Проблем с наркотици

  • 6 180
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
имам нужда от помощ, синът ми е на 13 години, отказва абсолютно всякаква комуникация с мен, а мъжът ми не е по разговорите. Не знам как да обясня на мъжът ми, че този разговор е между мъж със мъж и той трябва да бъде негов авторитет. И все пак относно сина ми, вечно е мрачен, не споделя нито с мен, нито с баща си. При всеки разговор в който аз му казвам колко го обичам, той ми казва че не го интересува и ни мрази всички. Не знам от къде е събрал толкова гняв. Наистина ме плаши. Наскоро влязох във фейсбук профила му и останах втрещена от прочетеното. Аз имах някакви съмнения като всеки родител, докато не открих доказателство. Намерих марихуана в стаята му, при което той ми каза че нямал намерение да я пуши, а да я продава. Не знам дали ме лъже, или е толкова глупав да си мисли че продаването е по-безобидно от пушенето. Мисли си, че е недосегаем. Отказва да се срещне с психолог, а на сила не мога да го принудя. Понякога когато разговорите ни ескалират ми се струва, че даже може и да ми посегне. Изключително потаен е, личния му живот е скрит от нас с всякакви пароли. Знам че вината е моя, не искам да загубя детето си, не мога да се справя, губя почва под краката си. Помогнете ми!

# 1
  • Мнения: 11 392
А той защо казва, че ви мрази? На тази възраст не искат да им се казват че ги обичат, какви са и какво искат от тях. Искат респект и да се интересуват от тях - да ги слушат и да се държат с тях като с равни. Има техники и психолог ще ви насочи.

Според мен каквото и да ви посъветваме тук няма да се справите сама. Прекалено мека сте.

Какви са му задълженията в дома ви на детето?

Той е на 13 за Бога все още трябва да можете да го накарате да прави това, което искате. Все пак се храни, облича и издържа с вашите пари.

Намерете психолог. Предполагам, че ще трябва да ходите и вие като родители и ежеседмично сина ви. Мъжа ви да се появи като родител, а не като съквартирант. Какви са тия глупости - не е по приказките? Нека той да постави на сина ви условие - пари ще получава само и единствено ако ходи на училище редовно и на психолог.

Как реагирахте като намерихте тревата? Какво стана с нея? Показахте ли без колебание, че ще го пречукате ако трябва, но няма да му позволите да си самонавреди?

# 2
  • Мнения: 8
Когато ги намерих просто загубих почва под краката си, знам че съм прекалено мека, но ме е страх да не го подтикна към нещо което ще го накара да си посегне. Когато намерих тревата веднага след като се прибра от училище го заведох в полицията, следователите и психолога говориха много обстойно с него. Очаквам отговор от психолога за нови срещи. Но мисля че трябва да говорим и с детски психолог.

# 3
  • Мнения: 2 071
Съжалявам много. Само мога да кажа - дано да е само трева! Че ако е почнал нещо друго, няма спасение. Контрол, постоянен контрол, никакви разговори не помагат. Ако е възможно - откъсване от средата- в друг град или село, с вас или при много близки. Не отлагай, трябва да се предотврати минаването към твърди наркотици. Има надежда, още е малък, но трябват спешни и крути мерки

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
   Синът ти със сигурност има психологически проблем, но определено не е свързан с "наркотиците". Peace

# 5
  • Мнения: 3 031
И аз бих настоявала за срещи с психолог. Другите неща, които са описани от авторката са по-притеснителни от джойнта.
Бащата да влезе в ролята на баща, въпреки че ако досега не го е направил, то е малко късно.

# 6
  • Мнения: 11 392
Притисни сина си, има нещо, което не знаеш. Има нещо което го мъчи.
Моли, плачи, говори, манипулирай ту с добро, ту с лошо, дъпрай го да говорите, питай го за мнението му и НЕ ГО ПОУЧАВАЙ - трябва да разбереш какво става с него. Трябва да му покажеш, че каквото и да прави няма да го оставиш и да се примириш тъжно клатейки глава.

# 7
  • Мнения: 4 500
Здравей, аз също имам син на 13 години. Виждам, че на тази възраст вече се отдръпват.
Но ние с баща му искаме да знаем паролите за ФБ до навършване на 18 год възрост. Въвели сме това правило и не подлежи на коментар. Бих те посъветвала да говорите с психолог. Няма да иска, разбира се. Но той е малък и би трябвало да може да го "натиснете" да изпълни тази ви воля.
Редно е до 18 год да подлежи на контрол. На сина ни сме казали, че като стане на тая възраст да си слага каквито пароли иска. И като започне сам да си купува хляб, с пари изкарани от негов труд, тогава може да има претенции особени.
Естествено, че няма да даде целувка по бузата или нещо по-мило. Моя рядко дава. Ако иска нещо, тогава става по-мил  Crazy
Ако е трева, пак добре, малкият дявол е това. Да няма кокаин и тем подобните му отрови  Praynig
Не го оставяй да се шляе, чатала на врата ако трябва и здраво хващане на юздите. Не се показвай слаба.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 611
Доста такива теми излизат напоследък. Мен пък едно нещо ми е интересно - как така на 12-13 години изведнъж - тадам! - детето спира да говори, няма ви доверие и почва да прави глупости.
Аз също имам дете почти на 12, да момиче е, но много отдавна съм си изработила комуникация и доверие и съм почти сигурна, че ако успее да сътвори някоя глупост, до 2-3 дни ще дойде да ми каже, ще можем да говорим и да намерим заедно някакво решение.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 57
Здравейте..Много ми е трудно да ви дам съвет ,но ми се иска по някакъв начин да съм ви от полза.Минах по този път преди доста години.Брат ми се занимаваше с това.За съжаление не можахме да повлияем тогава.Родителите ми не се задълбочиха в това, като се надяваха да отмине.Та с две думи той прекара най - хубавите си години по затворите.Сега от позицията на годините си и разсъждавайки нормално той съжалява,но фактите са си факти - 8 години загубени.Притесни ме фактът че синът ви директно се е насочил да продава - и сте права и аз не знам кое е по лошо.
Пожелавам ви успех и дано отмине,но трябва да сте твърди и единни с бащата по темата.
Няма да отмине ако не се намесите .

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 699
Изключително потаен е, личния му живот е скрит от нас с всякакви пароли.


Разбий ги. Не е толкова трудно. Може много неща да ти станат ясни от чатовете с приятелите му. Не е почтено, но явно нещата са почти отишли по дяволите и подобни мерки могат да бъдат донякъде оправдани. Пък и както някой спомена - той все още живее във вашия дом, на ваша издръжка. Личен живот може да има ама с мярка. А той яко е прекрачил границата.

# 11
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Двамата с баща му трябва да сте абсолютно единни и твърди - да няма добро и лошо ченге. Спрете му всякакви пари, много е важно да разберете кои са приятелите му и къде ходи в свободното си време. За да сте сигурни направете му тест за наркотици има ги във всяка аптека.
Имам познат откъснал се от ада на наркотиците, който вече 10 години е чист /сега е на 30г. има здраво семейство - жена, дете/. Той е започнал на 13-14/по негови думи от келешлък - сприятелил се с такава групичка и да се покаже, че е готин.../ и до 18 вече бил опитал абсолютно всичко. Той казва, че най-голямата грешка на родителите му била, че си мислели, че причината е в тях, че сигурно му липсва любов и внимание и започнали да му се подмазват, да му купуват каквото си поиска- което после продавал и т.н.
Осъзнал се и отишъл в комуна - едва когато станали твърди, спрели му парите и накрая го изгонили от вкъщи.

# 12
  • Мнения: 8
Изключително потаен е, личния му живот е скрит от нас с всякакви пароли.


Разбий ги. Не е толкова трудно. Може много неща да ти станат ясни от чатовете с приятелите му. Не е почтено, но явно нещата са почти отишли по дяволите и подобни мерки могат да бъдат донякъде оправдани. Пък и както някой спомена - той все още живее във вашия дом, на ваша издръжка. Личен живот може да има ама с мярка. А той яко е прекрачил границата.
Точно това предприемам в момента, ще направя всичко по силите си за да защитя детето си.

# 13
  • Мнения: 8
Доста такива теми излизат напоследък. Мен пък едно нещо ми е интересно - как така на 12-13 години изведнъж - тадам! - детето спира да говори, няма ви доверие и почва да прави глупости.
Аз също имам дете почти на 12, да момиче е, но много отдавна съм си изработила комуникация и доверие и съм почти сигурна, че ако успее да сътвори някоя глупост, до 2-3 дни ще дойде да ми каже, ще можем да говорим и да намерим заедно някакво решение.
Знаете ли като всеки смъртен и аз си мислих, че това няма как да се случи с моето дете, имам и друго дете по-голямо с което имаме прекрасна комуникация. Вярвате ли че насреща ми стои младеж, който обичам до болка и не мога да му помогна, между нас  има стена която съм готова да разруша с цената на всичко. В момента се чувствам опустошена и безпомощна, но не съм родител който ще вдигне ръце при сериозен проблем, ще си върна моето лъчезарно момче.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 611
Ами тогава опитайте да ви помогне по-голямото дете, да го разпита защо не иска да говори с вас, защо е решил да продава, ако знае някоя от паролите, такива работи...

Общи условия

Активация на акаунт