Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте
Темата е силно натоварваща ,но това ме вълнува в момента .Имате ли информация дали е възможно да се гледа болен на апаратно дишане в домашни условия ?Брат ми  ми е на апаратно дишане от 2 месеца ,болен е от ЛАС (амиотрофична латерална склероза)  ,в момента е в интензивно отдление ,храни се през сонда ,има катетър и е на памперси .Половинате лекари кзват,че може да го приберем вкъщи ,другата половина твърдят ,че риска в домашни условия е голям .Аз пък чувам от тук от там ,че има хора които са гледани вкъщи .Разбира се  ще се осигури нужния апарат .но това не решава всичко .Има грижи по сондата за хранене ,сменят периодично някакъв венозен източник(нещо подобно) ,вливат му антибиотици за ефекта от принуд. дишане на дробовете и още неща .които сигурно незная .Има опасения ,че може апарата да спре да работи поради спиране на тока вкъщи .
Лекарите казват *защо не го вземете вкъщи* ,но никои не обяснява какви грижи и условия са необходими и може ли да се осигурят в домашни условия .Имам нужда от споделен опит (горчив ).
Благодаря

# 1
  • Мнения: 4 500
 Cry Здравей, съжалявам за състоянието на брат ти  Confused
На моя мъж баба му я гледаха в къщи - тя беше на памперси, със сонда, с източник, през който се вливаха някакви лекарства, апарата беше накрая. За съжаление той беше нужен само няколко дни  Cry
Какво да ти кажа - тежко е, много е тежко за близките  Confused
Никой лекар нехаеше, плащаха на ръка да идва лекар/сестра/фелдшер или просто лице с медицински знания, за да сменят катетри и абокати и т.н. Чат-пат й вливаха системи. Ужасно е да няма кой да дойде да включи една проста система!
Пригответе си пари в брой, за да плащате.
Запасете със сила и давайте любовта си на човека на максимум. Не му давайте съжаление и сълзи, давайте любов!
 Hug

# 2
  • Мнения: 35 961
помислете за хоспис - това е най-добрият вариант според мен
проучете внимателно всички условия вкл. и графика на свиждания

Лекарите казват *защо не го вземете вкъщи* ,но никои не обяснява какви грижи и условия са необходими и може ли да се осигурят в домашни условия .Имам нужда от споделен опит (горчив ).

споделеният ми горчив опит е, че лекарите, които дават този съвет са отписали брат ви - съжалявам  Peace

# 3
  • Мнения: 1 412
  имах близък на апаратно дишане и докторите казваха, че ако оцелее ще е много трудно да се гледа вкъщи без мед. лице Sad да не говорим, че от залежаване се получиха рани, който също изискваха необходимата обработка също от мед. лице. При нас не се стигна до прибиране вкъщи Sad

# 4
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за споделените мнения ,ще си помисля добре в/у всички възможности .

Общи условия

Активация на акаунт