~~Идва март с копнеж, за АПРИЛския бебевалеж!~~ №6

  • 50 321
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 170
Аз да ви кажа искрено завиждам на тези от вас с добри отношения със свекървата. Моята още от самото начало не не прие и съм безкрайно благодарна на мм че ме защити. От последния грандиозен скандал не ни е виждала и чувала. Карах мм да се оправи с нея- каквато и да е му е майка- той не ще да чуе... Скоро ще става баба а жената даже и незнае...
От друга страна пък се радвам, че няма кой да ми се бърка... Абе всяко зло за добро, както се казва 😊

# 16
  • Мнения: 338
Аз да ви кажа искрено завиждам на тези от вас с добри отношения със свекървата. Моята още от самото начало не не прие и съм безкрайно благодарна на мм че ме защити. От последния грандиозен скандал не ни е виждала и чувала. Карах мм да се оправи с нея- каквато и да е му е майка- той не ще да чуе... Скоро ще става баба а жената даже и незнае...
От друга страна пък се радвам, че няма кой да ми се бърка... Абе всяко зло за добро, както се казва 😊

Аз колко щях да съм щастлива, ако сме скарани и не си говорим, пък и да не знае, че ще става баба - Чудесно! Направо не съжалявай! Така е трябвало, така е станало!


Обаче тези 2 седмици за бащата се полагат от деня на изписването. Мисля, че ако не се вземат от деня на изписването горят. Поне така съм чела из интернет. Та е добре да се поинтересувате, да не стане така, че да му изгорят тези дни, ако ще ги взима след 10 дни отпуска на бабата  Simple Smile

Ох, ще му кажа от сега да говори с шефа си. Уж се разбират двамата, дано да е разбран и в този случай и да му даде 2те седмици по-късно. Че не мисля, че ще се справя с него в първите дни! Все говори, че лесно се гледало бебе (нищо, че никога не е имал)  Joy Ще ми скъса нервите в началото, както ще ме и боли след секцио!

# 17
  • Мнения: 61
Soul4e , и аз имам сестра близначка  Hug Обаче тя няма как да ми помага , защото чакат бебе март   baby_neutral

# 18
  • Мнения: 338
Soul4e , и аз имам сестра близначка  Hug Обаче тя няма как да ми помага , защото чакат бебе март   baby_neutral

Ох, прекрасно! Ще сте две сестри с две бебета! Да не сте се наговорили да забременеете едновременно? Коя е по-голямата? Момчета или момичета чакате или от двата пола по едно?

Ох, размечтах се. Как искам и моята сестра да срещне някой подходящ мъж и да създаде семейство! А колко щеше да е интересно да си бременеем заедно!  newsm76 Two Hearts Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 233
По закон тези 15 календарни дни започват от деня на изписване на детето,като за тази цел се подава специална молба.Това са дни,които са допълнителен ПО и няма как да се вземат по-късно.
Може да видите тук http://pravatami.bg/5339

# 20
  • Мнения: 61
Хахаха  Joy  Не сме се наговаряли , просто така се случи  Laughing Тя момче , аз момиче  Crazy Относно това коя е по-голяма няма как да кажа , защото сме родени секцио иначе нея са записали първо ( съдейко по номерата на актовете за раждане )  Laughing  Интересно е да , аз съм в по-изгодна позиция знам какво ме чака следващия месец , кога ще спре да ми става лошо , каква кръвна група съм преди да са ме пратили на изследвания , абе забавно е  Joy

# 21
  • Мнения: 712
А работодателят има ли право да откаже този отпуск по бащинство? И изобщо може ли да "прецака" служителят по някакъв начин?

# 22
  • Мнения: 2 379
Soul4e , и аз имам сестра близначка  Hug Обаче тя няма как да ми помага , защото чакат бебе март   baby_neutral
Simple Smile Супер...еднояйчни ли сте?  Познавам няколко двойки близнаци, колкото са еднакви, толкова са и различни...как е в случая като сте бременни и двете? Има ли някаква съпоставка между двете ви или е различно? Това ще е интересно да се изследва, едновременни бременности при близначки Wink

Аз до сега не съм имала проблем с обонянието, моето беше силно и преди да забременея ....в началото ми се струваше, че потта ми мирише по-силно, за около 2 седмици, сега пак ми се случва...направо се побърквам, а имам претенции да съм чистоплътна и с добри хигиенни навици , тези хормони обаче "посяха зрънцето на съменнието" ... а дори не се потя повече от обикновено....Може би трябва да сменя козметика..някой да е забелязал подобен проблем?

# 23
  • Мнения: 712
И аз започнах да се потя повече, а жегите февруари месец не помагат. Засега е под контрол положението, не е прекалено, но на моменти не е приятно.

Радвам се, че си карам зимна бременност, мисля че комбинацията от хормони и летни жеги би била убийствена  Joy Аз и без това не търпя на температури над 28-30 градуса- макс.

Да се върна малко и на задъхването- става все по-зле  Laughing явно добре ми е притисната диафрагмата. Леле, а има още два месеца... #Crazy

А за свекитата- моята е добре засега, не се и меси- но ние се виждаме рядко. Иначе откакто разбра пола, е по-малко ентусиазирана, че ще става баба. Цял живот иска внучка- с двама сина, на нас се е надявала. Това, меко казано, ме дразни. Но пък може по-малко да се натиска да идва  Grinning

# 24
  • Мнения: 61
Soul4e , и аз имам сестра близначка  Hug Обаче тя няма как да ми помага , защото чакат бебе март   baby_neutral
Simple Smile Супер...еднояйчни ли сте?  Познавам няколко двойки близнаци, колкото са еднакви, толкова са и различни...как е в случая като сте бременни и двете? Има ли някаква съпоставка между двете ви или е различно? Това ще е интересно да се изследва, едновременни бременности при близначки Wink

Аз до сега не съм имала проблем с обонянието, моето беше силно и преди да забременея ....в началото ми се струваше, че потта ми мирише по-силно, за около 2 седмици, сега пак ми се случва...направо се побърквам, а имам претенции да съм чистоплътна и с добри хигиенни навици , тези хормони обаче "посяха зрънцето на съменнието" ... а дори не се потя повече от обикновено....Може би трябва да сменя козметика..някой да е забелязал подобен проблем?

Еднояйчни сме да  Grinning Специално за бремнностите има еднакви неща - до един и същи месец ни ставаше лошо , от едно и също нещо ни минаваше , но има и различни аз се задъхвам и ме болят ставите , а нея кръста и гърба  #Crazy  Забелязала съм нещо друго обаче , при близнаците винаги единия е левичар  за толкова години все още нямам обяснение  Joy

# 25
  • Мнения: 338
Ние сме родени "нормално", защото майка ни е отказала секцио, да не би да и разменят бебетата с други Joy

Аз съм по-голяма с 10 мин. И двете сме си десничарки, нямам такова наблюдение върху близнаците аз.
Ще видя след години като забременея отново, дали няма да е решена на бебе и тя!
Иначе ние сме еднояйчни, адска прилика на външен вид и страхотна разлика в характерите!  Grinning

А за бащинството:
 След като нямаме брак, даваме документ за припознаване на бебето. А как доказваме, че живеем заедно, като нямаме адресни регистрации в София? Това дали ще е проблем пред НОИ, за да му признаят бащинството на таткото и да му платят 15-те дни?
И още нещо: НОИ не признават бащинство, ако не е започнало в деня на изписването? Т.е. ако пуснем молба за 15 дни бащинство 2 седмици след изписването, НОИ няма да я одобрят?

# 26
  • Мнения: 3 331
Ние днес бяхме в Окръжна болница в Пловдив на ден на отворените врати. Ако някой иска нещо да попита, ще дам инфо. Аз от началото на бременността събирам информация за там, така че нито нещо ме е изненадало, нито разочаровало. Е, имаше едно момиче, което не беше доволна от болницата, но навсякъде има и доволни, и не толкова. Дано не сме от вторите Praynig

Ние сме родени "нормално", защото майка ни е отказала секцио, да не би да и разменят бебетата с други Joy
Цял живот съм се притеснявала от същото Laughing

# 27
  • Мнения: 271
Здравейте момичета, от доста време само чета и днес реших да се включа в новата темичка-аз съм в 31 г.с. Чувствам се все по-тромава и разходките и домашните задължения доста ме изморяват. С покупките за бебето приключихме, трябва само да се организирам и да изпера всичко  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 96
 Момичета нека се посмеем малко , гледайте това видео задължително. https://m.youtube.com/watch?v=ZlsPXpR2ORU
Две момчета се подлагат на уред който предизвиква  контракций  Joy Joy Joy hahaha

# 29
  • Мнения: 270
PaulieM, благодаря за новата тема!  bouquet

Подозирам, че в тази тема ще имаме да
доста бебоци, пък да видим.




Общи условия

Активация на акаунт