Житният режим на Учителя Петър Дънов - 12 тема

  • 98 714
  • 743
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 33
Здравейте Simple Smile четвърти ден съм на режима. Снощи направо си ме втресе от студ. Някой има ли идея на какво може да се дължи.  Благодаря предварително 🤗 и успех на всички Simple Smile

# 601
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
На студа се дължи. Аз предишни режими все умирах от студ по време на режима.Затова тази година започнах преди препоръчителната дата. От вчера обаче пак ми се изправят косите от студ. Бих си стояла в къщи на топло, ама няма как. Противодействам с много топла вода. И си пестя силите от днес, въпреки че имам усещане за лекота.

# 602
  • София по рождение
  • Мнения: 322
Вечер ми е по-студено, може би преразход на енергия. 1-2 лъжички мед и съм ОК.

# 603
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
То няма как да не се усети свалянето на 2-3 кг  естествено облекло.

Колко кг сте стопили до сега?
Аз 3,5. Дано поне 2 задържа.

# 604
  • Мнения: 9 568
малиии, как ги сваляте тези кг, направо ме убивате Laughing

# 605
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Как - на мене ми е 8 ден.
Калориите са малко. Смятам, че първите 2 кг са били задържани течности. Видимо нямам промяна, освен, че едно шкембе изчезна. Но пък лицето ми светна, сетивата ми се обостриха, дори зрението, с астигматизъм съм. Спрях едни упражнения, не ми се иска излишно натоварване.

# 606
  • Мнения: 9 568
а, ти беше от понеделник, да. не знам, аз обичайно свалям по 2-3 за целия режим, уви. но пък видимо има разлика.

# 607
  • Мнения: 33
Здравейте момичета Simple Smile
Вече 5-ти ден! Не чувствам глад или да ме изкушават някакви храни, въпреки че готвя Simple Smile Като мине повече време между храненията, започва да ми се гади. Пия топла вода с малко мед и минава Simple Smile
Чувствам се по леко и лицето ми се е изчистило.
Успех на всички!

# 608
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Днес ми е 10-ти ден. Отивам за ангелската супа.
4 кг съм изчистила. Два да запазя пак ще е ОК.

# 609
  • Мнения: 9 568
честито! ще си хапнеш сега една чудна ангелска супичка, ммммм
аз този режим почти не свалих, а хем имам какво. преди ми личеше повече, а и имах моменти на слабост. сега съм пушка, много леко ми минава този път.

# 610
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Сигурно през периода на подготовка за режима си паднала на тегло. Сега само задържаш сваленото.

Отивам да чета какво е разрешено 1-я ден от захранването, за да се подготвя за утре. Досега беше лесно.

# 611
  • Мнения: 9 568
Сигурно през периода на подготовка за режима си паднала на тегло. Сега само задържаш сваленото.

Отивам да чета какво е разрешено 1-я ден от захранването, за да се подготвя за утре. Досега беше лесно.

ами аз подготовките малко ги претупвам да ти кажа.....както и да е, не кг са важни.
захранването е най-трудно, факт. първи ден - картофи Wink

# 612
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 053
Здравейте, включвам се и аз, днес ми е 6ти ден. Не писах до сега, защото не мислех, че ще издържа, но ето че го преполових. Глад не изпитвам, прияжда ми се обаче като готвя, но не е нещо плачевно 😀 Проблемът ми е, че вече ме потриса от житото и днес минах на лимец, като че ли е малко по- добре. Обнадеждена съм, мисля ще издържа до края.
Чувствам се много добре, за сега съм 4кг надолу и корема ми е залепнал за гърба. И мен доста ме притеснява това захранване. Вижда , че има дами, които са минали същинската част вече и ще започват да се захранват. Ще се радвам да споделят тук какво, как, кога и как приготвено хапват.

# 613
  • Мнения: 9 568
Има си схема на захранване по дни, съветвам те да я спазваш. навремето и аз бях така с житото - направо ми се гадеше Wink тази година за първи път успявам да го хапвам цялото /брех/. лимецът не ме кефи, а и с него по-слабо се чисти. също създава повече стомашни проблеми, така че внимавай с часовете за хранене/вода и т.н.

# 614
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Аз днес съм на ябълка, една супа от тиква и картоф. Малко бадеми около 10,30.
Имам и печена тиква за по-нататък и банан.
Понеже повечето житуващи се изнесоха към фейса, аз не съм му фен и си споделям в тази тема, но
копирам от там  препоръката за захранване на Солей:

Ако някой има нужда от захранване през първите три дни:
1-ВИ ДЕН ЗАХРАНВАНЕ - ОСНОВНА ХРАНА КАРТОФИ
НЕ СЕ ПОЛЗВАТ СОЛ, МАЗНИНА И СИЛНИ ПОДПРАВКИ. ХРАНИТЕ СА СУРОВИ ИЛИ
ВАРЕНИ
Примерно меню за деня:
Закуски
*сутрин: плодове – 1 плод - ябълка, круша или портокал; покълнало жито, накиснати орехи
*междинни закуски – 1 плод, накиснати орехи или бадеми,
1.Салати
* Салата от 1 морков, 1/2 авокадо на пюре, накиснато сурово слънчогледово семе, лимонов сок
* салата от червено цвекло и моркови , лимонов сок, накиснато слънчогледово семе, магданоз
* Салата от сурово червено цвекло, ябълка, морков-посипани с накиснати семена белен
слънчоглед, ситно нарязан магданоз, няколко капки лимон, без сол и без мазнина
*салата от варени картофи, червено цвекло(сурово или варено) овкусени с лимонов сок,
поръсени обилно с накиснати семена белен слънчоглед и ситно нарязан магданоз
*салата от едро настъргани на ренде морков, тиквичка, целина, червена чушка –нарязана,
овкусени с лимонов сок, ситно нарязан магданоз, изкиснато сурово слънчогледово семе
2.Супи
*„Ангелска супа“ – 3 средно големи картофа - обелени и сварени цели – без сол, без мазнина и
подправки. Добавен лимонов сок и пресен магданоз.
* картоф, пиперка, морков, сварени във вода, без сол и мазнина, с подправки - чубрица, копър,
лимонов сок.
* Крем супа от картоф , моркови, целина – сварени и пасирани; магданоз,лимонов сок
3.Основни
Варени картофи, без сол и без мазнина, с морков, магданоз и няколко капки лимон
2-РИ ДЕН ЗАХРАНВАНЕ - ОСНОВНА ХРАНА ОРИЗ
НЕ СЕ ПОЛЗВАТ СОЛ, МАЗНИНА И СИЛНИ ПОДПРАВКИ. ХРАНИТЕ СА СУРОВИ ИЛИ
ВАРЕНИ
Примерно меню за деня:
Закуски
*сутрин
-плодова салата: 1/2 круша, 1/2 ябълка, 1/2 портокал, малко стафиди и накиснати орехи.
-ананас
*междинни закуски - 1 плод ( ябълка, круша или портокал). Малко накиснати ядки ( орехи,
бадеми )
1.Салата
* Салата от настъргани 1 морков и 1/2 малка глава цвекло, накиснат сусам и слънчоглед,
няколко бадема, лимонов сок
* Салата от 1 морков, 1/2 авокадо на пюре, накиснато сурово слънчогледово семе, лимонов сок
*Салата от половин ябълка, половин морков, половин глава червено цвекло - сварено или
сурово, магданоз, предварително накиснати слънчогледови, белени тиквени семена, овкусена с
лимон.
* салата от варени картофи, сурова чушка, накиснати слънчогледови семки, лимонов сок,
магданоз
*салата от ябъка, авокадо, накиснати орехи и дресинг от лъжичка мед, разреден с лимонов сок.
*салата от ябълка и морков, настъргани на едро, поръсени със ситно нарязани листа от целина
и магданоз и поляти с дресинг от 1 чаена лъжичка мед разредена с лимонов сок.
2.Супа
* Супа: Крем супа от тиква, моркови и целина- сварени и пасирани, с добавен магданоз и
лимонов сок
* Супа от ориз, морков и магданоз, също с няколко капки лимон
3.Основно
* сварен ориз с моркови овкусен с лимонов сок и ситно нарязан магданоз
* варен ориз с бейби(малък) спанак, морков, тиквичка, лимон за овкусяване и магданоз/ копър
за поръсване.
*варен ориз с морков, червена чушка и чери домати; ситно нарязан копър или магданоз и
лимонов сок
3-ТИ ДЕН ЗАХРАНВАНЕ - ОСНОВНА ХРАНА БУЛГУР ИЛИ
ПРОСО
НЕ СЕ ПОЛЗВАТ СОЛ, МАЗНИНА И СИЛНИ ПОДПРАВКИ. ХРАНИТЕ СА СУРОВИ ИЛИ
ВАРЕНИ
Примерно меню за деня:
Закуски
*сутрин
-плодова салата: 1/2 круша, 1/2 ябълка, 1/2 портокал, малко стафиди и накиснати орехи.
-ананас
*междинни закуски - 1 плод ( ябълка, круша или портокал). Малко накиснати ядки ( орехи,
бадеми )
1.Салати
* Салата от сварен или предваритено накиснат за 15-20 минути в гореща вода, отцеден и
охладен булгур, сурова червена чушка и ситно нарязан магданоз и копър, накиснати орехи и
лимонов сок. Могат да се добавят и други семена.
*Салата от настъргани 1 морков и 1/2 малка глава цвекло, ½ ябълка, целина, рукула(малко,
ако я понасяте), киснат сусам, слънчоглед, бадеми, лимонов сок.
2.Супи
* Супа от просо, настърган морков, домат, магданоз, лимонов сок
* супа от сварени тиквичка, морков и чушка, към които е добавен предварително накиснатия за
20-тина минути в гореща вода и отцеден булгур. Овкусява се със ситно нарязан копър или
магданоз и лимонов сок.
3.Основни
* предварително накиснат за 20-тина минути в гореща вода и отцеден булгур се сварява за 5-10
минути в малко вода заедно с домат и наситнена червена чушка. Добавя се чубрица и лимонов
сок
*пълнени чушки с булгур, стафиди и орехи – накиснатия за 20 минути във вряла вода булгур (в
съотношение 2 части вода : 1 част булгур), се смесва с настърган морков, нарязани домати,
стафиди, натрошени на едро орехи, чубрица. Чушките се пълнят със сместа, слагат се в
тенджера, заливат се с вода и се сваряват. При консумацията се овкусяват с лимонов сок и
магданоз.


Общи условия

Активация на акаунт