Избор на телефон

  • 375 266
  • 6 058
  •   1
Отговори
# 3 810
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 630
Благодаря Ви! Ще разгледам , Huawei имат облак , но за техни тел . Да , Google Keeps може да ползвам .

# 3 811
  • Мнения: 18 010
Търся мнения за Xiaomi Redmi Note 11 Pro, 128GB, 6GB RAM.
Не играя игри, за разговори, фейс, месинджър и тем подобни ми трябва. Батерия и  прилични снимки са ми важните неща.
Може да предложите и други модели в този ценови клас

# 3 812
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 154
Отзивите за него  са много добри, достоен последовател на 10 pro.
 По отношение цена качество не мога да се сетя за по-добър телефон.

# 3 813
  • Мнения: 18 010
Отзивите за него  са много добри, достоен последовател на 10 pro.
 По отношение цена качество не мога да се сетя за по-добър телефон.

Благодаря!  Притеснява ме, че не е чист Андроид, и че в някое от ревютата, които гледах се споменаваше нещо за проблем с актуализациите

# 3 814
  • Мнения: X
Добре, не се стърпях.
Защо един нещо ако работи добре, трябва да се актуализира?

# 3 815
  • Мнения: 5 281
Търся мнения за Xiaomi Redmi Note 11 Pro, 128GB, 6GB RAM.
Не играя игри, за разговори, фейс, месинджър и тем подобни ми трябва. Батерия и  прилични снимки са ми важните неща.
Може да предложите и други модели в този ценови клас
4G версията ще ти свърши работа, но 5G версията е по-добър, заради Snapdragon процесора(само това им разликата и че е 5G), но пък и цената му е по-висока.

Притеснява ме, че не е чист Андроид, и че в някое от ревютата, които гледах се споменаваше нещо за проблем с актуализациите
Получава си ъпдейти, доколкото виждам. В момента последната актуализация е с Android 12 и MIUI 13.0.*. Като цяло Xiaomi бавят актуализациите за повечето им смартфони, но все пак ги има.

# 3 816
  • Мнения: 156
Добре, не се стърпях.
Защо един нещо ако работи добре, трябва да се актуализира?

Защото с новите версии се рилийзват нови фийчъри, бъг фиксове и перформънс подобрения (на теория).

# 3 817
  • Мнения: 1 207
Търся мнения за Xiaomi Redmi Note 11 Pro, 128GB, 6GB RAM.
Не играя игри, за разговори, фейс, месинджър и тем подобни ми трябва. Батерия и  прилични снимки са ми важните неща.
Може да предложите и други модели в този ценови клас

Nokia X20 - по-съвременен процесор изпълнен по 8нм технология, и немска оптика Carl Zeiss. Другия вариант е малко по-евтин, със същия процесор, като нокиата, пак прави добри за ценовия си сегмент снимки Oppo A74 5g.

# 3 818
  • Мнения: X
И това е необходимо въпреки, че устройството работи безпроблемно?

# 3 819
  • Мнения: 3 419
В търсене на телефон на ММ. Държи да е Ес-ка на самсунг. Да не е много голям. Тея FE?S21,S22? Имат ли голяма разлика? Откакто съм с айфон, не бих го заменила и не знам какво да е за него, кое галакси?

# 3 820
  • Мнения: 1 207
В търсене на телефон на ММ. Държи да е Ес-ка на самсунг. Да не е много голям. Тея FE?S21,S22? Имат ли голяма разлика? Откакто съм с айфон, не бих го заменила и не знам какво да е за него, кое галакси?

Galaxy S22 FE доколкото знам още не се предлага. Колкото до S21 FE, макар да отстъпва на S22 Ultra, си е отличен апарат. По-стар процесор, по-лоши камери и по-евтин корпус, по-лошо охлаждане, висок тротлинг, но апаратът е по-компактен и лек, макар да не изглежда особено премиално. Щом компактността му е приоритет, смело взимайте S21 FE.

А аз съм на другата крайност, не ми се нрави еднообразието. Минал съм през, Windows Phone, IOS, Android, всяка ОС си имаше своите положителни и отрицателни страни. Само BlackBerry не успях да пробвам преди да фалират. Спомням си някои неща, които ме вбесяваха в IOS, не можеше да се подреждат иконите свободно по екрана и уиджетите също. В ковид кризата лицевото разпознаване на Iphone бе доста неудобно, примерно в магазина когато човек е с маска. Жалко че сензорът за пръстов отпечатък при тях отсъства. При SE 2022 го има, но самия телефон с тия огромни рамки е морално остарял и не бих ползвал такъв. Доста ограничена ОС, но пък за сметка на това стабилна и добре оптимизирана. Гледах тия дни ревю на Iphone 14, в общи линии нищо не се е изменило, даже ще е със стария процесор. Явно компанията е в застой.

Последна редакция: пн, 08 авг 2022, 21:53 от BM21

# 3 821
  • Мнения: 3 419
Относно лицевото разпознаване на айфона, като сложа очила или маска му трябват няколко неуспешни разпознавания и след това ме разпознава и с маска, и с очила 🤷♀💁🏼♀ Мисля, от ъгъла, под който ме вижда телефона.

# 3 822
  • Мнения: 1 082
Моя позната ползва s21fe-перфектен за  мен. А какви уникални снимки прави, даже и вечер. Допадна ми много

# 3 823
  • Мнения: 1 207
Относно лицевото разпознаване на айфона, като сложа очила или маска му трябват няколко неуспешни разпознавания и след това ме разпознава и с маска, и с очила 🤷♀💁🏼♀ Мисля, от ъгъла, под който ме вижда телефона.

Към началото на февруари тази година пуснаха актуализация на Face ID, която подобри работата му, когато се носи маска, по тая причина към момента работи приемливо. Малко закъсняла, но все пак реакция от тяхна страна. Друг е въпроса, дали не е за сметка на степента на сигурност.

Отключването по лице има и други сериозни недостатъци. Примерно ако телефонът лежи на масата, или е закачен на поставка в колата. Трябва да е срещу лицето, иначе не сработва. Сега пак добре, че го доработиха, а през 2017 на Iphone X бе мъка, бавно, не сработваше, ако телефона се държи хоризонтално, а с маска или шал изобщо не реагираше.
На мен лично най-удобни са ми сензорите за пръстов отпечатък, но от тия разположени отпред, или странично върху бутона за включване. Задно разположените винаги съм ги отбягвал.

# 3 824
  • Мнения: 156
И това е необходимо въпреки, че устройството работи безпроблемно?

Няма устройства, които да работят безпроблемно (може би Нокиа 3310 Grinning )
Всеки софтуер носи определено количество known bugs и неопределено количество - unknown. Въпросът е колко са критични и доколко потребителите могат да “живеят” с тях. С времето някои low priority bugs могат да станат критични.
Но смартфоните не живеят изолиран живот, а са част от екосистема с много играчи, които постоянно обновяват своите продукти.
Освен че производителите искат да “добавят стойност” за потребителите си чрез нови приложения и функционалности, са длъжни да правят и т.нар. compatibility ъпгрейди, които гарантират, че устройството ви ще работи с новите версии на останалите играчи в екосистемата. Без тях - някои неща ще спрат да работят лека полека, и в един момент цялото устройство ще бъде неизползваемо.

Общи условия

Активация на акаунт