Избор на телефон

  • 372 104
  • 6 058
  •   3
Отговори
# 2 970
  • Мнения: 61
Здравейте. Търся си телефон, който да прави хубави снимки, почти перфектни. В момента снимам с Huawei P30 pro, но като ги гледам на компа и си приближавам отделни места.....ами не съм много доволна. Освен това снима бавно, не всеки път фокусира. За сравнение - няма голяма разлика със снимките правени с Huawei P40 lite, но пък в цената има сериозна разлика. Като бюджет бих казала 1000 - 1200 лв.

# 2 971
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
1.) Samsung Galaxy S20 FE
2.) Motorola Edge 20 Pro

# 2 972
  • Мнения: 61
1.) Samsung Galaxy S20 FE
2.) Motorola Edge 20 Pro
Благодаря!
По принцип харесвам самсунг, но като гледам този модел.....не са много високи мегапикселите.

# 2 973
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ако вися в мамата, батерията ми заминава за ден.
Чудя се като чета как ви издържат по два дена. При мен това ще е възможно, ако не сърфирам, а викам само ало.

Зависи колко ти е батерията. Моят го зареждам на 2 дни веднъж- Мамата, ФБ, поща, сума ти и приложения, които ползвам нон- стоп. 5020 mAh е моята батерия.

# 2 974
  • Мнения: 68 654
6000 е. Но вечер е под 40, а не е ок да пада под, да това зареждам.

Какво значи на два дена - днес ако заредиш, утре не и в четвъртък чак ли?

# 2 975
  • Мнения: 5 255
Скрит текст:
Момичета, имате ли впечатления от Moto G60? Единственото мнение, на което попаднах беше, че батерията не издържа колкото я дават.
Как да не издържа? 48 часа преспокойно при много интензивно ползване, даже и нагоре. Сутринта е свален от зарядно на 100%, в момента е на 74%.
Пак ще трябва да чета лекция как се определя идържливостта на батерията. Екрана се гледа колко време е бил включен, а не "издържа ми 2 дни и повече", защото ако екрана ти е работи общо 2ч. на ден., нормално да издържи 3 дни. Вижда се от статистиката на Батерия(пише "Екран" и избираш на него).
Не само това, ами включен Wi-Fi или мобилни данни? С една SIM или две? 2G/3G/4G? И двете ли? Яркостта на дисплея на колко е? Какви приложения ползваш?
Яркост - автоматична. Интернет - включен wi-fi, но често съм извън обхвата му, така че непрекъснато е включен и 4G. Приложения - браузър, фб, youtube, навигация, хотспот (пускам интернет на децата докато шофирам), камера, различни програми за обработка на снимки, месинджъри (фб, вайбър...), АЕ, Емаг... Нищо особено, нормално за мен потребление по 8-10 часа дневно минимум. Работя и през телефона, така че имам и по 3-4 часа разговори - и през вайбър, и през сим картата. Една сим ползвам. Лично сравнение правя с Huawei mate 20 lite, който е предходния ми апарат - още в началото издържаше от 5 сутринта до към 22 вечерта и до там, този издържа поне два дни по този начин. Предполагам, че ако се играят игри ще хаби повече батерия. Нерядко правя по няколко неща наведнъж - разговарям и обработвам снимки, отговарям на някои съобщения... Не съм специалист, давам лични впечатления. Минус е особеното меню, но то е типично за Мото и не е нещо, което не очаквах и с което не се свиква.
Пропусна да напишеш най-важното, а именно - колко време е включен екрана. Вече ти казах откъде можеш да видиш.

# 2 976
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
6000 е. Но вечер е под 40, а не е ок да пада под, да това зареждам.

Какво значи на два дена - днес ако заредиш, утре не и в четвъртък чак ли?
Тази сутрин го махнах от зарядното, в момента ми е на 75%, но 2 часа съм слушала книга, а това дърпа много. Утре вечер като си лягам ще го заредя. Рядко пада до под 20%, докато стигне до зарядното. За 40% не се притеснявам, още цял ден може да издържи. Това, към което се придържам аз, е максимално разреждане на батерията всеки път за по- дълъг живот. На 40% даже не ми хрумва да го зареждам.

# 2 977
  • Мнения: 68 654
Тоест, всеки ден го зареждаш. Понеже като каже някой два дена ми издържа, аз го разбирам, че два дена не зареждат и на третия чак. Сега разбрах какво разбирате под зареждам на два дена..

Сутринта ми беше на 70, сега е на 30 моя.

Пълно разреждане не практикувам. Под 40 гледам да не пада. Този подход/съвет съм възприела Simple Smile

# 2 978
  • София
  • Мнения: 16 037
вечер е под 40, а не е ок да пада под, да това зареждам.


 
Това пък защо?
Пада си батерията, като стане 10тина % тогава го зареждам.

# 2 979
  • Мнения: 68 654
Така съм чела в тази тема преди година. Няма да мога да го преразкажа, за жалост.

# 2 980
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
1.) Samsung Galaxy S20 FE
2.) Motorola Edge 20 Pro
Благодаря!
По принцип харесвам самсунг, но като гледам този модел.....не са много високи мегапикселите.

За снимките не гледай мегапикселите - има значение оптичния формат на сензора и др. детайли. Виж и Galaxy A72 тогава.

# 2 981
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Тета, 2 дни са си два дни. Днес цял ден ползване, утре цял ден ползване са 2 дни. Да не са 48 часа, но от 8 тази сутрин до 23 часа утре вечер са почти 40 часа. Не два дни, добре.

# 2 982
  • Мнения: 1 389
Здравейте, дойде време да си закупя нов телефон. В момента съм с Redmi 8T , но за година ползване, батерията му вече пада много бързо и камерата не снима хич хубаво. Сега искам да взема телефон, който да има много хубава камера, мощна батерия и минимум 128 гб памет. И да е на достъпна цена, хаха, малко изисквания нали? Колебая се между следните модели и бих се радвала да получа съвети тук:

https://zora.bg/product/galaxy-a32-ds-blue-sm-a325fzbg-128-gb-4-gb

https://zora.bg/product/x3-pro-2568-ds-metal-bronze-256-gb-8-gb

# 2 983
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
И на двата телефона камерите не са wow Simple Smile

За евтин Самсунг, който снима добре - Galaxy A22 4G - има и оптична стабилизация за разлика от посочения от теб. За малко повече Galaxy A52s, който е и водоустойчив.

# 2 984
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Мацки, за новите батерии знам, че трябва да се зареждат по-често. Не се чака до червен индикатор. Светне ли червеното на батерията и няма къде да заредите, по-добре изключете телефона. Зареждат се, когато паднат на около 30%. На новите модели вече излиза след колко часа се очаква да е зареден. Никога не се държат на зарядно, ако вече са заредени на 100 %. По-добре е да се махнат от зарядното по-рано. Оставянето им на зарядно за цяла нощ се прави само при калибриране на батерията, което е невъзможно вече в домашни условия, или за телефон на изживяване.

Общи условия

Активация на акаунт