Януарска мама - 2

  • 49 364
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 683
Ние вместо да разреждаме зачестихме със нощните събужданията. Първите седмици дали защото повече я тормозех да се учи да сучи и през деня почти не спеше, вечер като заспеше в 21 се събуждаше в 2-3. Сега се събужда най-късно в 1:30, после пак към 4-5. Нощем тотално отказва да сучи, вчера и почти целия ден не искаше. Едвам изпива 90 мл АМ и заспива. Сутринта пак имаше гърчове и сешоара помогна. Дали щото беше унесена взе, че засука. Точно се научи, а и имам повече и ще вземе сама да се отбие. Sad аз се цедя, но колко по-лесно е да дадеш гърдата и да се наяде.

Фрози, ти махна ли добавката? И на мен взе да ми се струва, че АМ има повече проблем с коремчето.

Вчера и днес успявам да си свърша малко домакинска работа като я сложа в слинга, заспива почти веднага. Само дето се сгряваме много и двете Simple Smile май и разходките ще са така, ако не залюби количката.

# 31
  • Мнения: 40
София от самото начало прави нощтна почивка 6часа. Яде в 21.00 и после се буди към 03.00ч. Яде и пак заспива до 06.00. Ако имам късмет после спи до 08.00. Но после до вечерта спи само навън в количката. Трудно се справям с домашните задължения, но поне спя и почивам, че с това високо кръвно съм парцал. Нищо, че пия лекарства. Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 1 641
Да, тази седмица сме без добавка, но и миналата съм давала едва 30-60 мл за целия ден. Преценихме с консултантката, че с тях като и без тях и решихме да тестваме коликите от ам-то ли са. Е без добавка няма и колики.
Педи ни прати на гастроентеролог, та на седми сме там и ще обсъдим дали имаме нужда от добавка и дали да сменим млякото или да кандидатстваме в банка за кърма.
Все се надявам да съм увеличила кърмата и да нямаме нужда от добавка.
П.п момичета, остава ми излишна кутията аптамил на милупа - еденичка е, някой иска ли я?

Последна редакция: пт, 04 мар 2016, 13:47 от Frozy

# 33
  • Мнения: 984
martinelaa, и ние сме на този режим, спокойно Simple Smile

# 34
  • Мнения: 82
martinelaa И ние бяхме с такъв режим, но като гледам повечето бебета  са така. Аз обаче започнах да го будя в 12 за да изместим 6-те часа сън за през нощта. Е понякога не се получава и се буди в 4 или 5, но давам чай от копър и анасон (при нас много помага за коликите) и си доспива до 6, 7 .

Относно педиатъра и аз не съм доволна от моята, ще търся да сменям, но по натам защото ми е много близко поликлиниката и ми е удобно да го водя дори и без количка. Чакам и аз някоя мама да сподели, че е доволна от педиатър в София. 

# 35
  • Мнения: 683
Всеки ден е различно при нас. 5та седмица почти приключи и сякаш е малко по-спокойна. Вчера поспа доста през деня, днес за сметка на това иска да спи само върху мен. Ако е на леглото се разбужда. Поне да не реве, че последно време набра скорост и може доста да се дере Laughing

Предполагам, че пътуващите отивате при роднини. Иначе не си представям с  бебе на почивка. Още ми е рано на мен за такива приключения.

Всяка вечер ли къпете бебетата и по едно и също време ли го правите?

# 36
  • Мнения: 457
Момичета, благодаря за споделената информация. Ще се запася с куул пач и панадол за всеки случай.
Ние я къпем всяка вечер по едно и също време +/- 30 мин. около 23:00 ч. после хапва и в повече случаи си спинка до 6-7 сутринта. Доволна съм от този режим. Ние и помогнахме да го направи като почнахме да я къпем по-късно вечерта.

Някой се разбужда. Отивам да правя млякото.

# 37
  • Мнения: 973
Впечатлението ми е, че май момчетата са по-труднички. Изобщо нямам сили за ежедневно къпане.

На кой му бяха изписали коларгол-отзиви?

Някой който да е сменял мляко и да е оправил запек?

Направо страдам вече, че не мога да му помогна на това дете. Как да няма лек за тия коремчета.

# 38
  • София
  • Мнения: 287
Здравейте мами ☺ние къпем Ема към 9 и 30,10 всяка вечер имам чуството че спи по добре после .Тя яде в 10,2,5 не ще да пропуска ядене дундата ама в повечето случай заспива веднага след хапване.И на нас ни се появи от 2 дена ситен обрив по цялото лице и се чудя какво да я правя направо няма чисто место ,мажа с лайка ама май няма полза хах Емануела утре и предстой кръщане и съм много притеснена и развълнувана ☺Иначе от 2 дена ми се усмихва съвсем съзнателно няма по сладко нещо на света 😍

