Избор на телефон

  • 373 746
  • 6 058
  •   1
Отговори
# 3 825
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 114
128GB при iPhone 13 pro достатъчни ли са?

# 3 826
  • Мнения: 1 207
128GB при iPhone 13 pro достатъчни ли са?

Строго индивидуално според начина на употреба. За един са достатъчни да ползват телефона с години, при други 128 са запълнени за няколко месеца.

# 3 827
  • Мнения: X
Без тях - някои неща ще спрат да работят лека полека, и в един момент цялото устройство ще бъде неизползваемо.
Страхотна лекция, благодаря! Според нея това устройство

би трябвало отдавна да е спряло. Но аз пиша Ви отговарям от него.

П.с. Единствено батерията създава леко неудобство, защото не мога да намеря оригинална Grinning

# 3 828
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
128GB при iPhone 13 pro достатъчни ли са?
При умерено/нормално ползване са достатъчни. Обаче разликата в цената с този от 256 GB  е минимална/ незначителна, та ако го пълниш усилено с видеа и филми, по-добре вземи с повече памет.

# 3 829
  • Мнения: 1 090
Срещу 6 лева на месец получавате icloud с 200GB, така че за мен е безсмислено повече памет от 128ГБ.

# 3 830
  • Мнения: 4 022
Добре, но после ако реша да се върна към Андроид, какво става с този iCloud?
А и 6 лева на месец, колкото и евтино да звучи мен лично не ме блазни.
Вклчвам се по темата, защото обмислям покупка на iPhone на есен. Не съм решила дали ще е iPhone 13 Pro Max или 14, но се интересувам от темата за тях.
Аз бих си взела с физическа памет телефон. Въпреки че облака си е много добра алтернатива при повреда, загубване, кражба. Просто е ш*т че трябва да се плаща за всичко. Не стига че и самият телефон е скъп, ами и всичко около ползването му, особено във времето му удвоява цената ако се сметне за 5 години ползване да речем.

# 3 831
  • Мнения: 68 710
Това оплакване не го разбирам...като тия дето си купуват скъпа кола, и й бодват газова уребда, защото е по-евтинко.
Сега или имаш пари за скъпа кола/телефон и за обслужването им, или се простираш според чергата си....или си си надценил възможностите със закупуването на скъпия продукт.

# 3 832
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 114
Това оплакване не го разбирам...
Не се и опитвай. Всеки има мнение и желание.

# 3 833
  • Мнения: 3 118
Добре, но после ако реша да се върна към Андроид, какво става с този iCloud?
А и 6 лева на месец, колкото и евтино да звучи мен лично не ме блазни.
Вклчвам се по темата, защото обмислям покупка на iPhone на есен. Не съм решила дали ще е iPhone 13 Pro Max или 14, но се интересувам от темата за тях.
Аз бих си взела с физическа памет телефон. Въпреки че облака си е много добра алтернатива при повреда, загубване, кражба. Просто е ш*т че трябва да се плаща за всичко. Не стига че и самият телефон е скъп, ами и всичко около ползването му, особено във времето му удвоява цената ако се сметне за 5 години ползване да речем.
Много добре те разбирам!
Аз съм с 13 pro max от половин година. И с ръка на сърцето мога да кажа, че е ненужно надценен. Но това е вече друга тема, писала съм по-назад, няма да изпадам отново в обяснителен режим. Имай предвид, че всички снимки автоматично отиват в профила ти в icloud, но ти във всеки момент може да ги изтеглиш и да редуцираш използваното пространство до безплатното такова. Профилът ще остане и би могла да имаш достъп до него и от компютър. Установих, че и в гугълския акаунт отиват снимките, в picasa Simple Smile Това отговаря на въпроса ти за преминаване към Андроид в един момент.
Рабира се, ако правиш много клипчета и много снимки, имаш много приложения и файлове (за забавление или по работа) ще ти е нужно повече пространство и тези 6 лв. биха били една добра сума. А защо 6? Беше 2 лв. преди няколко месеца уж...тая инфлация просто...
И мен не ме кефи нeнужно да плащам за неща, които не ползвам. В момета съм запълнила около 50% от паметта на телефона ~ 64 GB. Имай предвид също, че ще имаш достъп до всички останали места, които ползваш онлайн - dropbox, google drive и т.н., където също можеш да съхраняваш инфо и да имаш достъп от телефона си по всяко време.  Също така удобството на icloud е, че можеш да го ползваш и с други епъл устройства.
Зависи ти за какво ще ползваш телефона и от нуждите ти.

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 13:10 от Пит

# 3 834
  • Мнения: 1 207
Дами, облаци колкото желаете, включително безплатни, като "TeraBox", които дават начален безплатен терабайт, а след това може да си закупите и още, ако ви е необходимо. Налично е приложението, както за IOS, така и за Андроид.

