Мами в арбските страни-3

  • 16 937
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 184
Привет Ронита и от нас! Съгласна съм с Мария, децата учат много бързо, но ми се струва, че научават първо езика, който най-често се говори около тях. Аз нищо че живея в арабска страна тук всички деца, а и детегледачките говорят английски, и сега дъщеря ми говори 85% английски. Разбира и български и арабски разбира се, но на български говори само с мен, а арабски казва само няколко думи. Странното е, че и на баща си говори на български, не знам защо. Обаче ми е много интересно как бързо учат!!! От ден на ден речника й расте със светкавична скорост. До вчера не можеше името да си произнесе, а днес вече и въпроси задава.

Noia, направо не мога да си представя малкия Дилън с тоалетната чиния на главата. Миличкия, дано не се е уплашил много. Направо са страхотно изобретателни децата на тази възраст. Не ми го побира ума от къде ги мислят тези поразии. И щерка ми миналата сутрин се събудила по-рано и като видяла, че още спим решила да провери нашата баня, че не е успяла да види какво има и какво няма там. Та като набарала де що кремове, гелове, сапуни види изпробвала всичко дали все още е годно. Кото влезнах в банята няма да ви описвам какво беше. Дъгата ряпа да яде. По стени, вана, тоалетна чиния, мивка, навсякъде каквито цветове ви дойдат на ум. И най-интересното е, че се е сетила, че като се изпразни бутилката трябва да я изхвърли в коша. Направо щях да припадна. Тоалетната беше запушена съответно от смес от крем, тоалетна хартия и капачки от дезодоранти, а и съпуна ми липства, та си мисля, че и той е бил там. Но трябваше да извикам майстори да ми отпушат канала и не успях да го намеря. Цял ден съм се смяла след това.

П.С. Момичета, големи нощни птици сте. Не мога да смогна да ви изчета. Не спите ли понякога?

# 226
  • Мнения: 75
Здравейте на всички Simple Smile

Ние сега ставаме... моя бебчо още яде нощем през 3 часа и затова после си отспиваме до по-късно. Надявам се скоро да разреди храненията, че вече страдам от хронично недоспиване  Tired А баща му даже не го чува като се разплаче, пък камо ли да се събуди  ooooh!

За арабския, и аз си мечтаех да го науча едно време, но се отказах. Разбирам някои думи, но да говоря не става по никакъв начин.. Колкото пъти съм се опитала да произнеса някоя дума, все никой не ме разбира какво искам да кажа..  Laughing Sick То как ли ще ме разберат, като все още не мога да направя разликата между трите им "х"-та например, или разни други повтарящи се букви, както и мъжа ми не прави разлика между п и б, все му е тая  Laughing
Иначе много ми харесва как говорят в южен ирак, имат някакъв много готин диалект, дето на друго място не съм го чувала, звучи едно такова меко, поетично като песен. А тук в бг имам познати от Сирия дето говорят толкова различно, все едно е друг език.

# 227
  • Мнения: 3 462
mln,аз съм завършен шопахолик,както казва мъжа ми.На първата съвместна почивка,заяви,че за 20 дни е влязъл в повече магазини отколкото през целия си живот.
elip,браво на щерка ти,че говори,нашият е само с 2 месеца по-малък,но само вопли и стонове,иначе разбира и двата езика.Затова,от септември на градина,да поделим отговорността с даскалките. Laughing
lorexa,само разходките и парковете ми липсват тук.Детството ми мина  в големия парк до пощата,бабите ми живееха от двете му страни,само дето вече не ми се вижда толкова голям,изсекли са сума ти дървета.
kremi,тъкмо много се хвалех със служителите в посолството и днес една мадама само процеди,че консула е зает и не можела да говори с мен и ми затвори телефона.Ако и тази събота не работят не знам вече,купили сме билетите,не ми се мисли.
Миме,чинията(иранската),заедно с избелването на зъбките ще са приоритет този път.Кажете ми трябва ли ми виза за Дубай,при положение,че имам хотелски резервации и концертен билет?До сега,колкото пъти ходим,ми слагат само печат на летището,обаче все съм с Джон,а този път на отиване ще съм сама?Не искам вече визи,паспорта ми е издаден 2004,от 48 страници е и  пак са ми останали само няколко,омръзна ми.
Ronita,най-добре е баща му да му говори само на арабски,български и английски ще научи лесно.

# 228
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
на мен ми взеха 100 диархама като идвахме до Бахрейн. платихме ги на летището при паспортна проверка. но без печат няма да минеш Mr. Green
и аз искам така да ми свършват страниците на паспорта Laughing

# 229
  • Мнения: 1 269
Цитат
На първата съвместна почивка,заяви,че за 20 дни е влязъл в повече магазини отколкото през целия си живот.

Ние за това си пазарим поотделно Mr. GreenЗащото не може да ми смогне на темпото,аз съм като фурия
Защо не се обадите тука в нашето посолство.Не ви ли е по удобно тук.Искам и аз на концерт на Лопеската smile3514 Така да я харесвам тази мадама
Не мисля 4е ще ти трябва виза,след като имаш хъзбанд виза в паспорта ти.

Ронита колко е малко бебенцето ти.Сладур4о пу пу.Нормално е да се храни на 3 4аса.Моя малкият все още си се буди през ноща към 12-1,но не ми пре4и ве4е съм му свикнала.
Днеска ще си стоим у дома, 4е вънка е ужасно времето.Сигурно ве4е е 40 градуса, а и тази пясъ4на буря.....На терасата ми е навяло малка преспи4ка от пясък

# 230
  • Мнения: 3 462
на мен ми взеха 100 диархама като идвахме до Бахрейн. платихме ги на летището при паспортна проверка. но без печат няма да минеш Mr. Green
и аз искам така да ми свършват страниците на паспорта Laughing

За парите и печата ясно,вашите са по-големи обирджии от тук Laughing,но жената от туристическата агенция,каза,че можело да имам проблеми и то още в Бахрейн,защото ще пътувам сама.Искам да пътувам като бял човек вече,ще трябва явно Джон пак да спретне декларация,че ми разрешава да пътувам каквато ми трябваше за Кувейт.
Миме,до къде я докара с диетата?Аз мълча,защото съм тотален провал. Embarassed

# 231
  • Мнения: 3 462
mln,то дупето й е по-атрактивно от гласа,ако питаш мъжа ми,даже бинокъл си е пригитвил. Joy

# 232
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
здр на арабските мами! ронита, привет от  тунис! добре дошла тука сред нас!хайдар е много сладък, ама как така малък, рано пиле ли е, ама се кефя пусто на бебета! креми твоят юнак и той порасва! как ви завиждам, 4е се прибирате за ваканциите, мене ме стегнаха нервите покрай липсата на колета и малко съм депресирана, ама искам сега да ми излезе един лош пък стой, та гледай ! много съм се вкиснала и едновременно агресивна  съм, добре, 4е бг не разбират да знаят какво ги 4ака от моя страна! и при нас едно студено , валежно, бури, гръмотевици, ужас, сега се стопли, но на4умерено, а два дни вятър страхотен, брей, не може да се спи от тракане и свистене.а как ми се спи, ама линда като свежа репи4ка, аз заспивам, тя , отгоре ми да ми говори.
който, ходи по концерти да разказва после с подробностите и да си вземеш бинокъл, ноя!!! как ще изпуснеш гледката , хихихихи
после коментари, кое , как и къде е променено ! на мен ми е интересно какъв репертоар е подготвила, не съм я 4увала отдавна ?
хайде, мами и аз съм се заканила на моя, 4е не ми съдейства за оплакването пред директора на пощата, ами се скъта в банката!ще има шопинг и то як, да си знае наказанието!!!!

# 233
  • Мнения: 75
Ронита колко е малко бебенцето ти.Сладур4о пу пу.Нормално е да се храни на 3 4аса.Моя малкият все още си се буди през ноща към 12-1,но не ми пре4и ве4е съм му свикнала.

Хайдар е на 23 дни. Знам че е нормално да се храни на 3 часа, но проблема при нас е че му изцеждам кърмата с помпичка и му я давам от шише. Самото цедене е към 1 час, и храненето към половин, и не ми остават свободни повече от час и половина на веднъж  Sad А за час и половина определено не мога да се наспя.. а от съня на почивки се чувствам ужасно уморена..по цял ден ходя  като пияна из къщи  Tired
От друга страна ми се иска да му давам кърма колкото се може по-дълго, а той няма сили да суче от гърдата.. даже от бутилката със зор си я изпива..

# 234
  • Мнения: 75
здр на арабските мами! ронита, привет от  тунис! добре дошла тука сред нас!хайдар е много сладък, ама как така малък, рано пиле ли е, ама се кефя пусто на бебета!

Здравей Marsy Simple Smile
Хайдар се роди почти месец по-рано... със секцио по спешност. Аз бях с прееклампсия, той със забавен разтеж, започнала да се отлепя плацента и пъпна връв вързана на възел...въобще всички екстри.. Лекарите прецениха че е по-добре да го извадят по-рано, защото навън има повече шансове да расте и да се развива.. И наистина бяха прави.. след като се роди 1.980 и спадна до 1.870, след 2 седмици вече е 2.300  Simple Smile
Иначе сега още трябваше да си е в корема ми  Mr. Green термина ми беше на 30 април.

# 235
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
малък, ама 4аровник се о4ертава и да са живи и здрави! той ще навакса както гледам има време да стигне 3кг до края на месеца, 4е и пове4е и да си дойде на термина! а после  голямо наваксване и полека, но ти ще си уморена докато по4не нормално да су4е или се храни от биберон! ти откъде си в бг или къде живеете за протокола! аз да взема да сложа едно варна  до тунис , 4е да е ясно!
а забравих да питам за диетата- миме , как си, на какво си и как е, аз съм в депресия, добре, 4е не съм докопала сладкото и шоколада! ама ще избивам с покупкотерапия! Peace Naughty

# 236
  • Мнения: 1 269
Марси споко бе жена,не си хаби нервите излишно  bouquet Тегли им по една "со4на' българска пък дано ти олекне.И мен ме тресат нещо нервите 4е не остана.По4на се с поръ4ките от България.Да ми вземеш това,купи ми онова.Даже ми бяха поръ4али капки за колики,4е някаква жена била в Дубаи преди 15 години и била донесла от тук.Преди цели 15 години забележете #Crazy Аз като гледам в България ве4е вси4ко има, ама да е от 4ужбина да му се невиди
Ронита Хаидар е едно сладко бебенце с голям късмет.Да ти е жив и здрав.

Моми4ета аз мога да се похваля 4е съм с близо 15 кила долу. Laughing за близо 3 месеца.Първият месец бях на диети, но ги спрях и сега карам предимно на салати.Сама немога да повярвам 4е и аз ве4е заприли4ах на 4овек, и мога да си намирам ве4е дрехи и дънки наи ве4е(без тях немога да живея)
Сега като се приберем ще напрявя няколко процедури LPG и масажи и съм пушка.Ако стигна до 55 както си бях преди ще е върхът.

Ноиа колко е билета за концерта.Интересувам се информативно.До сега не съм ходила, а и в близкото бъдеще не се виждам,4е с тия деца сме за никъде.Само да си намеря една свястна гледа4ка и вси4ко ще се нареди.

# 237
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ронита колко е малко бебенцето ти.Сладур4о пу пу.Нормално е да се храни на 3 4аса.Моя малкият все още си се буди през ноща към 12-1,но не ми пре4и ве4е съм му свикнала.

Хайдар е на 23 дни. Знам че е нормално да се храни на 3 часа, но проблема при нас е че му изцеждам кърмата с помпичка и му я давам от шише. Самото цедене е към 1 час, и храненето към половин, и не ми остават свободни повече от час и половина на веднъж  Sad А за час и половина определено не мога да се наспя.. а от съня на почивки се чувствам ужасно уморена..по цял ден ходя  като пияна из къщи  Tired
От друга страна ми се иска да му давам кърма колкото се може по-дълго, а той няма сили да суче от гърдата.. даже от бутилката със зор си я изпива..

ох, не ме подсещай! Hug
нормално се роди 3.400кг , но се задави веднъж и оттогава реши , 4е не иска от гърдата. какво ли не опитах....ядеше през 2 часа, включително и през нощта. бях станала зомби. и аз така до 4-ти навършен- цедене. само и само да му давам кърма. и отделно 2-3 пъти АМ.
за да не притеснявам Бутти "спех" в другата стая. по-точно в меджлеса #Crazy малкия и аз в колонка  като му опирах крачетата в главата ми за да ме усеща.  Laughing
сега вече е на 4 хранения и спи от 9 до 9 като яде в 6-7. водата му е в леглото-пие и заспива.

за диетата - държа 3-ти ден на японското.
Ноя, що не си ми по-наблизо Twisted Evil
кога ще си оправиш лентите Laughing
Джон няма да те вземе лятото, тогава ще видиш hahaha

марси, с това бебеправене почнах да се отпускам и да ям каквото ми падне. реших, че тая няма да ми навреди и я почнах. след 2 седмици дано да съм стопила гадните килца. ако след седмица разбера, че съм забременяла ще спра.
наскоро намерих един сайт за бременни и там си пишеше ясно какви въглехидрати не трябва да се ядат по време на бременност без опасност. направо си е диета. това пасти, торти, бял хляб и други дето си ги обичаме бяха изключени от менюто....
не мога да стоя и да чакам докато задника ми не опре пода Joy

# 238
  • Мнения: 590
Добър ден на всички.
Привет Ронита и от мен Hug
Честито бебче и да расте бързо.Първия месец да мине и после е по-лесно.
Към Дубай пясъчни бури,а при нас време само за разходки.И вчера и днес обикаляме парка и улиците с дребния.Ако сме в къщи мрънка,че венците го мъчат,а навън поне се разсеива за някои друг час.Лек ден на всички.

# 239
  • Мнения: 3 462
mln,най-скъпите билети са 51 BD,умножи го по 10 приблизително за dirhams.Завиждам ти благородно за килограмите,и аз имам да свалям 15,но Дубай ми е виновен,всеки път качвам за ужас на всички,на голяма психологическа атака ме подлагат в къщи заради тях.С коя диета отслабна първия път и за колко време колко кг?Най-обичам да ям пред компа и да чета за диети Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт