Подготвя ли ме или..?

  • 15 179
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 832
Колкото за колието - продаваш го и купуваш триколка..!!!

# 16
  • Мнения: 14 654
Започва да ми става неприятно, като чета какви претенции имаш. Значи, не те срам да взимаш пари от ограничените доходи на майка си, а на всичкото отгоре се сърдиш, че и свеки не постъпва по същия себеотрицателен начин? Отвратително е млади и работоспособни хора да считат, че трябва да бъдат подпомагани с пари от старите си родители. Приказката "Болен здрав носи" чели ли са ти, когато беше малка? Засрами се малко!

# 17
  • Мнения: 30 802
...или като сте толкова цъфнали и вързали финансово, взимате триколката от OLX.

# 18
  • Мнения: 1 307
Колкото за колието - продаваш го и купуваш триколка..!!!

Абсолютно подкрепям!
Аз точно това бих направила.

# 19
  • Мнения: 832
The Siren of Titan
Не си права, детето първо трябва да свикне с бабата и тогава да се дава, това свикване не става с виждане от дъжд на вятър.... Давам ти пример веднага,едната баба при нас вижда детето почти всеки ден, спокойно мога да и го дам, а другата 2 пъти месечно, опита се да го нахрани детето рева в истерия, опита се само гащите да му свали да смени памперс  освен че детето я срита се втурна към мен ревейке... и ако това не е стрес - здраве му кажи.. Сега като я види и бяга от нея.. Ето затова трябва да стават постепенно нещата, не първо с  къпане и ядене,а да има повече контакт с детето...

# 20
  • Мнения: 74
Да,обаче ММ никога няма да позволи да продам безценното бижу от майка му.Нли ще нараня чувствата и...
Янeчeк,майка ми винаги дава мило и драго за нас,въпреки че аз настоявам да не го прави.Аз знам какво е да си майка(вече),тя праща или вече купен подарък,или праща пари по Уестерн Юнион,и да отказвам тя настоява и плаче,че не можела да купи всичко на детето.Майка му взима пенсия,баща му също,взимат наем от имот и дъщеря им е на борсата...Пак ще се повторя-никога не съм мислела за подаръците и не са ми били фикс идея,но и баща ми работи за 300 лева и няма да дойде да подари колие или гривна,след като знае от какво имаме нужда.
Сега питах ММ няма ли да къпем детето заедно-каза,че бил изморен и за това го казал...А се е случвало и по-рано и по-късно да я къпем,като е бил и видимо по-изморен.Единствения ми проблем е,че не знам как да се отнеса към свекървата без да бъда груба.Гнуслива съм-много при това,и тия косми са ми все в главата.А и косата и дърпаше детето та и тя падаше.Аз никога не съм била в стаята с пусната коса.Искам да има връзка и да харесва всички роднини детето,обаче не мога да приема,че думата ми не се чува от тая жена...

# 21
  • Мнения: 5 508
Ти само за пари ли мислиш?
Никой не е длъжен да помага на теб, мъжа ти и детето ви! Вие сте отделно семейство и като такова би следвало да се справяте сами, а не да чакате ежемесечни помощи от роднини.
И какво означава "Искам да купи това, а не онова"? Това са техните пари и ще купят на внука си, каквото решат!
Не иска жената да си дава парите за нещо, което няма да остане за спомен, а ще се ползва няколко месеца и ще се захвърли или продаде.
Това, че майка ти (въпреки лошото й финансово състояние) е решила да се съобрази с дъщеря си и да отдели не малка сума за подаръка, който искаш ти, не означава че всички трябва да го правят Naughty

За историята с косматия елек - защо ли си мисля, че авторката въобще не е говорила със свекърва си за притесненията, които има?
Edit: Това с косата ми звучи повече като някакво вманиячаване сякаш? Нали си наясно, че в напълно стерилна среда не можеш да го гледаш това дете? Голяма работа, че й паднали няколко косъма ...

# 22
  • Мнения: 832
На детето нищо няма да му стане да не го изкъпете дори и ден - два,три  кажи ,че си я къпала по-рано и това е...
/Аз даже съм от привържениците,че малките деца наистина не се къпят всеки ден,кожата се изсушава много и дерматити се образуват,а и дете което все още не се въргаля в пясъка не е нужно да се къпи всеки ден...но това е отделна тема.../
А колкото до космите директно трябва да и кажеш,че това е алерген и да си махне косматия елек,няма от какво да се притесняваш. Аз даже казвам на моите баби и ли който идва,да идва с чисти прани дрехи,да не са вълнени,че бебето се беше обринало от вълнен елек на бабата... Казваш си изискванията и това е..,това е твоето дете и трябва да си го пазиш!!! Ако ти не го пазиш,няма кой друг,за тях е забавление,да го нагушкат,да го нахранят... като маймунка е за тях,ама после като се разболее от тези гнусни косми... кой ще страда детето и ти... И вземи и поговори малко с мъжа ти ,да поставя детето на първо място ,а не ,,златната,, си майчица,която няма елементарна хигиена.. Всичко се казва ,,право куме в очи,, е по възможност с лек и лежерен,заповеден тон!!! ОТСТОЯВАЙ СИ ПРАВАТА И ТЕЗИ НА ДЕТЕТО!!! И най вече,ако има болни,леко настинали ,кихащи и кашлящи баби или роднини - ни ги допускаш в къщи!!!!

# 23
  • Мнения: 74
Ти само за пари ли мислиш?
Никой не е длъжен да помага на теб, мъжа ти и детето ви! Вие сте отделно семейство и като такова би следвало да се справяте сами, а не да чакате ежемесечни помощи от роднини Sick
И какво означава "Искам да купи това, а не онова"? Това са техните пари и ще купят на внука си, каквото решат!
Не иска жената да си дава парите за нещо, което няма да остане за спомен, а ще се ползва няколко месеца и ще се захвърли или продаде.
Това, че майка ти (въпреки лошото й финансово състояние) е решила да се съобрази с дъщеря си и да отдели не малка сума за подаръка, който искаш ти, не означава че всички трябва да го правят Naughty

За историята с косматия елек - защо ли си мисля, че авторката въобще не е говорила със свекърва си за притесненията, които има?
Edit: Това с косата ми звучи повече като някакво вманиячаване сякаш? Нали си наясно, че в напълно стерилна среда не можеш да го гледаш това дете? Голяма работа, че й паднали няколко косъма ...


Вързаната коса на всяка цена ли означава стерилна среда?Ти даваш ли на детето си да ти лапа косата?На мен ми е страшно гнусно това нещо...Не говоря за лична хигиена,а специално за КУЧЕШКИ косми и нейни,от косата.Не мисля само за пари!Просто след като пита от какво има нужда детето,не би ли следвало да се съобрази?Все пак ако не беше попитала,никога няма да и кажа "Купи това и това".

# 24
  • Мнения: 14 654
На твое място просто ще стискам зъби, докато вещицата не си тръгне и ще я оставя тя да властва и командва, нали не живеете постоянно заедно, можеш да я понесеш за няколко дни. С изключение на елечето с косми, то заминава в боклука без право на помилване.
За прическата на свеки, обаче, не може да имаш претенции, много е нагло.

# 25
  • Мнения: 74
На детето нищо няма да му стане да не го изкъпете дори и ден - два,три  кажи ,че си я къпала по-рано и това е...
/Аз даже съм от привържениците,че малките деца наистина не се къпят всеки ден,кожата се изсушава много и дерматити се образуват,а и дете което все още не се въргаля в пясъка не е нужно да се къпи всеки ден...но това е отделна тема.../
А колкото до космите директно трябва да и кажеш,че това е алерген и да си махне косматия елек,няма от какво да се притесняваш. Аз даже казвам на моите баби и ли който идва,да идва с чисти прани дрехи,да не са вълнени,че бебето се беше обринало от вълнен елек на бабата... Казваш си изискванията и това е..,това е твоето дете и трябва да си го пазиш!!! Ако ти не го пазиш,няма кой друг,за тях е забавление,да го нагушкат,да го нахранят... като маймунка е за тях,ама после като се разболее от тези гнусни косми... кой ще страда детето и ти... И вземи и поговори малко с мъжа ти ,да поставя детето на първо място ,а не ,,златната,, си майчица,която няма елементарна хигиена.. Всичко се казва ,,право куме в очи,, е по възможност с лек и лежерен,заповеден тон!!! ОТСТОЯВАЙ СИ ПРАВАТА И ТЕЗИ НА ДЕТЕТО!!! И най вече,ако има болни,леко настинали ,кихащи и кашлящи баби или роднини - ни ги допускаш в къщи!!!!



Още като видях,че детето дърпа космите от елечето и показах какво държи детето в ръката и тя уж си взе поука,ама после пак с елечето дойде.На ММ многократно казвах какво не ми харесва,обаче тя го манипулираше както иска.Майка ми е в чужбина и единствено по скайп се виждаме.Когато неговата майка беше тук мама звънна и аз тръгнах да и показвам детето-винаги я показвах за секунда,не съм я облъчвала с минути или часове,а майка му като подскочи-облъчвала съм детето,как не ме било срам и по-точно как моята майка не я било срам и това докато майка ми слушаше...Каква баба била,глупава ли била  Rolling Eyes Мама много се обиди...Ще говоря пак с ММ да видим как ще се разберем,ако моите роднини ще бъдат в другата къща,то поне и майка му и сестра му да са там.Пак и пак ще говорим,направо не знам как да постъпя като дойде-ако и заявя още с влизането какво ми е приятно и какво не,тя ще реши че се заяждам.Баща ми пък искаше да дойде дни след РД-то,обаче се оплаках че сама няма да се справя и имам нужда от някой,който ще реагира ако започнат да ме нападат,та и той ще е тук,когато и те ще дойдат.Не става дума за бой или псувни и нападки,просто да знам че някой ще е до мен  Blush

# 26
  • Мнения: 14 654
Едно не мога да разбера - защо от празника на детето правите такава селска драма? Толкова ли не можахте да се насладите на хубавия повод без роднини, настанявания по къщи и елечета? Нищо, за другия рожден ден вече ще си знаеш - никакви роднини, особено с преспиване.

# 27
  • Мнения: 74
На твое място просто ще стискам зъби, докато вещицата не си тръгне и ще я оставя тя да властва и командва, нали не живеете постоянно заедно, можеш да я понесеш за няколко дни. С изключение на елечето с косми, то заминава в боклука без право на помилване.
За прическата на свеки, обаче, не може да имаш претенции, много е нагло.


И моята коса пада страшно много,за това е все вързана.Стискам,обаче имам едно загубено детенце,това беше страшно желано и много се забави.Не искам да я изпусне например-тя е все пак на 70+ ,не искам да получи някоя алергия-кучето е пекенез с много дълги косми...Също ако не успее да заспи детето,започва да плаче неутешимо,същото е и с яденето-ако не яде навреме или някой я занимава,започва да плаче и не мога да я успокоя.Много филми са ми в главата,много ме тревожи това,че като е тя тук ММ не ме защитава.Ако майка му спре да настоява нещо да направя,то кара него и той идва да повтаря нейните думи,а най-мразя да ми се повтаря едно и също.

# 28
  • Мнения: X
Авторката, нямаше да имаш от какво да се оплакваш, ако мъжът ти беше на място. С него трябва да говориш и да поставите нещата на мястото им.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 850
И след толкова недоволство какво смяташ да предприемеш?

Общи условия

Активация на акаунт