Малта - 2

  • 120 299
  • 828
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
... докато в Кьолн пече слънце на 18 градуса стана седмица. Grinning

- Малтиец с ушанка?!
- Факт...

Малтийците се опаковат като за арктически студ на всичко под десет градуса, но искам да видя малтийска кола със зимни гуми. Joy

# 751
  • Мнения: 2 618
- Малтиец с ушанка?!
- Факт...

Все пак сме в бедствено положение Nerd

# 752
  • Мнения: 4
Здравейте,
Какво мислите за университетът в Малта? Добро ли е качеството на преподаване и как биха гледали работодателите на това, че University of Malta е в CV-то? И ако имате някаква информация - някакво сравнение със СУ например да направите, ще е супер.

Благодаря предварително и дано да се оправите бързо след бурията Simple Smile !

# 753
  • Мнения: 61
Нормално е Сицилианец ня 15 ºС, да е увит с шал, ръкавици, шапка и задължително слънчеви очила, ама тоя ме разби : )

# 754
  • Виена, Варна
  • Мнения: 112
Здравейте. И аз се интересувам от живота в Малта. До сега съм била само на екскурзия за седмица. Но както знаем туризмът няма нищо общо с реалния живот Simple Smile Та...бихте ли ми дали сайтове за недвижими имоти. Благодаря ви предварително.

# 755
  • Мнения: 2 618
Всичко под 800 евро е дупка или прекалено далеч. В централната част - около 1000 евро на месец и нагоре.

# 756
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте, скоро изтича паспорта на дете в Малта и за да се прибере майката сама с детето у нас, как се изважда пълномощно от бащата, когато в Малта няма посолство на България?

# 757
  • Мнения: X
Подписва се прен нотариус и после се слага апостил. Ние така направихме.
В Малта има почетен консул на България. Жена е, адвокат, приема в кантората си във Валета. На мен ми е заверявала безплатно друг вид пълномощно, защото ми трябваше буквално веднага и нямах време за апостил. Само че в този случай текста трябва да е предварително написан и двуезичен.

# 758
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Здравейте. И аз се интересувам от живота в Малта. До сега съм била само на екскурзия за седмица. Но както знаем туризмът няма нищо общо с реалния живот Simple Smile Та...бихте ли ми дали сайтове за недвижими имоти. Благодаря ви предварително.


http://franksalt.com.mt
https://www.remax-malta.com

Ползвала съм услугите и на двете агенции и съм много доволна! А и повечето обяви от сайта им са със реални снимки Wink))) Можеш онлайн да разгледаш, избереш и наемеш. Ние така направихме още месец преди да заминем, ца да не висим по хотели ...
Хубавото е, чи тук питат от кога искаш да го наемеш, като ако след месец или два от уговорката, ти не плащаш наем за този период .
Примерно харесваш си имот и говориш с агента пред март, а наема де разбирате да стартира през май. Подписва се онлайн договор (при пристигането и на хартия разбира се) по банка се нарежда депозита и таксата..

# 759
  • Мнения: 2 618
Имотите под наем в Малта са едно от най-големите полета за измами. Потърсете някои Фейсбук групи като Malta Tenant Support и няколкото Expats Malta групи, и картинката ще ви се избистри Wink

# 760
  • Мнения: 61
Виж cottonerproperties.com,  те свалят от обявите отдадените и продадените имоти. Повечето от дугите не само че не го правят, ами и качват отново и отново едни и същи. Циганията в maltapark е пълна.
При мастодонтите, като FS, R, Q ... нещта са още по-странни. Масовата практика, слд попъване на формата за контакт е автоматичен отговор от системата с благодарност за проявения интерес и посочен агент, който в най-скоро време ще се свърже с Вас : )  Познай от три пъти, дали.

# 761
  • Мнения: 61
Ако си докараме колата, кое е по-добре; да се излезе от БГ с транзитен номер(регистрация и отписване от ТДД) който да се смени тук с МТ, или с нормалния БГ номер дотук и направо МТ регистрация?

# 762
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Привет на всички.
Да Ви попитам, че ми е важно - как стои въпросът с имунизирането/ре-имунизирането на децата. Знам, че имат задължителни ваксини и тук,  дали съвпадат календарите? При т.н. участаков/квартален педиатър ли да отидем или в определена болница?
Педиатъра на децата се обади да подсети, че трябва да ги ре-имунизираме. Имаме имунизационни паспорти от България, преведени на английски представили сме ги в училището. От там не са ни дали зор, но знае ли ги човек.

# 763
  • Мнения: 2 618
Отидете при педиатър (не GP) с имунизационния календар и си задайте там въпросите от-до, за най-сигурно. Те ще видят, какви ваксини имате, какво ви трябва и т.н. Има качени тук-там версии на имунизационен календар за Малта, но не разчитайте на интернет за това.

# 764
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Ако си докараме колата, кое е по-добре; да се излезе от БГ с транзитен номер(регистрация и отписване от ТДД) който да се смени тук с МТ, или с нормалния БГ номер дотук и направо МТ регистрация?

Първо си проверете колко ще е таксата за регистрация и годишна застраховка тук .... защото може да се окаже по-изгодно да си купите кола от тук. Средно за пъннически автомобил (в зависимаст от годината на производство) годишните такси са към €1500~2000.
По изгодно е да имате комъръшъл кар.

Общи условия

Активация на акаунт