Помощ при преустройство на стара къща

  • 3 689
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 780
Не се сърди, човече благодаря ти за идеята, не се бях сещала за такъв вариант. Смущаваме само това, че тоалетната е в близост  до стаята в която хора /т.е. ароматите които остават след използването и/   .
Какво ще кажете за това :
Това е изходния план
http://dox.bg/files/dw?a=efccc31dec
Това е с преустройството
http://dox.bg/files/dw?a=e1537734b3

Последна редакция: пн, 22 фев 2016, 14:39 от Glamur

# 16
  • Мнения: 46 580
При мен се отваря едно и също и на двата линка, не виждам "след".

Смущаваме само това, че тоалетната е в близост  до стаята в която хора /т.е. ароматите които остават след използването и/...
Врата с добро уплътнение + абсорбатор според мен ще реши проблема.
Това са май наши местни предубеждения, в другите страни си го ползват редовно, явно не е толкова лошо.
Ако зависи от мен всички коридори бих махнала и бих ги оформила в подходящи помещения, направо си е загуба на пространство  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 780
Оправих линковете преди и след.  Embarassed

# 18
  • Мнения: 46 580
Идеята не беше ли да се разширява банята, еднакви ми се виждат на двата проекта  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 780
Идеята е да се намали огромния коридор.
В началото мислехме да  приобщим половината от коридора към хола   и да махнем половината от стената  м/у  всекидневната и хола, но стана много голямо помещение  /около 33 кв.м. /за отопление
Затова мислехме  да преградим  коридора от страната на банята, т.е. да направим един голям килер. От мястото на стария килер ще се влиза към банята и тоалетната и ще остане едно малко място за да сложа пералнята под прозореца /това е вариант 2  на схемата/.
Много ми се иска да съединя хола с всекидневната но по средата на стената са сложили комините на 1-я 2-рия и 3-тия етаж.  #Cussing out не са обединени в един общ, а цели 3/ . Ще остане една голяма колона широка  около 1м  и дебела около 50 /55см  smile3514

# 20
  • Мнения: 46 580
Ясно Simple Smile добра е идеята на проекта тогава, а ако искаш разширяване на банята може да обедините банята с бившия килер, а новото помещение да направите мокро. Изхождам от това, че имаше други места за съхранение (маза), така ще имаш доста по-голяма баня Simple Smile

За комина, спомена, че не ползвате хола, ако ги обединиш ще трябва да го топлите, а ако не го ползвате няма смисъл...
Иначе можеш да превърнеш дефекта в ефект. Отвори от двете страни и комин в средата, дори може да го обелите до тухла и да лакирате, скоро гледах точно такова в Rehab Addict:
Скрит текст:

В бял вариант:
Скрит текст:

Ето и в средата на стената:
Скрит текст:

Вариант с врати (така зимата можеш да затваряш неотопляемата част)
Скрит текст:

С отвори:
Скрит текст:

Ако не харесваш откритите тухли си представи същото, но с мазилка. Но така е много красиво и уютно  Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 фев 2016, 17:49 от Не се сърди, човече

# 21
  • Мнения: 1 780
Човече  ..... златна ли  newsm51. Благодаря!

Много ми харесаха идеите, особено третата и четвъртата. Прибирам се от работа и ще покажа новите идеи.

# 22
  • Мнения: 1 780
Идвам за съобщя:
все още сме в размисъл над плановете и вече ММ е една идея по-уверен, че трябва да се направи нещо с този голям коридор, а не е да е транзитно преминаване през него.

Общи условия

Активация на акаунт