# 39
  • Мнения: 573
Утре ставаме на 40 дни и от 2-3 дни Боби е някакво ангелче, почти не плаче, спи много, като е буден изглежда доволен, няма никакви видими проблеми, изхожда се все още след всяко ядене, но без болки и рев. Не знам какво се промени - точно преди това беше изкарал сигурно 24 часа в неутешим рев. Аз все още си го храня на поискване, но вече не е нон-стоп гладен сякаш, издържа 2-2.30 часа без ядене през повечето време. Ние го къпем 2 пъти седмично, през останалото време редовно му мием личице и дупе. Бяха му избили пъпчици навсякъде без на крачетата, педиатърката определи пъпчиците като възпалени потни жлези. Стояха около 10-на дни, сега гледам че са завехнали и по-скоро в момента има белеща се кожа, определено изглеждат оправящи се, дано се разкарат сами. Не знам как се прави режим на такова малко бебе - като е гладно - яде, като му се спи - спи, не мога да мисля отсега как ще го дресирам, че да му е "лесно" после като се почне тормозът да става за ясли, градини, училища, работа...не мога да му кажа: "Сега си лягай в 9, за да станеш в 7, за да те тренираме за бъдещето ти". Или пък "Яж в 13:00, защото най-вероятно обедната ти почивка ще е тогава, та да свикваш. ". Една баба ми обяснява в 21:00 да сме го къпели и да сме го слагали да спи. Ами той ако не иска да спи? Или ако се събуди след 2 часа и будува 5 отгоре? За по-голямо дете разбирам да правим такива експерименти, но за дете на 1-2 месеца ми се струва абсурдно. Та той може да спи и яде при всяко време, поза и място и се възползва от това си право, което ми се вижда най-естественото нещо на планетата. Детето знае от какво кога си има нужда. Проблемът е във възрастните с това вкарване на всичко в някакъв зададен график, който може въобще да не отговаря на индивидуалните нужди, но е по-удобен за обществото, в частност на т.нар. чучулиги. Съгласна съм, че трябва да има последователност на действията (след храненето сменяме пелената, излизаме на разходка и после спим примерно), някакъв ритъм, с който детето да свикне, но не и всичко да е под точно определен час. Ние с мъжа ми сме от т.нар. сови, дълги години по собствено желание работихме с американско работно време и сега като не сме на работа си лягаме след 12 и ставаме към 12 Simple Smile И сега сме така, вземаме бебето с нас в леглото и то ще-не ще, заспива с нас, колкото и да е спало или не преди това Grinning 2-3 будения имаме през цялото време за ядене и памперс, като за храненето само си го дръпвам към гърдата и продължаваме да спим всички, докато той и хапва междувременно Simple Smile Всички сме доволни, засега, не мога да ни омерзявам с мисъл за бъдещето, за ужас на майки и баби Grinning

# 40
  • Варна
  • Мнения: 152
Здравейте, момичета.
На мен изобщо не ми остава време за комп пък камоли за форум.
Алекс е вече по-добре с коликите, но пък сега много се плюнчи. Не е ли още рано за заъби. аз вече не помня на каката кога точно изникна първот зъбче, но беше доста по-късно сякаш.
За нощния режим и Алекс последно яде към 21.30  и после се буди около 4-5. Така и аз успявам да се понаспя. Дано се запази във времето така и даже по-добре да става  baby_neutral
Хайде дребният се събуди. Отивам да го кърмя Simple Smile

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Здравейте и от мен. Не ми остава време дори да ви чета тези дни. Днес не излизахме и успях да наваксам.
Марти се обзаведе с пъпки по лицето. Мазах с какво ли не, ами уж вечер завяхват и сутрин наново се появяват. Четох, че чистите с мицеларна вода, имам един тестер на Мустела ще взема да пробвам.
Има и жълтеница още, аз не се шашкам, но всички около мен са на мнение че не трябвало така. Е да де, ама аз какво да направя, ще чакаме да мине и толкоз. Педито беше изписала шуслерова сол на консултацията, аз нещо не вярвам в нея и не давах. Таткото ме насмете и днес я почнах да видим.
И ние спим вечер от 21:30 до 3:30 и после се кърмим на три часа. Ако сме навън може и по-голяма пауза да направи, но после наваксва като яде през два часа.
Иначе сутрин будува около от 8-9 до към 12, вечер от 19 до 23 и си търси някой да му обръща внимание. Хили се щом му заговорим, вчера му купих дрънкалка от Хиполенд, влюби се в нея. Опитва се да издава звуци, много е забавен.
Лошото е, че не мога нито да се нахраня като хората, нито душ да си взема на спокойствие, оставям го на кака му, за да свърша нещо.

# 42
  • Мнения: 337
Изкарахме странна нощ-спа от 19.00 ч до 01.00 ч. Хапна повече, че беше изгладнял и повърна, и то сериозно. Всичко омазахме.  Успя да заспи към 2.00. Още със заспиването започна пъненето и свиване, грухтене, сумтене. Дундурках го и до към 5.00 ч спа неспокойно.Ей, голяма мъка.
Преобличахме се, че много беше пишкал. Сега съм включила сешоара.

Нослето все така си хърка и има сополчета и много се притеснявам. Слагам физ.р-р и дърпам с помпичка. Не минава вече 3-4 седмици. И този хомеопатичен хистаминиум не помага.

Доволни ли сте от педиатрите си? Аз съм доста отчаяна по този въпрос. Много трудно намерих някой дето да ни вземе и то отвсякъде е проформа, за сега. Методите на частният не ни се увенчават с успех. Дайте моля координати ако сте доволни от вашите. За София става въпрос.

Отчайва ме и факта, че само аз успявам да успокоявам бебчо. Страх ме хваща да го оставям с друг. Таткото знае да прави манджа и да го пази, като спи. Иначе се шашка.
И ние сме с хрема вече 3 та седмица. То не тече обаче му седи в носоглътката. Какво ли не давах- шуслерови соли, боарон не минава и тва е. 

# 43
  • Мнения: 683
Ние я къпем към 20 часа и до 21 някъде е заспала. Съответно аз се трупясвам с нея, защото горе-долу ми се събират на 2 пъти по 3 часа.  Tired ще пробвам да изместим къпането, ако това би имало значение да поспи повече. Все пак 6 часа на куп биха ми дошли доста по-добре.

Нашият педи нищо не каза за куул пач или панадол. Изрично го питах. Каза само при нужда  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 337
Ние  къпем бебето около 19-19,30 всяка вечер. Яде и в леглото. И предното ми дете беше с такъв режим на баня. И си знаех след 20,30-21 е моето време 😀. Мога да се навечерям на спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт