Вашите близки и приятели какво мислят за живота ви в чужбина?

  • 1 591
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 825
Родителите ми се притесняват, смятам го за нормално... никога не са ми искали пари, веднъж им пратих, за да си платят сметката за парното (разбрах че имат задължения от друго място) и те ми ги прибраха, за да си имам когато си отида на почивка  Joy Joy Joy от тогава нищо не съм им пращала. Всеки път като се чуем ме питат как съм, работата върви ли, пари имаме ли и тн. Е бяха тука, видяха как живеем и май сега са доста по спокойни Wink
За приятелите които останаха в Бг... ами те определено си мислят, че парите ги събираме от палмите. Най добрия приятел на мъжо мрънкаше колко сме добре тука и как си живеем и тн... намерихме му работа, пратихме му пари за да дойде, спа в нас 4 месеца и накрая не издържа и след една година си се прибра обратно. Разбра че не е толкова лесен живота в чужбина, че парите не се берат от палмите и че ако искаш да постигнеш нещо, то трябва труд и упоритост. Сега вече гледа, държи се и говори с нас по друг начин.... но не мога всичките ни приятели да ги доведа тука, за да ги убедя  Wink , а и не виждам смисъла на това....
А за комшиите, според които вече имаме спестено цяло състояние  Laughing , не ми се говори ...

# 16
  • Мнения: 780
А за комшиите, според които вече имаме спестено цяло състояние  Laughing , не ми се говори ...

 Joy Joy Joy  Hug

# 17
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
Както каза Lenialf "Свят шарен"  Simple Smile
Родителите ми се притесняват и ме мислят, все подпитват "стигат ли ви парите", "разбирате ли се вкъщи", загрижени са дали сме добре... както повечето родители, предполагам.
Най-близките ми приятели са или хора, живеещи в чужбина, или такива, които са живяли в чужбина и им е ясно, че и тук, както и в България не всичко ни е наред и не се капем в шампанско. Никога не са ме молили за услуги от типа "намери ми работа", "намери ми мъж", а за дребни неща, които винаги съм вършила с удоволствие и съм помагала, с каквото мога. Както и те ми помагаха, когато си бяхме в България с малката (тъй като нямахме кола, приятелите ми бяха винаги на разположение да ни вземат от нас, за да не разхождаме количката по автобусите).
Иначе коментарите "живот си живеете във Францията", "урЕди се ти с чужденец" съм ги чувала от хора, които не са ми близки и чието мнение никак не е меродавно...

# 18
  • Мнения: 1 072
Майка ми както всяка майка и свекьрвата сьЩо се притесняват, по телефона питат и се интересуват от битието ни, здравето, вну4ето, отношенията...И двете са били тука знаят как живееме.  леля ми, която сьЩо е в Италия е единствения 4овек, дето си мисли и пресмята колко изкарваме,  тьрпя критика по всякакви вьпроси. За туй я избягвам , само по телефона се 4уваме, добре, 4е живее на майната си... Crazy От приятелите нямам никакви оплаквания, и те са походили и поживяли в 4ужбина, наясно са как стоят неЩАта.

# 19
  • Мнения: 1 370
За мое щастие, никой от роднините ми и приятелите ми не са ме посрещали с подобен тип мислене. Родителите ми, много добре знаят как живеем. Повечето от приятелите ми са на моето дередже(живеят в странство), така че им е ясно как се изкарват парите в чужбина. Злоба и завист винаги ще има, но за радост не се проявява от близките ми

# 20
  • Мнения: 1 363
Аз немога да се похваля с нещо по - различно. Единствено майка ми е по - наясно с цялата ситуация и то след като дойде на място да види как тече живота тук и нашето ежедневие.

Иначе колкото и да разправям - години наред вече  бая едно и също и все същите въпроси ми се задават всеки път от приятели, познати и непознати. Толкова тесногърд народ, като нашия не съм срещала до сега. (сигурно има де) Не могат да възприемат, че има друг свят и различна култура , независимо, че са обиколили европата някои от тях, акъла им неможе да го побере как може да не излизаме на пицарии, на клуб, на ресторант всяка вечер  и не сме пътуваме из Европа всеки уикенд на разходки (нищо, че имаме малко дете, че бях бременна, че приоритетите са различни вече когато се появи малко човече в семейството)
Недай си боже на някой да му проблесне нещо почват да ме съжаляват и да ми дават съвети да се развеждам и връщам в Родината зада мога да седна да пия ракия със салатка с познати и непознати.   Rolling Eyes

Абе жалка картинка общо взето.
(Но си ценя малкото приятели които са ми останали и им прощавам неразбирането.

# 21
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Моите приятели също или живеят в чужбина, или са били на много места, включително и на мен на гости и знаят много добре как живеем. Родителите ни много ни "мислят", ама не от гледна точка как се справяме, а все че много работим, здрави ли сме и подобни. Ясно им е, че не е лесно.

А че комшиите мислят, че плуваме в долари, това е ясно, ама мен не ме засяга.

Ама и аз, от друга страна, съм будала, защото не съм се "уредила" с чужденец, а съм си взела българче.  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 825

Ама и аз, от друга страна, съм будала, защото не съм се "уредила" с чужденец, а съм си взела българче.  Laughing


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy то и аз така  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 23
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Близките ми са били тук и са видяли как живеем. Майка ми,сестра ми,баба и дядо все ме мислят и съжаляват,4е няма как да ми помагат ( не материално, разбира се ),заЩото тук съм сама  и трябва с вси4ко да се оправям без 4ужда помоЩ.
Малкото ми останали приятели не са се променили и никога не са 4акали подаръци от мен или пък да им плаЩам сметките.  Hug
В този смисъл не мога да се опла4а  Grinning

# 24
  • Мнения: 1 465
За мое щастие, никой от роднините ми и приятелите ми не са ме посрещали с подобен тип мислене. Родителите ми, много добре знаят как живеем. Повечето от приятелите ми са на моето дередже(живеят в странство), така че им е ясно как се изкарват парите в чужбина. Злоба и завист винаги ще има, но за радост не се проявява от близките ми
Това важи и за моите родители и приятели, за мое най-голямо щастие.  Stuck Out Tongue  love001 newsm10

# 25
  • Мнения: 3 491
Срещала съм понякога намеци, за съжаление. И внимавам какви ги приказвам с някои български приятели. Но те не са виновни. Промиването на мозъци е глобално явление, на което и начетени хора не могат 100% да се противопoставят.

# 26
  • Мнения: 3 880
Явно само аз съм късметлийка - никой от приятелите ми не си е променил отношението към мен, никой не очаква подаръци, нито да му плащам сметките. Ясно им е, че с една заплата не сме цъфнали.
И при мен е така. Никой от роднините/приятелите не очаква нещо от мен, даже напротив- чудят се как да не поглезят, какви подаръци да ни подаряват, как да платят тайно сметката и т.н., та чак неудобно ми става понякога, тъй като не произхождам от някоя заможна среда и просто знам, че повечето са с ограничени средства. Майка ми като пратя някоя дребна сума между снимките ги заделя някъде, че като отидем за нас да ги похарчи. Не мога да си представя някой от приятелите ми да гледа на мен като на "златна кокошка" (щото аз и не съм) и да продължава да ми бъде приятел. 2-3 пъти са ми давали дребени поръчки и като отида бързат да си ги платят още преди да са видяли стоката.
За някакви такива случайно срещнати познати и непознати не коментирам, защото съм ги чувала всякакви в случайни разговори ooooh! Има и друга ситуация, незнам дали ви се е случвало- споменеш пред някой такъв, който си мисли че си береш парите от дървото, че не си могъл да си позволиш определено нещо и в един момент този някой му се сриват тотално представите и започва да те гледа едвали не със съжаление- въх горката, ама то много било зле положението Joy Joy

# 27
  • Мнения: 945
ВчЕра си говорих по телефона с един приятел и не zнам какво стана дума zа zастраховки zа коли, ама аz му раzправях, че сега като си иzкарам книжка и почна да карам кола, първата година zастраховката ми ще е около 2000 евро. И той ми вика "Е, ми ти с твойта zаплата можеш да си го поzволиш". Ами мога да си го поzволя, ама това си е голяма сума. И ми стана гадно, че каквото и да му кажа zа пари, той не ме раzбира. Очичките му стават на калкулаторчета и почва да пресмята колко получавам и колко къде давам и дали мога да си поzволя нещо си. А каzвайки му zа двете хиляди евро, аz очаквах едно "Баси обира..." или нещо от тоzи род, не аналиz на финансовото ми положение.

# 28
  • Мнения: 714
Отношението на моите близки и приятели не се е променило кой знае колко но това, което ме "впечатли" беше че откакто заминах, адвокатката, която продължи да ми движи разни имуществени делби и други такива с бившия ми съпруг, хонорарите си ги иска в евро. В смисъл не само левове обърнати в евро по курса, ами направо в евро. Ако преди е взимала 200 лева за нещо си, сега взима 200 евро. Как да не ...  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт