Как сваляте висока 40 градуса примерно температура?

  • 19 982
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ели,супер си!  bouquet

# 16
  • Мнения: 7 640
а, и не ми е ясно защо го слагате тоз оцет- само мирише гадно. И без него е абсолютно същия ефект
Мхм, и аз установих това...
има ефект от поливане със спирт, з-то той много бързо се изпарява и отнема Т.
Но оцетът Rolling Eyes, да не говорим, че даже съм чувала и дозировки Wink

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
а, и не ми е ясно защо го слагате тоз оцет- само мирише гадно. И без него е абсолютно същия ефект
Мхм, и аз установих това...
има ефект от поливане със спирт, з-то той много бързо се изпарява и отнема Т.
Но оцетът Rolling Eyes, да не говорим, че даже съм чувала и дозировки Wink
Абсолютно против!Ускорява сърдечния ритъм,води до интоксикации! newsm34

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Поля - запомни само едно:
Вана с вода (с каквато го къпеш) и плацикане 10-20 мин. ГАРАНЦИЯ!

После вече можеш всякакви илачи да му даваш.

Мислим дека ми верваш Wink

# 19
  • във фурната
  • Мнения: 596
Парацетамол е по-слаб антипиретик от Аналгин,който има сходна хим.структура с Амидофен,по който толкова въздишаме.При Т по-висока от 38.5 обикновено давам Аналгин.

# 20
  • Мнения: 2 332
а, и не ми е ясно защо го слагате тоз оцет- само мирише гадно. И без него е абсолютно същия ефект
Мхм, и аз установих това...
има ефект от поливане със спирт, з-то той много бързо се изпарява и отнема Т.
Но оцетът Rolling Eyes, да не говорим, че даже съм чувала и дозировки Wink
Абсолютно против!Ускорява сърдечния ритъм,води до интоксикации! newsm34
Да не говорим, че дечица с чувствителна кожа реагират на оцета... когато за пръв път слагах чорапчета на ръцете/краката на Йоана с вода и оцет след това получи ранички от това...

# 21
  • Мнения: 135
има едно съвсем ново лекарство на принципа на течния аналгин само че детски казва се хексалгин помага много в такива случаи.

# 22
  • Мнения: 46 520
Нурофен и Панадол през 2.5 часа.

# 23
  • Мнения: 1 072
това с овиването с чаршафи,вани с вода е много опасно.Трябва да се редуват два препарата съдържащи парацетамол на 4 часа(единият може да е свещички),мокри чорапи на краката и ръцете ,детето леко облечено дори голичко и на главичката може компрес ,препоръчително само вода ,защото децата се дразнят от силната миризма на оцета
Да се чака да направи гърч ли?
Гърч се получава не толкова от висока температура, колкото от бързо нарастване на температурата.

# 24
  • София
  • Мнения: 897
Поля - запомни само едно:
Вана с вода (с каквато го къпеш) и плацикане 10-20 мин. ГАРАНЦИЯ!
[

Само така действам - и полезно и приятно.

# 25
  • София
  • Мнения: 897

Гърч се получава не толкова от висока температура, колкото от бързо нарастване на температурата.
[/quote]

Също и от бързото сваляне на температурата.

# 26
  • Мнения: 1 072
Да. Всъщност, от резки промени в температурата.

# 27
  • Мнения: 4 915
Не свалям температура докато не мине 39 градуса. Заради това инфо:

КОЯ ТЕМПЕРАТУРА Е ВИСОКА?

Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8

От тази статия: http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

Най-висока температура ми е вдигала 39,4 градуса - за пръв път се бе разболяла и малко се шашнах.
Дадох Панадол и сложих студени мокри пелени под мишниците - сменях ги щом се затоплят. Съблякох я по памперс, а на крачетата сложих чорапки, намазани с мед.

Чела съм, че лекари препоръчват в такива случаи да се намаже детето с белтък също. Не съм го прилагала, било много ефикасно.

# 28
  • Мнения: 1 942
това с овиването с чаршафи,............. е много опасно. ....
Това наистина е опасно! Бързото сваляне на температурата по този начин може да доведе до гърч и нещо си там правело на кръвта. Това го разбрахме преди седмица след като така свлихме температурата на Боби /40 градуса от ангина/ по този начин. Ние слагаме суха кърпа на сърцето. Лекарката ни беше категорична, че това се прави само като видим огромен зор.  Embarassed
Също така аналгин не се дава ей така. Той е силен алерген и не един човек е починал от аналгин. Пише и на листовката това онова, а това сме го изпитали на гърба си след като Боби направи асматичен пристъп, който завърши в болницата след прием на малко аналгин.

# 29
  • Мнения: 1 938
това с овиването с чаршафи,............. е много опасно. ....
Това наистина е опасно! Бързото сваляне на температурата по този начин може да доведе до гърч и нещо си там правело на кръвта. Това го разбрахме преди седмица след като така свлихме температурата на Боби /40 градуса от ангина/ по този начин. Ние слагаме суха кърпа на сърцето. Лекарката ни беше категорична, че това се прави само като видим огромен зор.  Embarassed
Също така аналгин не се дава ей така. Той е силен алерген и не един човек е починал от аналгин. Пише и на листовката това онова, а това сме го изпитали на гърба си след като Боби направи асматичен пристъп, който завърши в болницата след прием на малко аналгин.

Ами не знам колко е опасно, но когато аз вдигнах в болницата 42 градуса (задържани плацентарни части и лохии), точно лекарите ме увиха в мокър чаршаф и ме заляха с оцет, направо от бутилката. Действа безотказно, вЕрвайте ми! След 5 мин. т-рата ми беше 36,6.
    Преди това ми сложиха Ефералган в д-то; 2 течни аналгина - венозно; парацетамол-орално и перфалгам на система, ама - нъцки! Т-рата стремглаво ми се качваше...

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 01:29 от Nellina

Общи условия

Активация на акаунт