Малта - 2

  • 120 345
  • 828
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 035
Тъй като ви е хванала носталгията, само да ви напомня за много кофтите неща, които стават тук в милата ни родина. Да, там няма природа, да не си си в БГ, но тук като има природа какво, някой я цени, някой по пътищата те пази, напротив, всеки ден пребити по улицата, дето се казва не се знае утре като караш дали не си ти следващият. Всичките новини са ни такива в първите 15 минути слушаш гадости, ама истински гадости, от които ти се повдига. Щом и голямото ми момиче вчера, като ги слушахме новините и ме помоли да сменя канала и пита, навсякъде ли всички новини са такива... Така, че никъде няма угодия за нас човеците, най-важното е че сме живи и здрави, пък останалото, както си го направим.  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 2 626
Аа,  val_stef, аз не съм от избягалите с писъци от България  Wink Просто временно стечение на обстоятелствата, че сме тук. И в момента си гледам само български новини, и хич не се впечатлявам. Беше още преди 7-8 години, когато са ми скачали на бой с лост заради потенциално ПТП.
А ако мислиш, че малтийците не се бият като си ударят колите, чакай да видиш. То и на мен ми идва понякога да се пресегна и хвана някой местен шофьор за гърлото.  Crazy Или каква красота е като се разкрещят и забият като туземци зад стените на къщите си.

# 62
  • Мнения: X
Тъй като ви е хванала носталгията, само да ви напомня за много кофтите неща, които стават тук в милата ни родина.

А, ние не мислим за връщане там в обозримо бъдеще.
Български новини и в България не гледах в последните месеци, тук пък въобще.

Врабец, тукашните камори по пътищата са несравними с нашенските. Аз знаеш ли какви чудеса сътворих в началото като почнах да шофирам тук? Освен че счупих огледалата на няколко коли и всеки път се разминавах с успокоение на моята душевност от страна на пострадалите, веднъж влязох и в насрещен тунел. До вас е тунелът. Карам си и изведнъж гледам, че много фарове има срещу мен.  Crazy Спря първата кола и човекът най-любезно ми обясни, че трябва да покарам малко на заден ход и после да вляза в съседния тунел, след което доброволно зае ролята на регулировчик и започна да маха на другите идващи коли да спират.  hahaha В България сериозни "упреци" щях да отнеса. Иначе много от тях са хамави шофьори, но вече не им се впрягам и очаквам всичко.
Като каза бой, един служител на американското посолство го отзоваха защото много агресивно се отнесc. към някакъв заспал шофьор и искал да се бият. Даже клипове има в ютюб.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2405753/U-S-Embassy-work … deo-surfaces.html

Тук клипът върви май по-добре:
https://www.youtube.com/watch?v=bs7E88wRXSM

Последна редакция: чт, 17 мар 2016, 20:56 от Анонимен

# 63
  • Мнения: 2 035
Ааа добре, точно тъй ви искам  Hug
Последните седмици все чакам Мастър Шеф, та пускам новините да вървят и почвам да чакам, та покрай това се наслушвам на глупости и гадости и после турски сериали. Иначе и аз не ща да ги чувам изобщо новините, ама като избягам и аз съвсем не ща да ги чуя...

Имаме приятели, които от 15 години са в щатите, а преди това бяха в Испания. Като си пишем, хващала ги яко носталгията, реват, но не реват за БГ, както казват най-малко им било мъчно за БГ, само за Испания си мислили...

p.s. Да, Чек, тук щяха да минат през теб, хем щяха да те споменават до девето коляно, хем и бой щеше да ядеш. Тук няма значение кой е зад волана или до шофьора - мъж, жена,  бият с лоста без да им трепне окото. Или пък падаш на улицата и никой даже и на 112 не звънни, ей така от човещина. А децата ги блъскат на пешеходните пътеки или на алейте в парковете и не влизат в затворите....
Както обичам да казвам, Булгерия, бютифул феерия...

Последна редакция: чт, 17 мар 2016, 21:27 от val_stef

# 64
  • Мнения: X
А децата ги блъскат на пешеходните пътеки или на алейте в парковете и не влизат в затворите....


Тук да не мислиш, че не блъскат никого? Е има лека разлика в последствията. Не тръгвайте с нагласата, че идвате в Рая.  Wink

Някой знае ли точно от кога са във ваканция децата? Дъщеря ми твърди, че са от вторник (22-ри), а една приятелка вчера ми каза, че са от сряда.  newsm78 Да не ми пишат пак смс-и за липсващо дете, че ми писна да се разправям с недоразбралото.

# 65
  • Мнения: 5
https://www.google.com.mt/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&a … eR2TA&cad=rja

ваканция от 23-ти до 31-ви

Последна редакция: сб, 19 мар 2016, 08:21 от sea-star

# 66
  • Мнения: 2 626
И при нас е по календара на sea-star: вторник - на училище, сряда - не.

Само че в нашето училище имат "прекрасния" навик да правят парти или нещо друго в деня преди ваканцията. И да са до 12.00 часа. За което разбираме в деня преди това.

val_stef, за мен тук положението с шофирането граничи с хаос, каквото не съм видяла нито в България, нито никъде. На уличката пред нас удариха 7-годишно дете преди месец по най-безумния начин. Още ми е пред очите. Не се настройвай за спокойствие в това отношение. Моят син е инструктиран, когато е на екскурзия с класа, да държи учителката плътно за крачола във всеки един момент, в който са близо до улица. И пак съм в несвяст от притеснения, докато не се приберат.

# 67
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Ах каква тема сте захванали  Crazy
Не мога да се въздържа и да не пусна коментар и аз ...

Със сигурност Малта далеч не е "Раят" та то човечеството като цяло върви към упадък, НО има все пак един термин, от който България се отдалечава с всеки изминал ден "Цивилизована държава".
Всеки трети тук е на прага на нервна криза, наистина повярвайте не преувеличавам. Хората са докарани (или моята версия: докарват ни умишлено) до полуда. В ежедневието, когато въпреки нежеланието ми, се налага да комуникирам с непознати, било в банка, било в болница или институция, срещам поне трима на ден напълно неадекватни хора.

Да не допълвам преди месец, именно на пътя един полудял човек изрече репликата (към мъжа ми): Имаш късмет, че в колата са женати и децата ... Сърцето ми влезна в корема от страх - така не се живее Страх всеки ден. В София е пълната лудница и анархия - всеки втори е агресивен!

Ние лично избрахме Малта заради английският и топлото време, но така или иначе бяхме решили да се махаме. Не се заблуждавам, че отивам някъде, където ще си свиркам и ще бича айляк, но съм убедена, че ще сме по-добре отколкото в БГ.

Stefi прочетох съвета ти - вероятно си права То всъщност, като се замисля са 4 месеца, все ще се справим с наем и изхранване на гърба на един човек Wink

 Peace

# 68
  • Мнения: 2 626
Е, хайде сега. Ако ще задълбаваме в темата "Колко е зле в България", аз ще съм пас. Не е особено приятно за четене, съвсем честно ви казвам. И целта на тази тема тук не е плюене по България! Или ако вече е станала, кажете мнозинството, да се отписвам докато е време.

На мен пък ми е най-добре вкъщи. Там. И на пъпа на София съм родена, и на село съм израснала. Били сме се с колове и тухли по полето. И до преди две години все с българска администрация съм се разправяла, по български улици съм карала, че и детето си в Българска болница родих. Оцеляхме и двамата. И повечето ми приятели са българи. Последно си бях у дома преди три месеца. Никой не ме наби на улицата. И като гледам, и тук българи се обръщаме за помощ едни към други, нищо че сме толкова неадекватни и агресивни.

# 69
  • Мнения: X
Аз съм с по-особено мнение и отношение от това на Врабец, но и аз не мисля, че темата е плюене по България. Но понеже все пак стана на въпрос за пътната обстановка, Врабец, аз съм активен шофьор от 20 и кусур години. В България определено ми беше неприятно да шофирам, а по междуградските пътища ми беше кошмар. Тук наистина е супер натоварен трафикът и често някои шофьори се държат странно, но липсва (според мен) всякаква агресия на пътя, джигитите се броят на пръсти (основно в събота вечер) и въпреки, както знаеш, наскоро детето ми пострада, тук ми е далеч по-спокойно. Даже ми е напълно спокойно. Случка като тази, може да се случи навсякъде. Мен дето съм дърта жена един щеше да ме вдигне на капака си във Венеция.
С българи общувам по същия начин, по който го правех в България. Това че сме от една нация с някого далеч не значи, че трябва да общувам с него. Имаме си кръг от приятели и като гледам и те са се ограничили силно откъм близки отношения с българи. Но няма смисъл да задълбаваме в такива теми. Peace

То всъщност, като се замисля са 4 месеца, все ще се справим с наем и изхранване на гърба на един човек Wink

 Peace


Мен ако питаш, пари за наем и всякакви необходими разноски трябва да имате като дойдете, а не да разчитате, че ще дойдат от заплати от първия месец едва ли не. Не знам, с деца поне, аз не бих рискувала.

# 70
  • Мнения: 2 626
Ми, Чек, айде да не задълбавам в обяснения, че кой знае накъде ще избие...
И аз съм далеч от идеята да се прегръщам с всеки, само защото е българин/сърбин/македонец или каквото там се води наше. И естествено, че както тук, така и навсякъде, си намираш приятелите с "надушване" кой е твоят човек.
Обаче в този точно форум има хиляда теми за това колко е зле България, как българските деца са най-тъпи, българските родители са най-злобни, българската администрация е най-куца. Поле за дискусии - бол.
След като си карам колата на български механик тук и летя до София за зъболекар, значи не сме чак пък толкова зле, да му се не види.

А за карането - ела на юг  Mr. Green Ела да видиш как от Хал Фар по новия път се кара масово (!) в насрещното със 100 и имаш поне един потенциален челен удар на всяко минаване. Ей го, и днес се огледах в очилата на един местен джигит.

# 71
  • Мнения: X
Миналата година карах всеки ден до Хал Фар и обратно, защото карах един курс там.  Peace Там само на една къса отсечка имаш свободата да караш с 80  Mr. Green. Може и да има джигити, но не съм попадала на тях.

Механици за колата, зъболекари, лекари, фризьори, козметици и въобще всякакви хора, предоставящи ни услуги са от местните или някакви други чужденци и оплаквания нямам, даже напротив. Изобщо не изпитвам нужда да търся българи тези цели, но всеки си знае. От българската козметика се отказах по обективни причини  Laughing, в българския магазин не знам още защо влизам. По навик сигурно и да си полафя със собственичката, че се познаваме. Снощи купих на мъжа ми четири различни български бири и възмутено заяви, че едната имала вкус на сапун, другата на шампоан, останалите не иска да ги отваря.

# 72
  • Мнения: 2 626
Хeхe, аз бира вече не мога да пия, така че тая драма ми отпада.
Ние примерно караме колата на български механик, защото на малтийците вяра нямам. Имаме такива потресающи случки с приятели, че страх ме хваща какво върви по улиците. Включително не затегната гума, заради която синът на приятелка се търкаля в канавка по покрив миналата година. Да не говорим за случки от рода на - айде да си смените вече сменяните гуми за VRT; даже ей тука, при авера в ляво, защото е най-близо.
На местен козметик няма да стъпя също. Каквато липса на хигиена съм заварвала, гнус ме хваща и в момента. Единствено - след една година търсене - намерих прекрасна малтийска фризьорка. Хигиената пак е спорна, но е добра с ножиците и сешоара. Тя, милата, ходеше с едни разранени и възпалени нокти от поредната малтийка, която правеше маникюр при нея. И така, докато една българка не започна там. Та й оправи ноктите, а и аз вече спокойно си ходя при нея.

'Що да е къса отсечката в Хал Фар - според Гугъл е поне 3 км. Като се пуснеш от кръговото на рефюджи кемпа, та чак до входа на Фрийпорта си е все писта.

# 73
  • Мнения: X
А, до фрипорта чак не съм карала, само до ЕТС центъра.

Аз имам коренно различни впечатления от козметици и фризьори, но тъй като на всеки ъгъл има по два, сигурно са всякакви.

# 74
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Чек, Как да кажа .... Аз съм зодия Рак и първото което мисля са децата. Естествено че с готови пари тръгваме, но те бързо свършват дори и тези с четирите нули Wink

Врабец, моля да ме извиниш, просто ми е много тъжно, че така виждам вече милата ни рОдина.
 Tired а нещото, което винаги ще нося с мен където и до съм са красивите български традиции и култура и ще ги показвам с гордост на фестивали и обмени, в които участвам. Но това няма общо с даржавата, а със страната ни.

Последна редакция: сб, 19 мар 2016, 23:48 от medimed

Общи условия

Активация на акаунт