бременни въпроси

  • 2 856
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • varna
  • Мнения: 404
аз също имах болки в началото,който продължиха до края на 3-я месец!за течението-все още си го имам(ту намалява,ту се засилва)!пулсации се виждат към 6 г.с.!!!Пола на мен ми го казаха в 19 г.с.
Желая ти лека бременност!!!

# 16
  • Мнения: 300
burka, къде е това, дето не гледат на видеозон бе?! Ама никак ли не гледат? И как ще хванат нещо, ако има проблем?! Леле, а тук как се шашкаме с тия видеозони: има нещо-няма нищо и сълзи ту от радост, ту от скръб. Лошото е и че понякога заради тия видеозони като не видят нищо лекарите, се почва едно бързане за махане.... baby_neutral

# 17
  • софия
  • Мнения: 30
4estito! Peace
Kato stomatolog ste ti dam slednia savet:Karveneto na vencite se zasilva povreme na bremenosta.Neobhodimo e da se otide na stomatolog.Tam toi ste ti po4isti zabnia kamak i granulaciite,koito sa pri4ina za tova karvene.Sled koeto izpolzvaneto na vodite za usta i specializiranite pasti za zabi ste imat mnogo po-goliam i traen efekt.Hubavo e da izpolzvash i konci,s koito da po4istvash mejdu zabite.Ne se pritesniavai,vsi4ki tezi manipulacii sa apsolutno bezopatni za bebeto.Na men koleshkata mi napravi tazi procedura v 3mes. i sega mislia da ia povtoria predi da izliaza v otpusk po mai4instvo.Ne 4e ima problem, no profilakti4no.
Nadiavam se tazi informacia da ti e polezna. :

# 18
  • Мнения: 1 768
Благодаря ви много. Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 545
Първо - честито и лека бременност!

1.Имам болки от самото на4ало в яй4ниците,понякога в ляво,друг път в дясно,а дори и по средата..Като проряЗва6а болка е,която държи няколко секунди и после иЗ4еzва.До кой месец по принцип ги има теЗи болки?.
За болките най-добре е да се консултираш с гинеколог, по принцип не са нещо нормално, но не са и нещо необичайно. И аз съм имала такива в яйчниците, но не постоянно, а от време на време до към 3-4 месец. Не съм пила никакви лекарства, въпреки, че ми препоръчаха Бусколизин, ако са по-силни.

2. При мене все о6е не се е видяла то4ка,но другата седмица съм на преглед и се надяваме да се види ве4е.Кога се видя при вас,а туптя6ото сърце кога?.
Нас ни видяха като точка точно в 6 седмица (броена от начало на последна менструация), с влагалищен видеозон. Пулсациите на сърцето - в 8-ма седмица (това разбира се ако цикълът ти е с продължителност 28 дни, т.е. има известни отклонения).

3. Имам zасилено бяло те4ение.ПреЗ цялата ли бременност го има,или след време иЗ4еЗва?.
Нормално е за бременността, но все пак трябва да ти вземат секрет за изследване - обикновено в женската консултация, като се регистрираш. Така ще се разбере дали имаш някакви бактерии и трябва ли някакво лечение.

4. Какво помага против кървя6и венци?.
Аз ползвам паста за зъби Parodontax - малко е скъпичка (5 лв-75 мл). В началото е много гадна на вкус и мирис, но след 10-тина измивания се свиква. Още като забременях случайно попаднах на нейна реклама - препоръчват я при бременност. Аз съм доволна.

5. В коя седмица се видя пола при вас?.
Първата бременност още 20 седмица, сега около 30-та.

6. Гаденето кога се появява?АЗ zа сега не усе6ам ни6о и се надявам да е така до края.
Не е задължително да имаш такова - аз не съм имала нито  веднъж и през двете бременности. Пожелавам ти и при теб да е така!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 164
1. Болки имах до края на втория месец.
2. Точицата се видя в 5-та г.с., а тупкащото сърчице в 7-ма г.с.
3. Засилено бяло течение имах през осмия и деветия месец. В началото и в края на бременността се взема секрет и се прави микробиологично изследване.
4. Пасти за зъби Пародонтакс и Лакалут актив.
5. В средата на петия месец.
6. Гадене не съм имала. По принцип е през първата третина от бременността, след това изчезва.