# 3 835
  • Мнения: 4 022
Благодаря за отговора, Пит!
Моят телефон в момента е с 128 ГБ памет и е пълна. Затова и трябва да го сменя, тъй като няма опция за разширяване, а не искам да трия. Пазя неща от преди и са ми важни, прехвърлям ги с мен на всяко ново устройство.

Teta75, ако ти кажа наистина защо обмислям iPhone ще си умреш от хилеж и ти и останалите ще ми обясните най-вероятно колко съм глупава и прочие. Знам го и го приемам още преди да сте ми го обяснили. Обмислям iPhone точно защото в работата ми всички ползват само това и се мислят за велики и ПО-ПО най от останалите, само защото имат такъв телефон. Демонстративно размахване, шушукане един с друг за приложение и прочие, хвалене какво има, а ние малоумните с Андроид нямаме, как е лъскав и скъп, а видиш ли нашите кошници с Андроид са евтини боклуци и тн. Аз нямам никакво желание да се издрусам с няколко хиляди за такъв телефон, но Господ ми е свидетел писнало ми е от "пошли пръчки" да ми се правят на важни и по-важни от мен. Искам да видя с какво ще ми се перчат когато изравним везните. Сигурно с богат мъж софиянец с апартамент дето са го хванали на първа среща и са забременяли веднага от него още на втората. Че то друго просто не остана.
Знам че ще ме осъдите строго. Приемам го. Това си е моята гледна точка.
Аз си обичам Note серията и никой не може да ми промени мнението за нея. Писалката си ми липсва всеки ден Sad
Хубав ден на всички!

# 3 836
  • Мнения: 68 710
Тези които се перчат са комплексари. Аз комплекси нямам и мога и съм си вадила и нокиата 302...Simple Smile

# 3 837
  • Мнения: 155
Скрит текст:
Благодаря за отговора, Пит!
Моят телефон в момента е с 128 ГБ памет и е пълна. Затова и трябва да го сменя, тъй като няма опция за разширяване, а не искам да трия. Пазя неща от преди и са ми важни, прехвърлям ги с мен на всяко ново устройство.

Teta75, ако ти кажа наистина защо обмислям iPhone ще си умреш от хилеж и ти и останалите ще ми обясните най-вероятно колко съм глупава и прочие. Знам го и го приемам още преди да сте ми го обяснили. Обмислям iPhone точно защото в работата ми всички ползват само това и се мислят за велики и ПО-ПО най от останалите, само защото имат такъв телефон. Демонстративно размахване, шушукане един с друг за приложение и прочие, хвалене какво има, а ние малоумните с Андроид нямаме, как е лъскав и скъп, а видиш ли нашите кошници с Андроид са евтини боклуци и тн. Аз нямам никакво желание да се издрусам с няколко хиляди за такъв телефон, но Господ ми е свидетел писнало ми е от "пошли пръчки" да ми се правят на важни и по-важни от мен. Искам да видя с какво ще ми се перчат когато изравним везните. Сигурно с богат мъж софиянец с апартамент дето са го хванали на първа среща и са забременяли веднага от него още на втората. Че то друго просто не остана.
Знам че ще ме осъдите строго. Приемам го. Това си е моята гледна точка.
Аз си обичам Note серията и никой не може да ми промени мнението за нея. Писалката си ми липсва всеки ден Sad
Хубав ден на всички!
Ами то така и децата в пети клас. Сори ама не се сдържах.

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 15:18 от vilka43

# 3 838
  • Мнения: 1 207
Lale_Lili, Хората с пари не се перчат с телефони, просто за обкръжението им 3к са джобни пари. Перчат се със звънилки обичайно бедните хора с ниско самочувствие и интелект. И на мен ми прави впечатление, че доста мои познати се мъкнат с Iphone 13 pro max, обаче като им знам професиите, и че заплатите им са не повече от 1500лв. стигам до извода, че или са яко глупави да изплащат толкова скъп телефон, на фона на ниските си доходи, или заработват допълнително, най-вероятно по не особено морален начин.

# 3 839
  • Мнения: 4 022
ВМ21 първото ще да е, защото много познати и хора които срещам случайно са така. Наистина не могат да си позволят този телефон, но знаят че е уж престижно да го имаш и искат да се чувстват така и съответно да се чувстват повече от хората които го нямат. Аз дълго време не обръщах внимание, но наистина е изнервящо в последните години. Да, това са главно комплексирани хора, но те са твърде много вече за да ги игнорираш спокойно. Твръде много Sad Все са ми в лицето, а уж сме възрастни хора. Знам и че това което обмислям не е особено окей, да се поддам на това, но искам да видя каква ще е ситуацията като сменя. Наистина искам да видя и пробвам. Не толкова за телефона, имам служебен SE първото издание, разцъках го, вече 1 година го имам, не бих казала че съм впечатлена особено. Може би само от батерията, но не ме интересува толкова софтуера и хардуера, а по-скоро другото.

Общи условия

Активация на акаунт