Бременни майки в чужбина - Тема 50

  • 68 455
  • 635
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 106
Момичета, привет  wavey

Каня се да се запиша при вас по време на цялата ми бременност, но от работа и други времеизяждащи фактори, така си и останах само с добрите намерения  Mr. Green  Вече съм направо за другата тема  Mr. Green

Аз съм стар ветеран в темичката, когато бях бременна с първия си син преди 6 години, бяхме много активни тук, а после и в другата тема  Peace Създадохме си приятелства, които поддържаме и до днес  Heart Eyes

Малко за мен - живеем в Белгия, голямото ми момченце е на 5г и 8м. Всеки момент очакваме второто си юначе, което (също като батко си) ме кара да чакам вече няколко дни след термин  Mr. Green

Пожелавам приятен ден на всички настоящи и бъдещи мами!  Hug

# 541
  • Мнения: 2 050
Здравейте, момичета! Един практически насочен въпрос за тези, които са си следили последния триместър от бременността в чужбина. В България около 30 седмица започва запис на тонове - доколкото знам 20-30мин стоиш "закачена" за монитор и накрая излиза нещо като ЕКГ на бебето. Прави ли се нещо такова където сте? Защото освен по-чести прегледи последните месец-два (вече веднъж седмично), при които само за момент проследяват пулса на бебето с един такъв ръчен доплер, друго няма при мен и ми стана интересно..

# 542
  • Мнения: 1 924
Фиффи ти къде живееш ? В Англия не се прави запис на тоновете, само с доплера акушерката слуша за секунди пулса. Два пъти ходих до болницата защото не усещах бебето и тогава ме "вързаха" за такава машина и слушахме тоновете, принтираше и нещо, приличащо на кардиограма  Wink

# 543
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И в Швеция не се прави, само когато не усещаш бебето по спешност се прави и преди да родиш.

# 544
  • Мнения: 2 050
Ясно, в Бразилия съм аз - същото нещо. Мисля, че като ме приемат да раждам евентуално може да има запис, иначе за повече от 5 секунди са гледали пулса на ултразвук, където винаги има и цветен доплер. Ама пък на УЗ се ходи само ако лекарят назначи.

Иначе не знам за вас, аз и в България прекарах известно време, а и доста съм се интересувала и имам някакво понятие как минава ЖК, та.. тук този по-лежерен начин на мен лично ми допада. Не само да ме паникьосват с по 100 прегледа, а и лекарите и акушерките са толкова по-позитивно настроени.

Благодаря ви за включването bouquet

# 545
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Фиффи супер, имам приятелка бразилка тук. От нея знам, че е много голяма разликата между класите там. Ти къде си в Бразилия точно ?

# 546
  • Мнения: 2 309
И в Гърция няма записване на тоновете освен когато тръгне самото раждане! Аз сега съм в 90тия месец и всяка седмица съм на преглед, за да се види освен развитието на бебето, така и положението му и доплера! Доктора ми каза, че ако доплера е добре- няма притеснения!

# 547
  • Германия
  • Мнения: 47
Здравейте мами. Има ли мами които да са в германия. Аз разбрах, че съм бременна в 6 седмица и за сега всичко върви добре спрямо гинекологът ми го чакаме малчугана около средата на април  Embarassed

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 21:02 от kristi__95

# 548
  • Мнения: 2 151
В Япония запис се прави всяка седмица след 35-та. Като цяло прегледите са на често.  Аз обаче не го намирам за излишно. Не случайно Япония е държавата с най-ниска смъртност на деца и родилки в света. Те не поемат рискове и следят изкъсо бременността и раждането.

И на мен ми е интересно за Бразилия. Можете ли да излизате без охрана навън - на пазар, разходка? Една моя приятелка беше ходила с мъжа си и каза, че са настоявали да излизат само с охрана и не са ги пуснали никъде сами. Това от фирмата, защото той е бил в командировка.  Thinking

# 549
  • Мнения: 2 050
Сигурно има региони и квартали, където трябва охрана, но не и където ние живеем. Пък и замислете се колко милиона туристи идват всяка година, сега и олимпийски игри имаше. Естествено е добре да се проявява малко съобразителност и да не се държиш като тотален турист или да блееш. При служебни командировки нещата обикновено са малко по-различни, защото фирмата носи отговорност за твоята безопасност, и мен не са ме пускали без шофьора дори за 200м от офиса до хотела в Африка. Все пак тук в Сао Пауло дори служебно не препоръчват охрана, само ползване на одобрената от фирмата такси компания. Чувала съм за еднократни инциденти, но по-скоро стил качване на произволно такси на летището, което и в България знаем до какво може да доведе. В Рио имам обирани приятели туристи.

Иначе тук са доста странни със здравеопазването - ултразвук пускат ако решат, но за сметка на това вече не знам за кой път ме изследват за Токсоплазмоза и някакви странни болести, дето се предават изключително по кръвен път, най-често при размяна на заразени игли при наркомани Mr. Green За първоначалните прегледи за завеждане в местния вариант на ЖК ми взеха 10 епруветки кръв, както ми става лошо и мислех, че ще се гътна Crazy

# 550
  • Мнения: 28
Включвам се в темата. След няколко месеца опити резултата е налице. Втората чертичка излезе за нула време. А си мислех, че и този месец не се е получило. Ще бременея в Дания. Всичко си идва на място - нов град, къща, малко ще ми се забави завършването, но кой знае, може и да се справя и без да трябва да отсъствам, задочно съм Simple Smile

Опитвам се да намеря темичка, в която мога да публикувам симптомите, които имах. Малко помощ? Simple Smile

# 551
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Честито shy_dragonfly ! Спокойно ще се справиш без отсъствия, ако всичко е наред.

# 552
  • Мнения: 2 309
Честито, срамежливке! Желая ти лека и безпроблемна бременност!
Аз пък да все още съм бременна!  Rolling Eyes Много съм притеснена! През цялата бременност се притеснявах, че ще родя рано, както стана със синът ми, а сега- преносвам! Въпреки, че малката е заела изходна позиция, не иска да излиза и ако до сряда не се появи- ще говориме с лекаря какви са ми опциите и най-вероятно ще ми предизвикат раждането!

# 553
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мушморанка ти къде си? Колко преносваш?
Тук изчакват до 2 седмици след термин.

# 554
  • Мнения: 11
Здравейте! От скоро и аз съм мама, родих момиченце през август в Прага.
 За записа на тоновете - тук почнаха седмично от 38-39 г.с. и след 40-тата вече по два пъти седмично, голяма досада. Старите сестри с един месингов звънец дрънкат до коремите на бременните, за да събудят бебетата Simple Smile Ако на някого случайно му предстои раждане в Прага, насреща съм за всякакви въпроси!

Общи условия

Активация на акаунт