Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, някой може ли да сподели мнение за новото управление на АГ-то във ВТ. Какви са цените със без екип, ВИП стаи и изобщо условията, в които раждат жените тук. Почти не намирам информация за новото управление и след ремонтите...Благодаря !

# 1
  • Мнения: 58
Здравейте.Ако нямате претенции към доктора,който ще ви изражда и сте здравно осигурена е безплатно.Избор на екип за секцио е 650 лв ,за нормално мисля е около 500 (това не е на 100% сигурно).Предната седмица лежах там ,бях с избор на екип за серклаж при доц.Стойков и съм доволна.Ремонта все още не е на 100% готов.Стаите са ремонтирани ,нови мебели ,плазмички ,стаите са с по 2-легла.Усеща се промяната и в отношението.

# 2
  • Свищов
  • Мнения: 866
Раждах там секцио с избор на екип на 5.01 - 650 лв беше. Тогава родилките бяха настанени в ремонтираната гинекология, а течеше ремонт и беше малко шумно.
 Като цяло съм доволна, но отчитам някои минуси. Свижданията бяха само от 17 до 19 и то в студен коридор, докато в стаите е много топло. Моето дете беше в неонатологията и можех да го виждам само между 17 и 17 и 30 и най-лошото при визитация не даваха информация за настанените там деца и преди 17 за мен беше ад да науча НЕЩО за детето, каквото и да е.
Персоналът долу-горе бива, просто не им се вързвах и бях учтива. Санитарките, акушерките и лекарите са ок, но сестрите - не.
Основен минус - разболяха ме в операционната от бронхит. Мъкнаха ми 2-ри ден след секцио (на 7-ми,  секциото беше на 5-ти вечерта) до другата болница за изследвания. Факт е, че ми назначиха адекватно лечение и се оправих, ама много зле бях - не можех да дишам направо.

От неонатологията съм много доволна. Грижиха се добре за моето бебче, което се роди преждевременно и с инфекция на околоплодните води. Специални благодарности на д-р Кирчева.

Ако те интересува нещо по-конкретно - питай.

Последна редакция: ср, 24 фев 2016, 19:39 от krem4et0

# 3
  • Мнения: 1 298
Записвам се да следя и аз този път мисля да родя в Търново, щом има промени, мисля и да е при доктор Стойков с избор на екип, още не съм му звъняла, но може би след месец ще започна да ходя при него веднъж месечно или както той прецени. Разбрах, че секциото е 650 лв, на мен ми се налага, понеже имам операция и после раждах секцио спешно и по мед причини, така че ми е неизбежно пак да е секцио.

# 4
  • Мнения: 6
И аз много се интересувам от темата, надявам се скоро да се съберат повече мнения  Wink Някой да е разбрал кога ще е готов ремонта изцяло?

# 5
  • Мнения: 552
А някой може ли да ми даде списък / ако има такъв/ с необходимите вещи, с които трябва да се постъпи в отделението? Интересува ме още къде стоят бебетата - при майките, или в отделна стая?

# 6
  • Свищов
  • Мнения: 866
Списък конкретно не мога да дам, защото постъпих там по спешност, но ета какво ми трябваше за раждане секцио: лични прибори, чаша и чиния; четка и паста за зъби, душ-гел, самобръсначка и изобщо каквато и да е лична козметика; лигнин, ама от по-широкия, нощници имат, но е добре да се носи и собствена поне 1-2 броя; ръчна помпа за кърма, но не е задължително, термометър, но ако нямаш - дават, чехли, тоалетна хартия, хавлия, нещо за развличане, че при секцио дават бебето на 3-тия ден (освен ако не е в интензивното като моето - тогава изобщо не го дават). За секциото искаха и 2 броя Дуфалак и водоустойчива превръзка. За бебето искат само памперси и мокри кърпи - дрехите са оттам.
При естествено раждане дават кажи-речи веднага бебето, а при секцио - на 3-ти ден. Стоят денонощно при майката.
Да споделя, че правят секциото с лепене на кожата, а не с шев.

Последна редакция: пт, 15 апр 2016, 20:27 от krem4et0

# 7
  • Мнения: 552
Кремче, благодаря за информацията.  bouquet Само още малко пояснения - какво е предимството на лепенето на кожата при секцио, по-бързо ли зараства. Бебетата като са при майките в отделни креватчета ли са или в кревата на майката?

# 8
  • Свищов
  • Мнения: 866
Предимство - не знам. Уж после оставал по-малък белег. 3 месеца след секциото белегът е ок за мен, още си е червен, но не е голям.

Бебчетата са в кошчета като тези:http://roditel.bg/wp-content/uploads/2015/04/%D0%B0%D0%BA%D1%83% … 0%B01-500x281.jpg

# 9
  • Мнения: 4
А някой може ли да ми даде списък / ако има такъв/ с необходимите вещи, с които трябва да се постъпи в отделението? Интересува ме още къде стоят бебетата - при майките, или в отделна стая?


