Избор на телефон

  • 376 631
  • 6 058
  •   1
Отговори
# 3 795
  • Мнения: 1 207
Пак съм аз 🤪.Кои от двете марки бихте препоръчали? Става дума за Honor,Huawei -запалих се и аз за телефон 🤪.Искам качествни снимки,да не ми бъгва на 2 г и да държи батерията..Събирам мнения

Iphone, Google Pixel, OnePlus, OPPO. Едни от най-читавите UI имат марките на корпорация BBK и поддържат софтуерно телефоните си, дори от нисък клас далеч по-добре от Huawei. За Oppo и OnePlus мога да гарантирам от опит, а за Vivo и RealMe просто съм чувал позитивни отзиви. Принципно RelMe е най-бюджетния бранд на BBK, но мои познати, които го ползват казват, че имат отличен UI, нищо общо с примерно спънатите и постоянно бъгави UI на Xiaomi.

Жалко,санкциите дръпнаха Huawei..
Дръпнаха го много фактори, отсъствието на редовни актуализации, бавенето на такива, дори при флагманите, бъгове в EMUI. По мои наблядения марката започна да се издига, заради флагмани с хубави камери, като P20Pro, но съвкупността от съществени минуси го дръпна надолу. Пресен пример мога да дам с позната, дето преди месеци си взе HUAWEI nova 8i и още от кутията подлагва, а на края ѝ отказаха да го върне щото бил разопакован.

На времето си спомням, че Lenovo (познат днес, като Motorola) беше започнал да набира сила, но бързо залезе, защото това бяха най-ненадеждните хардуерно телефони за времето си. Днес под името Motorola уж се педставят по-добре, тук там има положителни отзиви, пък и ползват чист Андроид, но аз лично още съм скептичен към тях. На теория да се поддържа чист Андроид е по просто от свой UI, но някои като Nokia и в това се дънят. На 5-цата от 2017 примерно, за 3 години не успяха да отстранят проблема с "забравянето" на пръстовия отпечатък, като падне батерията, и бъгът да затваря приложенията когато са минимизирани, а връщайки се към тях да ги стартирана ново. Също и със сензора за дистанция не успяха да се преборят.

Последна редакция: чт, 21 юли 2022, 02:29 от BM21

# 3 796
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 740
А самсунг галакси а 32 добре ли е ?

# 3 797
  • Мнения: 1 103
А самсунг галакси а 32 добре ли е ?


Мои познат го има.Ми не е лош,но малко голям ми се видя.Дръпнах дявола за опашката.Счупих си Айфона 😄.Ще му оправя екрана,но се загледах и по-други.Но,май ако ще е бюджетен ще си взема Самсунг 🤷🏾♂.

# 3 798
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 286
Мнения за Xiaomi 12 pro? Струва ли си инвестиция за над хиляда лева за тази марка и параметри?
Заглеждам и Галакси А33...
Изобщо не знам какъв телефон да купувам. Ако един в едно е по-добър, в друго няма да го има. 😣
Искам лек телефон с идеална камера и държаща батерия.

# 3 799
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Какъв е бюджетът?

# 3 800
  • Мнения: 13 632
Привет, имам нужда от мнението ви, признавам си от хората съм на които телефона все още е само за разговори, но не се отказвам и от удобствата на смартфоните. В момента ползвам HUAWEL /нямам представа кой моделе/, но върви към края си. От А1 ми предлагат този телефон https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-telefoni/Smartfon-GSM-SAMS … LAXY-A13/p/590821
Нямам никакви претенции относно "екстри", използвам от време на време ФБ, интернет и основно ми тежи в чантата.Заслужава ли си преподписване на договор срещу минимално увеличение на тарифен план? Благодаря предварително.

# 3 801
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 286
Няма значение стига да си струва.

# 3 802
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Държите ли да има слот за карта за памет?

Привет, имам нужда от мнението ви, признавам си от хората съм на които телефона все още е само за разговори, но не се отказвам и от удобствата на смартфоните. В момента ползвам HUAWEL /нямам представа кой моделе/, но върви към края си. От А1 ми предлагат този телефон https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-telefoni/Smartfon-GSM-SAMS … LAXY-A13/p/590821
Нямам никакви претенции относно "екстри", използвам от време на време ФБ, интернет и основно ми тежи в чантата.Заслужава ли си преподписване на договор срещу минимално увеличение на тарифен план? Благодаря предварително.

Това е най-ниският клас на Samsung. Снима добре, софтуерно е добре с достацекстри, но хардуерно не е топ.  С доста слаб процесор е, т.е. неподходящ сс игри и няма сензор за околната светлина - за адаптивна яркост на дисплея за целта ползва предната камера и се справя доста добре. Един два пъти ми се случи да вдигна яркостта ръчно. Няма й бас на говорителя. Но, ако не сте аудиофил  или не слушате музика от телефона, няма са забележите.

Ако е само за разговори - взимайте. Проблеми несъм имала.

# 3 803
  • Мнения: 13 632
a.l.e.n.a благодаря за отговора.
Както написах ще го ползвам за разгорови, ФБ и разни приложения за пазаруване. Четене на форуми и уплътняване на времето докато пътувам. Не играя игри и да си призная нямам представа за какво се използва  слот за карта за памет....

# 3 804
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Този въпрос беше за другото пролетно цвете, изписано на латиница, тъйкато високият клас телефони вече се предлагат без. 

А13 има слот за карта за памет. С нея се разширява вградената памет, за да се съхраняват повече данни.

# 3 805
  • Мнения: 1 207
Искам лек телефон с идеална камера и държаща батерия.

iPhone 13 Mini

Относно Samsung Galaxy A13, той не е компактен и лек телефон, плюс това е със стария и бавен тип памет eMMC 5.1. За тия пари може да се намери и по-читав апарат. Батерията е 5000mAh, но софтуерно са натоварени и не особено добре оптимизирани, особено бюджетните им модели.
iPhone 13 mini, макар и с по-малка батерия ще държи не по-малко, та може и да го надминава, като автономност, просто защото са далеч по-добре оптимизирани.

Последна редакция: чт, 28 юли 2022, 18:42 от BM21

# 3 806
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 740
Купих Самсунг а 22 . Хубав е , но не мога още да му свикна. Много гадно  , че екранна снимка е комбинация от 2 бутона .... С Huawei  беше лесно натискан на екрана.
Друго , може ли някой с Huawei  или с Honor ,да ми каже какъв беше App -a за текстови бележки , не го помня като изглед беше жълт? Моят телефон, не можел да се ремонтира  , а имах бележки ,които не са много важни, но ми трябват. Как да ги намеря?  Благодаря предварително ако някой се отзове
!

# 3 807
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Екранната снимка се прави и с жест, а този жест обичайно на различните марки телефони е различен. При Samsung е с плъзване на страничната част на дланта по екрана:



Ако не ти е включено - влез в настройки, в търсачката напиши "длан" и ще ти излезе "Плъзнете с длан за заснемане":





За бележките: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.atomczak.notep … p;hl=bg&gl=US

# 3 808
  • Мнения: 3 151
Купих Самсунг а 22 . Хубав е , но не мога още да му свикна. Много гадно  , че екранна снимка е комбинация от 2 бутона .... С Huawei  беше лесно натискан на екрана.
Друго , може ли някой с Huawei  или с Honor ,да ми каже какъв беше App -a за текстови бележки , не го помня като изглед беше жълт? Моят телефон, не можел да се ремонтира  , а имах бележки ,които не са много важни, но ми трябват. Как да ги намеря?  Благодаря предварително ако някой се отзове
!
Сега погледнах моя Хонор.Вграденото се казва Бележник/но не е жълто/ .Аз специално не съм теглила.Но се огледах.Ако се влезе на компютър в Гугъл плей профила и там се виждат кои приложения са били инсталирани .При мен стоят и на Хонора и на Самсунга.И може да видиш кое е било.Но не мисля ,че от там ще се възстановят бележките,които са били.Иначе вариантите за жълто  приложение са : Бележник: бележки, напомняния
Hi-Shot Inc ; Simple and easy/prada mobile ; Notes/notepad на Eko mobile и Бележки,бележник на  innim mobile exp.Поне това излиза при мен.Най -добре си вижте вашите Simple Smile .

# 3 809
  • Мнения: 5 310
Друго , може ли някой с Huawei  или с Honor ,да ми каже какъв беше App -a за текстови бележки , не го помня като изглед беше жълт? Моят телефон, не можел да се ремонтира  , а имах бележки ,които не са много важни, но ми трябват. Как да ги намеря?
В бъдеще използвай приложения, които качват копие в облак, като Google Keeps(например Xiaomi имат собствено такова). После си влизаш в профила от новото устройство и всички бележки са там.
На Huawei приложението не знам дали има такава функция. Ако има, тогава ще можеш да си възстановиш бележките.

Общи условия

Активация на акаунт