Житният режим на Учителя Петър Дънов - 12 тема

  • 98 725
  • 743
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 776
А ефект има нали, в смисъл че все пак се изчиства организма и сваляте килограми, въпреки че се нарушава режима с чаша кафе?

# 451
  • ...
  • Мнения: 513
Здравейте,

За първи път тази година се чудя дали да не го направя, но не знаех, че има и подготовка преди режима. Ако не съм правила подготовката дали няма да си навредя на здравето така?

# 452
  • Мнения: 206
Може да ти е малко по-трудно.Но до 5.02 има време за трите най-важни дни подготовка.

# 453
  • Мнения: 1 307
Здравейте, мисля да започна утре с лимец... имам въпрос обаче, ако пия сутрин кафе без захар, без нищо, какво ще стане... ще правя режима най вече за сваляне на килограми, има ли толкова голямо значение ако се пие по едно кафе на ден?

Ако целата Ви е сваляне на килограми, кафето може само да подобри резултата.

# 454
  • Мнения: 2 721
И аз се включвам от утре, само, че с лимец , защото житото не ми понася. Вече го и накиснах . И аз не мога без кафе, но го пия без захар и мисля, че няма да е проблем по 1 на ден.
Не съм правила потготовката, но месо не ям от 1месец и основно се храня със зеленчуци.

# 455
  • Мнения: 639
Здравейте,
и аз съм в групата от днес.
От сутринта съм на режима, но дали съм сама?!?
Никой друг не се е включил, а за мен 1/10 мина Simple Smile

# 456
  • Мнения: 1 307
Здравейте,
и аз съм в групата от днес.
От сутринта съм на режима, но дали съм сама?!?
Никой друг не се е включил, а за мен 1/10 мина Simple Smile
Не си сама! И аз съм тук Heart

# 457
  • Мнения: 1 776
И аз започнах днес, интересно но не съм гладна, дано да успея да устискам и 10те дни

# 458
  • София
  • Мнения: 717
Присъединявам се към вас Simple Smile И аз започнах днес и за сега не чувствам глад . 

# 459
  • Мнения: 9 573
здравейте. аз от години правя житния режим, много добре ми повлиява. сега правя подготовката за понеделник. лошото е, че ми се появи стомашно неразположение /обостри ми се стар гастрит/ и направо се чудя как ще ми понесе. отделно от това си правих вега тест - казаха ми, че пшеницата не ми е ок, за разлика от лимеца. аз пък с пшеница предпочитам...и така.
отделно тази година нещо не мога да си намеря хубаво жито - само насипно за покълване, което кой знае какво е...

# 460
  • Мнения: 315
Здравейте,
от днес и аз съм на режима. Вече няколко години го правя (може би 3-4) и се чувствам добре. Интересното е че не изпитвам глад и в повечето дни даже не успявам да си изям всичкото жито и ябълките, а ябълки по принцип много обичам.
Единствения дискомфорт, който съм изпитвала от режима беше през 2016г. - направо умирах от студ.
Относно кафето: независимо дали съм на режим или не винаги пия по едно сутрин без захар.
Пожелавам на всички успех и лек режим.

# 461
  • Мнения: 1 307
    Аз пък сглупих и не направих подготовка предните дни.
    Днес ми е ден първи и
     съм гладна и си мисля,че няма да ми стигне днес житото.

    Да ви питам нещо: остава ми станен вкус в устата,  след като хапна лимеца. Не мога точно да ми дам определение, но го усещам и по зъбите..
    Да не би нещо в подготовката на лумеца да съм объркала:thinking:

# 462
  • Карлово
  • Мнения: 4 667
Какво разбираш под странен вкус?
Опиши го моля.
Аз го предпочитам пред житото.

# 463
  • Мнения: 1 307
Какво разбираш под странен вкус?
Опиши го моля.
Аз го предпочитам пред житото.

все едно съм жадна и устата ми е пресъхнала, ала си имам достатъчно слюнка

Ако има значение , лимеца го варих снощи около 10 мин. Следа това го оставих завит ( както се завива киселото мляко) в глинен съд.
Не се храня равномерно през деня. На различни интервали хапвам ябълка, после лимец, след известно време орехи, по някое време мед..

# 464
  • Мнения: 206
Не го варете този лимец...Губите почти цялата му енергия.И често бързо вкисва.Като не ви се ''слугува'' за по-продължително кълнене, поне го сложете във вода ,в термос, с температура около парното ви /отоплението на стаята/ и го яжте сутринта поомекнал.На някои дори покълва.
В глинен съд кълни за около 24 часа.Изплаквате го през 12 часа.Водата над зърното е около 5 мм.
Някои правят изключително ''две или три в едно''.
Успех!

Последна редакция: пт, 02 фев 2018, 21:19 от solej

Общи условия

Активация на акаунт