Това е списъкът, който ми даде Доц. Стойков:

Консумативи за родилен дом
  За майката

1.Лична карта
2.Документи и изследвания от ЖК
3.Нощница
4.Гумени чехли за баня
5.Лигнин - 1 опаковка
6.Тоалетни принадлежности
7.Чаршафи
8.Памперсни пелени/ 4 броя- за възрастни/
9.Термометър

При раждане чрез Цезарово сечение е необходимо допълнително:
  1.Водоустойчива превръзка - 2 броя, размери
    20/10см - Акваблок, Оптискин, Оп сайт
    пост оп, 3М.
  2.Дуфлак - 2 пликчета.
  3.Профенид - свещики, 100мг - 6 бр.


  За бебето

1.памперси
2.бебешко олио
3.мокри кърпички
4.хавлийка
5.бебешки сапун

# 10
  • Мнения: 86
Да споделя и аз мнение.
Първото ни дете се роди при Доктор Цочева 2013та- с избор на екип 300лв - без проблемно с упойка 5 сутринта почнаха контракциите 12 имаше бебе.
Второто дете 2015та отново се бяхме сприказвали с Доктор Цочева - но замина на почивка и който се падне ни препоръча тя.
Падна се Доктор Лазаров и пак 5 сутринта почнаха контракциите 11 второ бебе родено без упойка по-бързо и лесно стана - почерпих ги за 100тина лв и това беше.
В общи линии доволно - като основния плюс, е че бебетата стоят при мамите,за разлика от Разград примерно.Препоръчвам Велико Търново на всички с лукса вече и новите екипи,не знам колко са добри,но щом го хвалят д-р Стойков- но и старите доктори стават!

# 11
  • Мнения: 552
Благодаря ви, момичета, за споделената информация!  bouquet Ще ми е полезна, а и на други мами, сигурна съм!

# 12
  • Свищов
  • Мнения: 866
А някой може ли да ми даде списък / ако има такъв/ с необходимите вещи, с които трябва да се постъпи в отделението? Интересува ме още къде стоят бебетата - при майките, или в отделна стая?


Това е списъкът, който ми даде Доц. Стойков:

Консумативи за родилен дом
  За майката

1.Лична карта
2.Документи и изследвания от ЖК
3.Нощница
4.Гумени чехли за баня
5.Лигнин - 1 опаковка
6.Тоалетни принадлежности
7.Чаршафи
8.Памперсни пелени/ 4 броя- за възрастни/
9.Термометър

При раждане чрез Цезарово сечение е необходимо допълнително:
  1.Водоустойчива превръзка - 2 броя, размери
    20/10см - Акваблок, Оптискин, Оп сайт
    пост оп, 3М.
  2.Дуфлак - 2 пликчета.
 3.Профенид - свещики, 100мг - 6 бр.


  За бебето

1.памперси
2.бебешко олио
3.мокри кърпички
4.хавлийка
5.бебешки сапун

Задрасканите неща нито са ми ги искали, нито са ми трябвали. Виж, тоалетната хартия си я търсеха като поп. Даже и чантички за торба за коша ни питаха дали имаме.

# 13
  • Мнения: 552
Току-що и друга потребителка, с която си комуникираме ми даде списък на лични, който е бил даден на нейна позната, която скоро ще ражда и там също фигурираха почти всички от изброените тук неща. Аз много се озадачих за чаршафите. По медиите се пише за голям ремонт, а да нямат чаршафи  newsm78. Иначе калъфката за възглавницата аз предпочитам да си е моя.

# 14
  • Свищов
  • Мнения: 866
Да нямат предвид еднократни чаршафи. Ние такива сме взели за бебето и слагаме на повивалника, ако се изпишка по време на смяна на пелените. 60 на 60 голямо парче, купувам ги от левчето за по 30 стотинки. Не са ми искали и не са ми трябвали. Леглата са кожени. Виж, бих препоръчала не калъфка, а цяла възглавница. Отвратителни са там и спах с одеяло сгънато под тях. Препоръчвам и да имате халат. При нас свижданията бяха в коридора, а там беше студ. НО аз раждах в ремонтираната тогава гинекология и то през януари. Пи изписване носете Лична амбулаторна карта за болничния.
lilit169, д-р Лазаров беше на смяна при мен и ме натискаше за естествено раждане, при все че аз не трябва да раждам така заради сърцето. Щом съм стигнала до този етап на бремеността и съм понасяла контракциите - можело. Така да се изкаже без да ми види епикризите и изследванията, не ми се стори особено професионално.
П.П. Никой не знаеше тогава паролата за wi-fi интернетът, че бил от скоро, а аз нямам нета на телефона, та бях в информационна дупка. Сега предполагам е ок, ама да ме беше предупредил някой, че както бях 5 дни и без бебчето си...щях да полудея.

Последна редакция: сб, 16 апр 2016, 14:51 от krem4et0

Общи условия

Активация на акаунт