ХИТОВИ романтични РУСКИ филми и сериали - тема 13

  • 77 025
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 726
Привет, привет!!!

Включвам се в дискусията Иван Амир. Финалът за мен е - Те всички, вече, са едно семейство. Много  личностни, обществени и социални бариери са счупени. Иван старши прие малкия Иван. Амир разбра, че Маша остава при Иван, но те всички са свързани  в едно общо семейство. Връзката с малкия Иван е по-здрава Той има двама бащи  три майки и 4 братя и сестри.

Амир заминава с двете си жени майка си и децата за Узбекистан.

Предпоследен кадър синът и дъщерята на Маша и Иван питат баща си - Те (визирайки узбекските си брат и сестра) трябва ли да заминат? Иван отговаря - да, така трябва. Малко преди това в разговор , (между кой и кой не си спомням  newsm78 Иван и Амир  ли беше newsm78) беше споменато, че има кратер до Новоросийск, от където да вземат влак за Узбекистан и те (Иван, Маша децата) ще ги изпратят до Новоросийск.
Финални кадри всички вървят към кратера , а Иван старши бута количката с бабата

Последна редакция: пт, 04 мар 2016, 17:44 от nataly_gr

# 61
  • Мнения: 3 243
Момичета, благодаря за интересната дискусия. Натали много добре го е обяснила, аз може би с други думи, но разбрах същото.

Това, което смята marsy, някъде го срещнах като коментар из руските сайтове с филма. Явно и други са видели на финала нещо такова.
Честно казано, на мен дори през ум не ми мина подобна възможност за край, докато гледах филма.
Колко различни могат да бъдат възприятията ни!

Искам още да попитам, правилно ли съм разбрала, че Амир е лекар?

Войната, макар и далече от всички герои (само Иван воюва) обърка съдбите и остави болка. Сложна ситуация, която няма безболезнено решение.
Скрит текст:
Маша обича Иван, но е близка и с Амир. Амир заедно с Маша пуска и сина си, родна кръв. Той осъзнава, че това дете не му принадлежи, иначе нямаше да го кръсти Иван, нямаше да го пусне да замине от кишлака.
Иван без колебание взе със себе си Маша, макар че я намери като третата жена на узбека. Имаше у него ревност и обида, но ги потисна. Прие и Ваня, осинови го.
Децата се привързаха едно към друго, харесаха се. Раздялата и за тях ще е болезнена.

Струва ми се, че с привличането между героя на Мерзликин и Джамиля, както и между децата, режисьорът прокарва идеята за сближаване между два далечни свята, различни култури.
Направи ми впечатление колко по-лесно узбеките приеха чуждите, навярно защото са свикнали да живеят в големи родови общини. Колко естествено казаха - "имаме две майки" и "ние сме братя, моят баща е и твой баща".
За руснаците пътят на приемане беше по-дълъг.

Слагам спойлер заради тези, които не искат да знаят съдържанието на филма, да не им развалим удоволствието от гледането.

Цял ден съм в мислите си с героите от филма, хвана ме. Има атмосфера в него, а доколкото разбрах, е режисьорски дебют на Максим Панфилов. Възприемам го като филм-импресия, малко действие, малко думи, повече картини и емоции. И страхотна музика. С една дума - Изток!





# 62
  • Мнения: 1 726
Валюш, Амир не е лекар. Той прави фенери (нещо средно между полюлей и фенер) и пътува да ги продава. В двора им в кишлака имаше такъв фенер, под който се събираше цялото семейство.

Наистина войната е оплела в един страхотен възел хиляди, милиони човешки съдби, а след това ги е размятала по различните краища на света... а и не само войната. Около мен примерите са много
 

Последна редакция: пт, 04 мар 2016, 18:28 от nataly_gr

# 63
  • Мнения: 3 243
Валюш, Амир не е лекар. Той прави фенери (нещо средно между полюлей и фенер) и пътува да ги продава. В двора им в кишлака имаше такъв фенер, под който се събираше цялото семейство
 

Останах с такова впечатление, защото когато на Федя му прилоша и хората се развикаха, чувах "доктор, доктор" (не превеждаха какво викат на своя език) и дойде Амир, прегледа го и го отнесе.
Освен това, не е мобилизиран, та си помислих, че сред старците и децата е останал с мисия да се грижи за тях.

# 64
  • Мнения: 1 726
Да, той вдигна детето и го отнесе в дома си, но там за него се погрижи майка му.

Ето го фенера. Даже някъде във филма споменаха, че фенерът е направен от Амир


Между другото и пътят на Маша да бъде приета от семейството на Амир не беше лесен. Докато беше "чужда" беше любопитна за двете му съпруги. Когато я направи "своя" се появи омраза и ревност, особено от едната. Тук страхотна роля изигра майката на Амир, която я прие и застана зад нея. Тя, май, беше от "по-друго тесто" в сравнение с двете си снахи. Говореше руски, беше образована, а и от  снимките като млада, които показваше на Маша, човек може да си направи извод, че е от по-богато и образовано семейство (европейски облечена).

# 65
  • Мнения: 3 547
вчера беше премиерата на


Актеры: Карина Разумовская, Дмитрий Миллер, Сергей Мухин, Елена Чернявская, Константин Соловьёв, Андрей Селиванов, Артём Фадеев

http://bigcinema.tv/movie/souchastniki.html

до половината на филма не бях сигурна дали гледам комедия или драма  Mr. Green Mr. Green Laughing

Миллер е красавец Wink на 7-ми ще го видим и как танцува  Laughing

# 66
  • Мнения: 3 547
хубава новина - има анонс за 3-ти сезон на Такая работа + още няколко любими лица в него ))) Андрей  Ильин,  Евгений Сидихин, Елена Яковлева, Мария Шукшина  Rolling Eyes

https://vk.com/feed?z=video-84805719_456239020%2F63a965e740566d6 … st_-84805719_3997

 bigdance2

Последна редакция: нд, 06 мар 2016, 15:47 от lor

# 67
  • Мнения: 3 243
хубава новина - има анонс за 3-ти сезон на Такая работа + още няколко любими лица в него )))  Дмитрий Ильин,  Евгений Сидихин, Елена Яковлева, Мария Шукшина  Rolling Eyes

https://vk.com/feed?z=video-84805719_456239020%2F63a965e740566d6 … st_-84805719_3997

 bigdance2

Чудесна новина, но сред новите лица няма младежи. Ще следим личния живот на старата гвардия.  Joy
Прочетох, че ще гледаме 3 сезон през февруари 2017.

Гледали ли сте сериала Чужой? Паламарчук там имал много силна роля.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLtQpSh-faS3PdKzB7l3C_9wgiTxbDS6JL

# 68
  • Мнения: 3 547
Вале, бях загледала 'Чужой' отдавна, но май бавно качваха тогава сериите, та в един момент нещо се разсеях и така и не го догледах, макар че филмът никак не беше лош.

Паламарчук и да е участвал, не съм го отразила - навярно това е било още преди да загледаме Такая работа newsm78

тия дни гледам реклама на НТВ, че ще го повтарят, може да го изгледам

 и аз гледам Майа . харесва ми     

# 69
  • Мнения: 3 243
Какво е това "Майа"?

Иначе "Чужой" наистина не е лош, а Паламарчук има главна роля, бандит е.

# 70
  • Мнения: 3 547


Актеры: Мария Белоненко, Анна Банщикова, Фёдор Лавров, Стас Румянцев, Алексей Измайлов, Алексей Шутов, Анфиса Черных, Михаил Богдасаров, Валерий Новиков, Александр Вершинин, Сергей Петров (II), Виктор Шутов, Марина Налетова, Григорий Багров, Елена Доронина (II), Елена Оболенская (Белевич), Мария Большова, Наталья Коренная, Алёна Швиденкова, Олег Борисенко

Жанр: психологический детектив
В пятнадцать лет Майя переживает тяжелую психологическую травму: на ее глазах убивают отца. На этой почве у матери Майи развивается мания преследования, и она с дочерью без конца переезжает с места на место. И без того замкнутый подросток, Майя, меняя по нескольку школ за год, окончательно утрачивает контакт со сверстниками.

Приехав в новый город, Майя вновь становится свидетелем криминальных событий: на школьном дворе находят окровавленные обрывки одежды, принадлежавшие неформальной «королеве» школы Кристине

http://bigcinema.tv/series/mayya.html

# 71
  • Мнения: 3 547

В главных ролях:
Олеся Фаттахова
Владимир Фекленко
Святослав Астрамович
Ольга Сизова
Валерия Мельник

Лада пережила страшную аварию, после которой ее память практически не восстановилась. Ее пожалела и взяла в дом владелица торгового центра, около которого и случилась авария. Лада была счастлива — кому она нужна, необразованная детдомовка? И работать бы ей вечно, помогая по хозяйству, но внезапно вернулся после нескольких лет отсутствия сын хозяйки… Артем помог Ладе вспомнить, что у нее были родители. Но где они сейчас, и кому было выгодно, чтобы девушка погибла или потеряла память?

http://bigcinema.tv/series/kto-ya.html

# 72
  • Мнения: 3 243



ЛЮБОВНАЯ СЕТЬ

реж. Анна Легчилова
премиера 29.02.2016
серии 8
в ролите: Наталья Вдовина, Игорь Бочкин, Елена Валюшкона, Сергей Фролов, Александр Никитин, Евгений Пронин.......





# 73
  • Мнения: 3 547
Вале, как е Пронин ? лош или добър ?  Joy Joy

ще гледам, но да довърша най-напред Майа Laughing

# 74
  • Мнения: 3 243
Вале, как е Пронин ? лош или добър ?  Joy Joy

ще гледам, но да довърша най-напред Майа Laughing

Ще го проверя Пронин, но да си довърша "Чужой".  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт