Второ дете

  • 65 525
  • 1 088
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 24 839

А, като се напънеш инвитро на 50 да докажеш, че си жена и го хвърлиш на бавачки, си майка за пример и трябва да имаш поне 10 деца.
Ама разбира се, всички са хвърлени някъде, само твоите са родени с желание и отгледа с любов...

Защо се заяждаш?
Визирам точно определена персона-ако си забравила, защото титина измъкна писан пост от мен отпреди година и половина, извън контекста.
От друга страна, за какво "отглеждане с любов" говориш, като всъщност го отглежда бавачката, а майката само го " поглежда" за някоя и друго минута и то докато спи?

# 841
  • Мнения: 46 580
Не мисля, че аз съм тази, която обижда. Прочетох целия пост, не само цитата. Определяш личните причини на дадена жена като "глупави доводи", пишеш й, че било заради парцали и килограми, неща, които никъде тя не споменава като фактор.
Децата на хората с по 1 дете не спря ти и още една потребителка да наричате подигравателно "златни яйца", въпреки че повече не са отглеждани с по-различно отношение от вашите, а в семейства с по 2-3 по-малкото често получава и по-специално отношение отколкото към единственото.
И т.н.
Не разбирам подобно отношение в тема за деца. Каквото си написала, написала, няма връщане, но не затъвай повече в обяснения, защото става още по-грозно.

# 842
  • София
  • Мнения: 24 839

Не разбирам подобно отношение в тема за деца. Каквото си написала, написала, няма връщане, но не затъвай повече в обяснения, защото става още по-грозно.

Обожавам някой да ми обясни, че нямало смисъл да затъвам в обяснения, само и само да има последната дума и неговото да е меродавно.
Ми, добре! Mr. Green

# 843
  • Мнения: 46 580
Имам предвид с такъв тон. Иначе няма нищо лошо да се води нормална дискусия, дори е полезно.

# 844
  • София
  • Мнения: 24 839
Имам предвид с такъв тон. Иначе няма нищо лошо да се води нормална дискусия, дори е полезно.
Нищо ми няма на тона- пиша в тема за деца, но никъде и с нищо не съм засегнала нечие дете!
Що се отнася до определението "Златното яйце"- тук го прочетох за пръв път, пък и да го бях аз донесла, пак не е обидно за детето.
И за майката не е обидно, освен ако не намери тя подтекст който да реши, че не ѝ изнася.

# 845
  • Мнения: 46 580
В контекста, в който се употребява е ясно какво цели.
И 5 деца да имах пак щях да напиша същото, не съм го приела лично, мнението ми е съвсем субективно. Като цяло не намирам за нормално такова скачане и подобен тон, без значение какъв е предметът на темата.

# 846
  • София
  • Мнения: 24 839
В контекста, в който се употребява е ясно какво цели.
И 5 деца да имах пак щях да напиша същото, не съм го приела лично, мнението ми е съвсем субективно. Като цяло не намирам за нормално такова скачане и подобен тон, без значение какъв е предметът на темата.

Аз не намирам за нормални доста от скачанията на други никове, но си е тяхно право да се изразяват както намерят за добре.
Персонални обиди не си позволявам, да плаша с доноси към модераторите също, нито да забранявам да си казват и отстояват мнението.

Прави ми впечатление, че стана мода- щом на някого нещо не харесва, да го обяви за просташко, за засягащо го, за лош тон и да изисква подравняване по политкоректния аршин.
Което е жалко.

# 847
  • Мнения: 46 580
Никога не бих нарекла просташко мнение такова, което е различно от моето.
Явно имаме различна представа за нормален тон.

# 848
  • София
  • Мнения: 24 839
Нали това се опитвам да обясня- куп народ сме тук и всеки се изразява както намери за добре.
Не е моя работа да квалифицирам тона му като просташки, само защото аз се изразявам по друг начин.
Особено, ако не ме обижда персонално.

# 849
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Все пак всеки си има неговите доводи да стане родител, но най-важното е едно дете да бъде отгледано с много любов.

Така е, затова ми е мъчно за дечицата, които служат за " брошка на ревера".........
А твоите за какво служат...?
Нали това се опитвам да обясня- куп народ сме тук и всеки се изразява както намери за добре.
Не е моя работа да квалифицирам тона му като просташки, само защото аз се изразявам по друг начин.
Особено, ако не ме обижда персонално.
А ти как квалифицираш изказване "че някой има дете, за да докаже, че не е ялова". Не само е просташко, ами и др квалификации мога да ти сложа.

# 850
  • Мнения: 1 782
Ох, тази тема изровена от архива ...

АбсурТ, наистина е странно да гадаеш, че Х има само едно дете, за да докаже на някого, че не е ялова.
Това са доста странни гадателски умения.
Вече никой не умира на никого да доказва дали е ялов или не. Хората свободно си избират дали да имат 1, 2, 3 или 0 деца и определено това си зависи само от тях и вътрешното им усещание, не за да доказват репродуктивните си способности пред някой друг.  Peace

# 851
  • София
  • Мнения: 24 839

А ти как квалифицираш изказване "че някой има дете, за да докаже, че не е ялова". Не само е просташко, ами и др квалификации мога да ти сложа.


Някоя, Титинке, която отговаря на условията " да има дете, за да докаже, че не е ялова".
Защо ти се засягаш, е твой проблем- нито те зная, ни то те познавам, нито към теб съм адресирала поста си.
Какво искаш, освен да се заяждаш? newsm78

# 852
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879

А ти как квалифицираш изказване "че някой има дете, за да докаже, че не е ялова". Не само е просташко, ами и др квалификации мога да ти сложа.


Някоя, Титинке, която отговаря на условията " да има дете, за да докаже, че не е ялова".

Да де, някоя  абсуртанке , която да отговаря на условията да е простакеса. Релавантно е.

# 853
  • София
  • Мнения: 24 839
Ох, тази тема изровена от архива ...

АбсурТ, наистина е странно да гадаеш, че Х има само едно дете, за да докаже на някого, че не е ялова.
Това са доста странни гадателски умения.
Вече никой не умира на никого да доказва дали е ялов или не. Хората свободно си избират дали да имат 1, 2, 3 или 0 деца и определено това си зависи само от тях и вътрешното им усещание, не за да доказват репродуктивните си способности пред някой друг.  Peace

Ми, не гадая, Розичке, просто си правя обосновано заключение, което споделям.
Ето, в случая който визирам- жена на 51 година решава да роди, след което веднага наема бавачка на 24 часа , за да се посвети на политиката.
Става парламентаристка и преди няколко дни с гордост замества Динко от Ямбол, обикаляйки посред нощ стената на границата с Турция и сигнализирайки за нарушители.

Ако ти можеш да се сетиш, за чий бяс ѝ е това дете, което почти не я познава, кажи!

# 854
  • София
  • Мнения: 24 839

Да де, някоя  абсуртанке , която да отговаря на условията да е простакеса. Релавантно е.

Хи,хи!
А, теб къде те стяга чепика, релевантно? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт