Чудна пролет се задава, а ЮНЧЕТО все по-силно шава

  • 53 997
  • 783
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19
Мерси, Марго, дано наистина всички стигнем до раждане близо до термина и здрави бебчета.

В Пловдив живеем. Не е напълно ясен пола, прикрива се някак, според лекарката е по-вероятно да е момиченце. Такова усещане имам и аз, но кой знае. Simple Smile Аз нямам предпочитания, таткото също.казва, че.няма, но мисля, че предпочита точно момиче. Тези дни обсъждахме имена, тъкмо видях днес, че има такъв раздек във форума. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 417
Добро утро коремчета  kaffeetrmker_2
Как сте днес ? Времето вънка е страхоно - само за разходки. Ние чакаме баткото да се събуди и ще ходим със комшийката и близначките и до някой парк да се разходим и малко да побеснеят дребните  1swing smile3540, че от сряда като почне да вали .....пак се зациклим вкъщи Tired
Снощи точно се оправяме да си легнем и излизайки от тоалетната бутам вратата  ( добре че не реших да я затворя плътно )  и дребния като изпищя..лелееее сърцето ми слезе в петите. Обръщам се и гледам пръстчето му защипано от вътрешната страна при пантите...докато го извадя лошо ми стана ....че после от притеснение да не е счупен чак корема ме стегна. Но слава бого нищо му нямаше  Praynig Такива преживявания не са за бременни души като мен .... Бебка от там като легнах така се разрита че мислех, че е решила да излиза направо през корема.   newsm32 И мм чак се изненада как силно шути.
Nelia_ann добре дошла при нас и лека бременност ти желая до финала  bouquet
Допивам си кафето на тишина...ей така най- обичам. Дано и номер 2 е поспалива като батко си ...ако е така просто ще е рай  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 203
Мерси, Марго, дано наистина всички стигнем до раждане близо до термина и здрави бебчета.

В Пловдив живеем. Не е напълно ясен пола, прикрива се някак, според лекарката е по-вероятно да е момиченце. Такова усещане имам и аз, но кой знае. Simple Smile Аз нямам предпочитания, таткото също.казва, че.няма, но мисля, че предпочита точно момиче. Тези дни обсъждахме имена, тъкмо видях днес, че има такъв раздек във форума. Simple Smile

И ние сме от Пловдив скоро мисля да организирам една среща на коремчетата,не е нужно да казваш на таткото,но ще се радвам ако се видим Simple Smile

# 48
  • Мнения: 16
Здравейте Юнки, вие много сте изписали, а аз отдавна не съм влизала тук така, че ви изчетох с интерес Simple Smile
При мен/нас новост няма, все още се прикрива и иска май да е изненада както направи и баткото, а аз нямам търпение вече да разбера какво ще е  Heart Eyes
Вчера влязох в 28г.с.да ми е честито, с около 9-10кг съм + от началото до сега Embarassed 

# 49
  • София
  • Мнения: 53
veronika_pantaleeva ама ти нещо караш ли се?  Нареждаш ли ни?? Май си се объркала с тона. Ако тя толкова е искала да участва в темата да си  беше направила нов акаунт и да беше писала . С такова отношение не мисля, че някоя ще я добави - аз със сигурност няма!  Naughty
downsense добре дошла при нас  Hug
JG1123 аз също се опитвам да внимавам какво ям - старая се да не е пържено, мазно и тестено. Обичам салати и плодове ноооо на сладко  и шоколади  не мога да
устоя. Може цял ден да съм като запример в храненето и вечерта да се наям с каквото намеря в шкафа( визирам бисквити, вафли, шоколад и тн. ), където е фул от какво ли не заради мм  Просто и двамата  сме унищожители на сладки неща  Mr. Green Иначе другия ми стимул е кантара - през ден се качвам и това ми действа отрезвяващо  за вредните неща. За сега съм +2кг по кантара в кабинета и +3 по моя. Но си имам и излишни от преди това та не съм фиданка Flutter
Butlins странно защо са ти пускали  при положение, че сте отрицателни и двамата.
Аз съм 0-, а мм АБ+  и за това си ме следят. Баткото е положителна  и доки ми сложи инжекцията , ама да видим сега госпожицата каква ще е.
svetlana81 не знам дали ще ти е необходимо. Това което правхме ние беше на всеки 3 часа да го въртиме баткото, за да сменяме страните на които спи - ту наляво, ту надясно , като гръбчето му го подпирах с една малка възглавничка. До колкото знам не е много добре да е по гръб тъй като ако повърне ( а бебетата доста често го правят) може да се задави.  Има подобни подложки които само подкрепат гръбчетата , вместо както аз с възглавничка.
проблема е че има бан на ип адреса а не на акаунта ! както си прецените , няма да ви се моля !
Лекарката ми на ЖЕнска консултация ми обясни , че имало и някакви подгрупи , които било добре да се следят контролно Simple Smile

# 50
  • Мнения: 242

svetlana81 не знам дали ще ти е необходимо. Това което правхме ние беше на всеки 3 часа да го въртиме баткото, за да сменяме страните на които спи - ту наляво, ту надясно , като гръбчето му го подпирах с една малка възглавничка. До колкото знам не е много добре да е по гръб тъй като ако повърне ( а бебетата доста често го правят) може да се задави.  Има подобни подложки които само подкрепат гръбчетата , вместо както аз с възглавничка.

zeldelina, тази подложка за гръбче ли имаш предвид? Дали ще е подходяща? http://moebebe.com/triagalna-podlozhka-motherhood

# 51
  • Мнения: 417
Честит празник момичета  bouquet
Sixth sence тази е по скоро при рефлукс ( често повръщане при бебетатат) за да е под наклон .
Ето такава имах предвид - http://www.igrachka.com/bg/article/928/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3% … %D0%BD%D0%B5.html.. Но не знам до колко си заслужава да се адват пари за нея като с малка възглавничка или навито одеалце може да се напарви същото  Flutter

# 52
  • Мнения: 3
Здравейте, бъдещи юнски мами Simple Smile

вече съм в 6ти месец и най-накрая ми остана време и за регистриране тук Simple Smile

някоя от вас може ли да сподели какви богати на желязо храни похапва?

Поздрави Simple Smile

# 53
  • Мнения: 19
Здравейте отново, извинявайте, че рядко пиша, но в последните съм все натоварена. За срещата няма да обещавам, ще се радвам да се запозная с други дами от тук, но нека първо да видя ще мога ли, напоследък сме под малко повече стрес със съпруга ми и не ми се иска допълнително да напрягам ситуацията. Излиза му по-добра възможност за работа в друг град и се чудим дали е подходящо да предприемаме местене сега.

Искам да попитам има ли други мами с татковци тук, които да са над 40 години и как приемат нещата? Моя мъж е 45+, това ще е второ дете за него, има голям син от предишния брак, който е на 26. Той почти го е отгледал, сина е бил почти абитуриент, когато е приключил брака. Но отношенията баща-син не са от най-добрите, съпруга ми има някои разочарования от сина си. И имам чувството, че мъжа ми твърде много мисли върху това, кое би било най-правилно за бебето, как да не допускаме грешки в отглеждането, във възпитанието, отсега се замисля какъв светоглед да опитаме да създадем на детето... Сякаш го е страх и това дете да не го разочарова. Според майка ми е по-скоро от възрастта, защото е по-улегнал и гледа по-философски. Други татковци над 40 да приемат всичко толкова сериозно и да мислят далеч напред за развитието на детето?

# 54
  • София
  • Мнения: 1 422
Здравейте отново, извинявайте, че рядко пиша, но в последните съм все натоварена. За срещата няма да обещавам, ще се радвам да се запозная с други дами от тук, но нека първо да видя ще мога ли, напоследък сме под малко повече стрес със съпруга ми и не ми се иска допълнително да напрягам ситуацията. Излиза му по-добра възможност за работа в друг град и се чудим дали е подходящо да предприемаме местене сега.

Искам да попитам има ли други мами с татковци тук, които да са над 40 години и как приемат нещата? Моя мъж е 45+, това ще е второ дете за него, има голям син от предишния брак, който е на 26. Той почти го е отгледал, сина е бил почти абитуриент, когато е приключил брака. Но отношенията баща-син не са от най-добрите, съпруга ми има някои разочарования от сина си. И имам чувството, че мъжа ми твърде много мисли върху това, кое би било най-правилно за бебето, как да не допускаме грешки в отглеждането, във възпитанието, отсега се замисля какъв светоглед да опитаме да създадем на детето... Сякаш го е страх и това дете да не го разочарова. Според майка ми е по-скоро от възрастта, защото е по-улегнал и гледа по-философски. Други татковци над 40 да приемат всичко толкова сериозно и да мислят далеч напред за развитието на детето?
Здравей, и моя мъж е на 45. И той има такива моменти, но гледам да му ги пресека преди да е прекалил.  Simple Smile При нас обаче проблема е от това че сина е с психични проблеми, а щерката е лигла до безобразие, та по тоя повод се притеснява много.

# 55
  • Мнения: 19
При нас проблема е избора на партньор в живота на момчето. Съпруга ми е консервативен и не го приема. Смята, че вината е в него и бившата му съпруга, защото твърде много са му треперили и пазили, а и са го оставили сам да си изгражда светогледа. (Извинявам се, че пиша малко заобиколно, но ме притеснява малко публичността на форума).

Можеш ли да споделиш на колко са каката и баткото?

# 56
  • София
  • Мнения: 1 422
При нас проблема е избора на партньор в живота на момчето. Съпруга ми е консервативен и не го приема. Смята, че вината е в него и бившата му съпруга, защото твърде много са му треперили и пазили, а и са го оставили сам да си изгражда светогледа. (Извинявам се, че пиша малко заобиколно, но ме притеснява малко публичността на форума).

Можеш ли да споделиш на колко са каката и баткото?
Баткото е на 12, а каката е на 8. Нямаме такива проблеми с избора на гаджета (до колкото на тази възраст са такива). Според мен колкото по-изкъсо държиш едно дете, толкова по-големи проблеми ще имаш като порасне. Опитам се с нашите да сме на първо място приятели и след това родители.

# 57
  • Мнения: 19
Милена, и аз така мисля, прекаления контрол не води до нищо добро. Но съпруга ми мисли, че точно това е проблема със сина му, че са му били повече приятели, отколкото родители и това е било грешка. А момчето всъщност не е лошо, не е пропаднал или нещо подобно, но съпруга ми приема някои избори на сина си като родителски провал.

А при вас каката е мъничка още, може би с времето ще израсте лигавенето, особено с появата на бебчето.

Извинявам се, че малко странична тема подхванах, дано не съм досадила.

# 58
  • София
  • Мнения: 616
Да се разпиша и аз в новата темичка(за която благодарим) - с малката сме добре. Рита, расте, аз дебелея Simple Smile Вече два дена ходя на вливания в Св. Иван Рилски( желязо и фолиева киселина) и събота трябва да е последното. Дано да има ефект и да ми се вдигнат показателите, че не искам да мисля, че лишавам бебка от нужното и за да се роди жива и здрава. А и хич не ми се подлага на тази процедура трети път...Последно хематоложката ме прати да си изследвам вит. Д, фосфор и калций и сега иска да си намеря две ампули вит. Д от Турция и да ми ги бият 7 и 9 месец, защото витамина ми е близко до границата и да не съм си загубила зъбите след раждането. В общи линии да не ходиш на доктор - все нещо ще измислят, че ти има..........
От вчера приятелят ми е с температура и разстройство и се надявам да ми се размине на мен, стискайте палци.
В петък съм на ехограф от болницата за всички органи и ще видя бебка, а на 16-ти съм на ЖК  Heart Eyes
Официално вече ми личи - за първи път ми направиха място в трамвая - една жена се скара на всички, че стоя права и ми стана една друга...в общи линии свикнах всички да се правят, че не ме забелязват - и кръв като давам, и пред кабинети като чакам, в градския да не говорим и много сте трогнах, че имало и Хора! Доста трудно ми е хем да си пазя корема от тъпи граждани, блъскащи се, защото до последно са седяли(вече два пъти разни лелки ме удрят с чантите си), хем да си пазя ръката с абокада, хем да се държа..

Последна редакция: чт, 10 мар 2016, 10:56 от vikim23

# 59
  • Мнения: 46
Здравейте Юнки, вие много сте изписали, а аз отдавна не съм влизала тук така, че ви изчетох с интерес Simple Smile
При мен/нас новост няма, все още се прикрива и иска май да е изненада както направи и баткото, а аз нямам търпение вече да разбера какво ще е  Heart Eyes
Вчера влязох в 28г.с.да ми е честито, с около 9-10кг съм + от началото до сега Embarassed 

Ха Щастлива усмивка, аз си мислех че сме само ние 28 седмица вече и още не знаем пола много се крие  Laughing срамежливи бебчета. Не че има някакво значение за нас, аз даже искам да е изненада, ние се молим за здраво бебче за определен пол нямаме претенции. Ама всички и родители и приятели постоянно ни питат и не могат да повярват че още не знаем, даже си мислят че ги лъжем и нарочно крием  Joy
А между другото и аз съм +10кг до сега, доктора казва че е нормално да се надяваме оставащите месеци нещата да не излязат извън контрол

Общи условия

Активация на акаунт