Университети в Германия и други държави с немски език 7

  • 87 762
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Направих проверка на цените на куриерските услуги до Германия:
DHL - 69 лв. Услугата Uniexpress важи само ако се пращат документите директно до университета, а не до uniassist или hochschulestart
TNT - 41.88 с ДДС за студентски документи. Срок на доставка - 1 работен ден, до края на деня.

Мисля да заложим на TNT. Има ли недоволни?
Разбрах, че не трябвало да бъде с обратна разписка, защото се забавяла обработката.

# 586
  • София
  • Мнения: 11 733
Здравейте! Синът ми ще кандидатства в TUM и твърди, че освен на UNI-ASSIST трябва да изпрати документи по куриер и на самия университет.Това ми се вижда адски нелогично и си мисля, че документите към университета трябва да са в електронен вариянт.Знае ли някой нещо по въпроса?

Може да е нелогично,но е така.Изпращаш документи по куриер на uni-assist и на TUM.Изпращаш online апликация на TUM.След това /няколко седмици/, uni-assist ти връщат документите и ги изпращаш и тях на TUM.
Описано е в сайта на TUM.Ако ползваш английски или немски можеш да го прочетеш.
И аз мислех,че като се изпратят документите на uni-assist и нямаш грижа повече,но се оказа,че не е така.

Ясмина благодаря за информацията!Ние най-вероятно ще се спрем на DHL /засега/.Имаш ли идея защо услугата Uniexpress не важи за uni-assist?

Последна редакция: пн, 04 юли 2016, 10:22 от Just...a woman

# 587
  • Мнения: 1 970
Направих проверка на цените на куриерските услуги до Германия:
DHL - 69 лв. Услугата Uniexpress важи само ако се пращат документите директно до университета, а не до uniassist или hochschulestart
TNT - 41.88 с ДДС за студентски документи. Срок на доставка - 1 работен ден, до края на деня.

Мисля да заложим на TNT. Има ли недоволни?
Разбрах, че не трябвало да бъде с обратна разписка, защото се забавяла обработката.

Предвидете за всеки случай поне двойно повече време. Изрично питайте какво е за тях доставката - дали до вратата на получателя или до разпределителната в Германия, откъдето ги взима тамошния оператор.
Миналата седмица дъщеря ми се прибра от Мюнхен и си беше забравила шофьорската книжка, на ДЕйчЕЛ Експрес им трябваха 4 (четири) дни за да я доставят до София, при платени 100 евро за доставката и обявен 1 работен ден, тракването приключваше до летище София, където пристигна за по-малко от 24 часа. Оттам нататък пътува 3 (три) дни от аерогарата до адрес в софия.... Няма такъва безхаберници.
За ТНТ не знам.

# 588
  • Мнения: 3 410
Направих проверка на цените на куриерските услуги до Германия:
DHL - 69 лв. Услугата Uniexpress важи само ако се пращат документите директно до университета, а не до uniassist или hochschulestart
TNT - 41.88 с ДДС за студентски документи. Срок на доставка - 1 работен ден, до края на деня.

Мисля да заложим на TNT. Има ли недоволни?
Разбрах, че не трябвало да бъде с обратна разписка, защото се забавяла обработката.

ТНТ естествено - носиш документите до обяд, вечерта летят от Букурещ за Германия и на другия ден до обяд са доставени!

# 589
  • Варна
  • Мнения: 3 246
mama Tin Благодаря за информацията bouquet

Just ... a woman Изрично ме питаха дали изпращам до уни или до посредник.  Казах на служителката, че кандидатстването в Германия е предимно през посредник, но ... това е положението. 

StefanB Много некоректно са постъпили DHL, но ми се струва, че вината е в българското им представителство. Поне някаква компенсация в таксата нямаше ли?

# 590
  • Мнения: 487
Направих проверка на цените на куриерските услуги до Германия:
DHL - 69 лв. Услугата Uniexpress важи само ако се пращат документите директно до университета, а не до uniassist или hochschulestart
TNT - 41.88 с ДДС за студентски документи. Срок на доставка - 1 работен ден, до края на деня.

Мисля да заложим на TNT. Има ли недоволни?
Разбрах, че не трябвало да бъде с обратна разписка, защото се забавяла обработката.

ТНТ естествено - носиш документите до обяд, вечерта летят от Букурещ за Германия и на другия ден до

обяд са доставени!
И аз питах миналата седмица TNT,дадоха ми същата информация.
Нашите документи утре трябва да са готови.Вчера получихме формуляра от хохшулстарт.Бях се притеснила миналата седмица ,че нямаме изпратен формуляр от тях  .Дъщеря ми не беше в София няколко дена.Звънях да й кажа,а тя ми отговори ,,спокойно мамо,като се върна ще получим  ooooh!. ,освен това ми подметна ,,нали уж всичко си беше записала'' Mr. Green . Да бях ,но аз не се съобразих,че с униасист е малко по-различна процедурата.В хохшулстар всичко са написали ,но трябва да се прочете.
Днес дъщеря ми ще подпише ръчно формуляра и утре ще го приложим към останалите документи.
Ще я пратя в офиса на TNT в Интерпред .

# 591
  • Мнения: 487
Направих проверка на цените на куриерските услуги до Германия:
DHL - 69 лв. Услугата Uniexpress важи само ако се пращат документите директно до университета, а не до uniassist или hochschulestart
TNT - 41.88 с ДДС за студентски документи. Срок на доставка - 1 работен ден, до края на деня.

Мисля да заложим на TNT. Има ли недоволни?
Разбрах, че не трябвало да бъде с обратна разписка, защото се забавяла обработката.

Предвидете за всеки случай поне двойно повече време. Изрично питайте какво е за тях доставката - дали до вратата на получателя или до разпределителната в Германия, откъдето ги взима тамошния оператор.
Миналата седмица дъщеря ми се прибра от Мюнхен и си беше забравила шофьорската книжка, на ДЕйчЕЛ Експрес им трябваха 4 (четири) дни за да я доставят до София, при платени 100 евро за доставката и обявен 1 работен ден, тракването приключваше до летище София, където пристигна за по-малко от 24 часа. Оттам нататък пътува 3 (три) дни от аерогарата до адрес в софия.... Няма такъва безхаберници.
За ТНТ не знам.

Много неприятна история!
Когато звънях в TNT,момичето ме попита за кода  на града и адреса в Германия.Останах с впечатление ,че е наясно ,защото ме попита ,,Аааа за студентските документи ли става дума?''.Тогава ми каза,че за един работен ден е доставката и цената е 41,98лв.

# 592
  • София
  • Мнения: 18 089
Още един глас за ТNТ. Simple Smile И в двете унита документите стигнаха на следващия ден без каквито и да е перипетии.  Peace

# 593
  • Мнения: 3 410
Още един глас за ТNТ. Simple Smile И в двете унита документите стигнаха на следващия ден без каквито и да е перипетии.  Peace

Между впрочем FedEx са купили ТNT но още 2-3 години ще си останат със старото име.

# 594
  • Мнения: 478
Аз също питах в офис на DHL за цена, / ние ще изпращаме директно до уни-то /,
казаха ми 42 лв, ако ги занесем до обяд, на следващия ден са там .....дано е така

# 595
  • Мнения: 4 936
някой посещавал курсовете и изпитите за тест Daf към ТУ? Трябва ми информация и мнение?

# 596
  • Мнения: 418
Аз също питах в офис на DHL за цена, / ние ще изпращаме директно до уни-то /,
казаха ми 42 лв, ако ги занесем до обяд, на следващия ден са там .....дано е така
така беше при нас миналата година.

# 597
  • Мнения: 210
Здравейте!
Отново сто въпроса са ми в главата.

1. Ако искаме две специалности в един университет - дължим една такса към Униасист нали?
2. Имаме един университет - Heinrich Heine Düsseödorf, за който кандидатстваме чрез Hochschulestart´. След като си направихме регистрациите, забелязах, че данните на щерката не са пълни в Hochschulestart  и ги допълнихме. Сега обаче по никакъв начин не мога да ги актуализирам и на портала на Университета.
Случайно някой да има идея

Благодаря! Иначе парите вече са преведени. Платих дори и общежитие, пък да видим.Wink

# 598
  • Мнения: 62
Слага ли се някакъв текст за заверка на копия на докумени, които се изпращат (нещо като "вярно с оригинала, подпис). Тук не визирам документите, които ще са заверени в консулството.

# 599
  • София
  • Мнения: 11 733
Всъщност каква е цената на DHL,42 или 69 лева?
Използвахме услугите на DHL миналия месец,но до Холандия.На следващия документите бяха на адреса.

Някое от "децата" да е получило отговор от Studentwerk /общежитията/?

Общи условия

Активация на акаунт