ми го направи много красив в спалнята.
Ето как беше http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37062796
Ето и как стана в спалнята http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37062801
И отблизо http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37062802
Абсолютна красота. Мога да стоя и да го гледам с часове. Много ми хареса, но беше голяма играчка и не се нави да го направи такъв и в детската, но пък не стана такова жълто, каквото ме дразни. Стои по-тъмно. Явно дъба си е някакъв такъв. В апартамента на майка ми стои жълт и колкото и да потъмнява с времето (минаха 4 години) пак си стои жълт и изобщо не ми харесва.
Ето го как беше в детската http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37062800
Ето го и как стана там http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37062798
Доволна съм от резултата. Дано почиващите лятото да не му разкажат играта Simple Smile

Вратите също ги пребоядисахме и им сменихме дръжките и патроните. В момента нямам снимки, за да ги покажа. Леглата ги сменихме, но пък запазихме старите гардероби. Тях ще го покажа до седмица, боядисваме ги и стават много интересни и ефектни. Ще покажа и ламперията в коридора, мисля че ще ви бъде интересно.

И една друга красота сътворена пак от моя мъж - дивана в хола http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37064172
Излеле доста по-скъп, отколкото да си купим нов, но пък е много оригинален. Паркета в хола не е в толкова плачевно състояните и решихме да го оставим така на този етап.

Това е засега от мен. Надявам се да ви хареса  Wink

# 608
  • DE
  • Мнения: 9 068
Цитат
И една друга красота сътворена пак от моя мъж - дивана в хола http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37064172
Излеле доста по-скъп, отколкото да си купим нов, но пък е много оригинален. Паркета в хола не е в толкова плачевно състояните и решихме да го оставим така на този етап.

Страхотен диван  Heart Eyes Нещо подобно искам да ми направи мъжа ми. Защо да е по-скъп от купен, на мен ми изглежда доста бюджетен  newsm78

# 609
  • Мнения: 186
Аууу!! Браво на вас FatalSnare!!! С какво го мазахте паркета? В крайна сметка намазахте ли със сивия байц по паркета и какъв е този сив байц-цвят, марка, на каква основа е? Разкошно е!!А дивана сякаш е сглобен от дебелите чамови греди. Много, много  е сладък и той!!  bouquet

# 610
  • София
  • Мнения: 859
Цитат
И една друга красота сътворена пак от моя мъж - дивана в хола http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37064172
Излеле доста по-скъп, отколкото да си купим нов, но пък е много оригинален. Паркета в хола не е в толкова плачевно състояните и решихме да го оставим така на този етап.

Страхотен диван  Heart Eyes Нещо подобно искам да ми направи мъжа ми. Защо да е по-скъп от купен, на мен ми изглежда доста бюджетен  newsm78


Плат - 280 лв, шивачка - 245 лв. вкл. пълнежа за възглавниците и 2 дунапредна 200/90 6 см, защото отдолу има 2 матрака, дървен материал с обкова - 200 лв.  Общо малко над 700 лв. и цената не включва матраците. Можеше и по-бюджетен да излезе, примерно отстрани да не е с греди, а с дъски. Също и ако е по-евтин плата  Blush Или пък да беше по малък. Ама много ми харесва така  Sunglasses

# 611
  • DE
  • Мнения: 9 068
Да, права си, почти на цена от магазин е. Но аз мога да шия, имам подходяща тапицерия и матраци, значи ми трябват само греди и го почваме Grinning

# 612
  • София
  • Мнения: 859
Имам въпрос към вас. Върху боя на водна основа (тази на декоратор), какъв безцветен лак да сложа? Може ли да е на водна основа или трябва да е миризлив? Препоръчайте марка лак? Иска ми се да не мирише, че кърмя и не искам да дишам отрови.
И още един въпрос. Вратите също са с боя на водна основа (на аквис), струва ми се, че като ги бърша и боята остава по парцала. Да ги мина ли и тях с някакъв безцветен лак, за да останат повече време в този си цвят и какъв да е той?  newsm78

С какво го мазахте паркета? В крайна сметка намазахте ли със сивия байц по паркета и какъв е този сив байц-цвят, марка, на каква основа е?

Мерси за милите думи. Вдъхновяващо ми действат. Този в спалнята е със сив байц. Един приятел на мъжа го е забъркал цветово. Знам, че работят със скъпи материали. В крайна сметка ни остана огрмомно количество. Беше на водна основа. И сега се чудим какво да го правим. Имаме за още 5 апартамента, ама няма кой да го направи.
Иначе за паркета в спалнята горе долу така изглежда всичко от към труд: Първо взе машина под наем и цикли стария паркет, после фугира 3 пъти, че големи дупки имаше на места. После викна друг да го цикли след фугирането. После го намаза с байц и там, където се среща стана по тъмно сиво и стана на едни линии и петна, ужас. И от там го шлайфа. Игра си доста и много се изнерви.  После го лакира 3 пъти. Малко му дойде в повече цялото упражнение и за детската не му се занимаваше. Иначе го лакирахме с двукомпонентен лак и в двете стаи.  #Crazy

дането това е супер, че имаш всичко налично. Като навиеш мъжа ти да го направи, да ни го покажеш после задължително Simple Smile

# 613
  • Мнения: X
 FatalSnare ако ви е останал от лака за паркета може и с него да си направите вратите. Вярно е че мирише, но пък е здрав и траен. Боята аквис хич не ми харесва - не само че не е здрава, но и капки по нея оставят петна.

диванът е супер, браво  Simple Smile

Да, права си, почти на цена от магазин е. Но аз мога да шия, имам подходяща тапицерия и матраци, значи ми трябват само греди и го почваме Grinning
+1. Пиши откъде ще вземеш гредите. В Баухаус има някакви обработени за мебели, виждала съм ги по брошурите, но може би са по-скъпи от тези по складовете.
още едно единично легло с хубав матрак вече ни е ненужно ( и малкия син вече е с девойка...  ooooh!) и решихме да го правим на канапе.

# 614
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
ПДЧ боклук от магазина да е по-евтин? Несравнимо. И  с греди е много ефектно.
Е, ще се поизметнат, понацепят с времето, но няма как.

Общи условия

Активация на акаунт