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ЧЕСТИТО!!!   bouquet baby_neutral  bouquet
1.Болките ми започнаха по-късно /началото на 6-ти месец/, но се оказа че са подготвителни контракции и затова пия хапчета. Болките в ляво и дясно според моят доктор са нормални, но тези по средата- НЕ СА!!!
2.Когато отидох на доктор във вторият месец.
3.Течението с засилва по време на бременност, но трябва да видиш да не е гъбична инфекция -тя трябва да се лекува задължително.
4.Паста за зъби Пародонтакс и вода за уста Оралпротект форте.
5.22 г.с. - просто се беше обърнало хубаво, а следващият път не можахме да го видиме /но това не е гаранция че са познали/
6.през вторият месец - но съм повръщала само 4-5 пъти

# 22
  • Мнения: 22 910
Първо честито.После
1.Болки имах,като прерязване докъм 5седмица.
2.Отидох на лекар в 6 седмица,виждахме сака с плода и сърчицето.
3.Имала съм нормално течение,но май съм чела,че може да се засили.На мен ми правиха цитонамазка задължително и то няколко пъти през бременността.
4.Паста ползвах за венците не помня каква.
5.Пола видяхме около 18 седмица./в Испания гледат 3пъти само на видеозон/
6.Започна да ми прилошава около 5 седмица/повръщах през ден,така до 4м/

# 23
  • Мнения: 1 768
А какво помага при гадене?От два дена се появи и направо се 4удя,какво да правя.. ooooh! Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
Хей честито и леко бременеене!

# 25
  • София
  • Мнения: 5 758
Мога само да кажа - Честито!
Другите мами са ти отговорили изчерпателно! Най-важното е да се пазиш, да си спокойна и много хубави емоции ти желая!   bouquet Heart Eyes
Аз съм имала всичко
 - болки да третия месец,
 - течение - и сега  #2gunfire
 - е, поне гадене не съм имала в началото, а след като почнах Матерната, но се оправях с ябълки или бонбони виолетки Blush

# 26
  • Мнения: 109
Честито!!!За болките-аз имах адски болки ниско в корема,бременноста беше още под въпрос,от какво бяха нито гинеколожката разбра,нито гастроенкринолок,и аз също newsm78.За кървящите венци ползвай паста PARODONTAX,на вкус е гадна,но помага.За пола на детето аз нарочно попитах чак към 25-26г.с.За течението аз ползвам интимен гел-LACTACID femina,и съм доволна.Успех Peace,а да купи си някоя книжка за бременни много са полезни аз лично си взех"АЗ ЧАКАМ ДЕТЕ" от Лоранс Перну!  Hands Thumbsup

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Може ли още един бременен въпрос  Blush

Бременна съм в 7 г.с. и от няколко дни коремът ми се подува страхотно, все едно е пълен с въздух. Няма значение дали съм гладна или сита, нито какво съм яла. Това нормално ли е? И какво да правя да ми мине? Чувствам се като глътнала балон, дрехите ми стягат  Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 2 671
Здравейте,мами Grinning

Най после и аЗ съм бременна. PeaceВълнението ми е голямо,а въпросите многобройни.

1.Имам болки от самото на4ало в яй4ниците,понякога в ляво,друг път в дясно,а дори и по средата..Като проряЗва6а болка е,която държи няколко секунди и после иЗ4еzва.До кой месец по принцип ги има теЗи болки?
2. При мене все о6е не се е видяла то4ка,но другата седмица съм на преглед и се надяваме да се види ве4е.Кога се видя при вас,а туптя6ото сърце кога?
3. Имам zасилено бяло те4ение.ПреЗ цялата ли бременност го има,или след време иЗ4еЗва?
4. Какво помага против кървя6и венци?
5. В коя седмица се видя пола при вас?
6. Гаденето кога се появява?АЗ zа сега не усе6ам ни6о и се надявам да е така до края.

Това е zа сега.Пак 6е пи6а,4е наистина имам много въпроси.Благодаря ви zа търпението и вниманието.  bouquet

Честито!   bouquet
На въпросите:
1. За болките - Но Шпа до 3х2 бр. на ден и веднага при доктора, ако се засилят или не отшумяват
2. Сърдечната дейност я видяхме в 7 г.с.
3. Течението - може да са гъбички, може да не са - направи си микробиологични изследвания
4. Кървящите венци цял живот са ми били проблем, сега плакна с водата на LACALUT, много е ефикасен и САНДРИН-а /но не съм проверявала дали е ок за бременни, виж прърво/
5. Бебчо го видяха, че е момче в 17 г.с. на 3Д
6. Стискам палци да не ти се появят позиви за повръщане. Аз имах 2 и 3 месец само при вида на сладки неща, които иначе обожавам. После се оказа, че съм развила диабет и изобщо никаква захар не бива да приемам - то природата си знаела работата Simple Smile

Sveti, ако е стомах - нормално. Пробвай да поспазваш 1 седмица диета с по-лесносмилаеми и недразнещи храни. /без газирани, мазно, много сладко, пикантно и трудносмилаеми храни/

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Rumya, благодаря, вече почнах лека диета. Според мен по-скоро е нещо като колит, сякаш и червата са ми са се подули, трудно ми е да преценя.

Общи условия

Активация на акаунт