С какво ви дразнят свекървите- 59

  • 54 860
  • 776
  •   1
Отговори
# 30
  • Winterfell
  • Мнения: 590
А не може ли просто мъжът на лято да им се обади и да каже, че си имат други планове за тоя ден? Просто така небрежно в разговора, защото явно не са хора, с които може да се говори спокойно и направо.
И моите родители и свекървата винаги са се обаждали няколко дни по-рано да питат какви са ни плановете. Никога не е имало сърдити. Даже на празниците на децата не присъстват„ (ама това са си лично техни заслуги),

# 31
  • Мнения: 5 710
Егаси, да сложите снимка на Айрис Апфел като заглавна  е нечовешко !

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Marceline,  каквото повикало, такова се обадило, убедила съм се лично. След лошо отношение или незачитане на чувствата/мнението им хората се дистанцират, и да това са си лични заслуги на ответната страна. Незнам има ли начин, да ги накараме да разберат, че това не са нормални отношения, и не може целия свят да им е виновен, а те не  ooooh!

# 33
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Точно това си "повикаха'' .И майка ми и свекърва ми. И двете са едни устати-говорят, без да мислят, мислят всъщност само да захапят повече. Няколко пъти така и двете, а на празник каним не само тях а и близки приятели( които децата обожават) , и всичкия тоя цирк ставаше и пред тях. И в един момент още 2 седмици преди празника ни избиваше пот по челото коя ще се изцепи по-брутално тоя път, вместо да се радваме, че идва празник. И решихме- край! Без повече нерви и циркове. През деня едните взимат детето за малко, после другите, а вечерта празнуваме с приятели. Колко е спокойно и весело, идея си нямате.

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Егаси, да сложите снимка на Айрис Апфел като заглавна  е нечовешко !


Е що, я?! Много е готина бабесата.



Последна редакция: сб, 05 мар 2016, 20:24 от Тарталета

# 35
  • Мнения: 1 350
Ох ,Тарталета ,влязох тази снимка да споделя !!!! Въпреки ,че мъжа ми е абсолютен въздържател ,си представих моята свеки ....милата Laughing Laughing Laughing

# 36
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Ще го оправи детето, какво толкова  Laughing  Ще се повайка ''ой горкотоо...'' , ще кърши пръсти....
Майка ми става всяка сутрин в 4 брат ми като е първа смяна  и тръгва за работа- да му направи кафе, пък и да не бил сам (?) ,не било хубаво така. Той не,че не може, не, че я моли, даже настоява да не става, че после се оплаква, че е недоспала. Ама ей на- жената е загрижена за детето.

# 37
  • Мнения: 4 292
На гости на свеки сме, засега сме ок. Имаше един бисер, тя към мен- Как си? -Ами много съм уморена! - Ами добре, ела да направиш салатата!- ама няма да й го броя за черна точка още Simple Smile

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ще го оправи детето, какво толкова  Laughing  Ще се повайка ''ой горкотоо...'' , ще кърши пръсти....
Майка ми става всяка сутрин в 4 брат ми като е първа смяна  и тръгва за работа- да му направи кафе, пък и да не бил сам (?) ,не било хубаво така. Той не,че не може, не, че я моли, даже настоява да не става, че после се оплаква, че е недоспала. Ама ей на- жената е загрижена за детето.
На моя приятелка свекърва й става всяка сутрин в 6, за да направи закуска на мамин златен и ходи с него до спирката да го изпрати на автобуса за работа. Оправдавала се като обяснявала, че това било "едно уважение". От тогава това ми е станало любим лаф.
Заради "едното уважение" въпросните синчета цял живот ще си кукуват сами и единствената жена, която ще задържат до себе си, е мама.

Зои, другия път като отидеш у тях и те пита как си, кажи й, че си много уморена и не искаш и да чуеш за домакинска работа. След вечеря може да я помолиш да ти разтрие краката, че са много отекли  Mr. Green

# 39
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Вероятно е така  Tired Баба беше същата спрямо вуйчовците ми. А лошото беше,че изискваше същото от вуйна(само от едната) .Тя горката с 2 бебета породени, ревящи деца ли да оправя, храна ли да събира...а бабет мрънка  Confused Изнесоха се
Майка ми и тя като някакво уважение и задължение го приема. Така е възпитана. Аз съм попадала под загрижения и мерник далеч по-малко, и то по-често сега на тия години, когато отдавана не съм дете

# 40
  • Мнения: 4 292
Аа, хич не ща физически контакти, стигат ми вербалните Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 24 839
Майка ми става всяка сутрин в 4 брат ми като е първа смяна  и тръгва за работа- да му направи кафе, пък и да не бил сам (?) ,не било хубаво така. Той не,че не може, не, че я моли, даже настоява да не става, че после се оплаква, че е недоспала. Ама ей на- жената е загрижена за детето.
Това е безумие, думи нямам! #Crazy
Сами двамата ли живеят?
Не че е оправдание, ама за някакво обяснение може да послужи............

# 42
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Не,с  баща ми, а от скоро и братовчед ми ( учи в града). Брат ми не е някакъв смотльо, дето не знае къде стои кафето ,как да си го направи, или да не познава случайно часовника та да му каже кога тръгва на работа. Общо взето му е все едно дали половин час докато пие кафе ще си цъка на телефона или ще си говори с нея. А тя е от 7:30 на работа, много често до 18:30( понякога и по-късно) , пребива се от работа, после си троши главата да се прибере да им готви, че току виж се гътнали от глад.

# 43
  • София
  • Мнения: 24 839
Не,с  баща ми, а от скоро и братовчед ми ( учи в града). Брат ми не е някакъв смотльо, дето не знае къде стои кафето ,как да си го направи, или да не познава случайно часовника та да му каже кога тръгва на работа. Общо взето му е все едно дали половин час докато пие кафе ще си цъка на телефона или ще си говори с нея. А тя е от 7:30 на работа, много често до 18:30( понякога и по-късно) , пребива се от работа, после си троши главата да се прибере да им готви, че току виж се гътнали от глад.
Беше ми интересно, защото съм забелязала, че в семейства с разнополови деца, момичето се оставя да се оправя само рано- рано, докато момчето го дондуркаме до бая голяма възраст- майките, де, бащите не. Mr. Green
При мен предупредителната камбанка заби сравнително рано и така в един момент, той започна да прави кафе и за мен. Сега се оказа, че покрай мацето е почнал да се включва и в готвенето, което е чудесно.

# 44
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Прави и кафе от време на време и той, тя се разтапя направо, че някой се е сетил(баща ми не е по тая част и явно доста и тежи) .Явно точно тоя ритуал е много важен за нея.
Иначе за двуполовите деца и дондуренето  си права. Аз от 16 годишна работя и още от тогава бях самостоятелна. То и сега си личи,когато сме големи (аз на 26г той на 24г) .Колко пъти съм я канила да дойде до нас  след работа, ей така, на приказка, за малко. Мъжа ми работи повече 2-ри смени и съм си сама вечер с децата. Не могла-трябвало да им сготви, точка! Иначе обича много децата ми, ако не ги види 2 седмици откача. Като вземе да се саморазкъсва  Laughing А никой нищо няма да и каже, баща ми готви ,брат ми и той все казва,че и сандвичи да си направят ще оцелеят ...Проблемът си е в нейната глава.
И тъй, като темата е за свекървата....моята в момента е на вълна да ме обвинява за абсолютно всичко.Като например, че мъжът ми е скапан от работа, защото е имало много клиенти.  Аз какво общо имам, нямам идея...

Общи условия

Активация на акаунт