Акваристика-6

  • 67 134
  • 578
  •   1
Отговори
# 360
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
как да разбера дали работи филтъра ?
 Пускам го дава някъв знак и дотам, после все едно избощо не работи, няма никакво движение на водата, вярно че на мен не ми и трябват големи вълни или течение , защото ще гледам бета, но все пак... след като го пусна изобщо не дава никакви признаци че работи.

# 361
  • Мнения: 21
Ето тук един човек обяснява как работи филтър като твоя:
https://www.youtube.com/watch?v=CKyx2W5mk94
Аз не съм използвала такъв и не съм запозната, но изглежда че не си личи много, когато работи Simple Smile

# 362
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Моят е RS Electrical.
Махнах флейтата и тръгна да  движи водата но пак съвсем леко. Явно флейтата пречи и изобщо не излиза никакъв въздух и никаква вода от тези малките дупки. Факта че е най- евтиното на пазара явно си казва думата! засега ще съм с него, по- натам може и да си купя някъв не толкова китайски и малко по-качествен.  Grinning

# 363
  • Мнения: 21
https://www.ribkite.bg/product/1455/potopyaem-vatreshen-filtar-s … -sun-jp-032f.html
Един от филтрите, които използвам е такъв- въпреки ниската цена повече от година ми върши чудесна работа.
Препоръчвам Simple Smile

# 364
  • Мнения: 2 020
Моят е RS Electrical.
Махнах флейтата и тръгна да  движи водата но пак съвсем леко. Явно флейтата пречи и изобщо не излиза никакъв въздух и никаква вода от тези малките дупки. Факта че е най- евтиното на пазара явно си казва думата! засега ще съм с него, по- натам може и да си купя някъв не толкова китайски и малко по-качествен.  Grinning
Не знам точно какъв модел е филтъра, но е важно да се почиства при всяка подмяна на вода веднъж седмично. За моя филтър http://www.rs-aqua.com/en/displayproduct.html?proID=1959663&proTypeID=157497 това означаваше разглобяване, изпиране на гъбичката, почистване с влажна клечка за уши на всички вътрешни повърхности, с клечка за зъби на дупчиците на флейтата и прокарване на памуче с шиш през маркучетата. Излизаше много невидима мръсотия, която запушва.

# 365
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Само че моя е чисто нов.
А това с миенето никак не е хубаво, точно там се завъждат полезните бактерии и като го миеш всяка седмица ги  убиваш  и така нарушаваш азотния цикъл.

# 366
  • Мнения: 2 020
Само че моя е чисто нов.
А това с миенето никак не е хубаво, точно там се завъждат полезните бактерии и като го миеш всяка седмица ги  убиваш  и така нарушаваш азотния цикъл.
Може би гъбата може да не се мие, но горе и тръбичките, да, иначе отказва

# 367
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
това сътворих. по натам ще си търся още едно растение, от онези като парички, които  да  се реят  отгоре на повърхността вместо капак, защото не харесвам никакви капаци. така хем е по -красива хем ако рибока иска да скача няма да може да изкочи извън аквата. Повече не смятам да пипам нищо, единствено ще сложа нагревателя. и това е - остава да чакам един месец, което е доста време, но не искам да насилвам нещата-  предпочитам по естествен път да се създаде азотния цикъл.
Simple Smile

ПС. не обръщайте внимание на тв-то ще бъде махнато оттам в близката седмица.




image uploader
 

# 368
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Аз май сама ще си пиша, много малко любители на рибите има тук явно. Надявах се да се заформи някаква дискусия, но нищо.  Grinning

Добавих още едни тип полянкови растения и засега всичко е ок. вече мина една седмица. Лампата я държа към 6 часа на ден. Интересното е, че явно няма да имам нужда от нагревателя, защото термометъра сочи 25-26 градуса. Водата е топла и заради лампата, но и поради факта че вкъщи е много топло. това нормално ли е ?  водата си беше много студена когато напълних аквата /чак ръцете ми изтръпнаха/, а за няма и 7 дни вече да е 26 градуса, направо не можах да повярвам на очите си като го видях този термометър.

# 369
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Ние имаме телескопче от 6-7 месеца. Казаха ни, че няма нужда от помпа и го гледаме само с нагревател. Веднъж в седмицата подменяме част от водата.

# 370
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Не съм никак съгласна с това което са ви казали.
По принцип е хубаво да има някакъв филтър, важно е да има движение на повърхността. дори когато е само  една рибка, но всеки си решава. Като е само една просто по слаб филтър за да не стресира рибата - продават се много такива за по малък аква и с по -малък дебит.
Не знам в колко литров аква я гледате, но кaкто всички златни рибки, телескопът изисква поне 30 - 40 литра вода на всяка риба, като това е абсолютният минимум.
Филтъра даже е по -важен от нагревателя, защото златните не обичат топла вода.

# 371
  • Мнения: 5 508
Малко ще се върна назад в коментарите ама да си кажа.
Анубиаса спокойно си вирее и 'боцнат' в грунда при мен. Снимката по-долу е след ваденето преди година-две за почистване и разреждане. Сега количеството е поне двойно и всички са в грунда.
Валиснерията е лесно за гледане растение и също й стига само обикновен грунд + светлина.
Гъбата трябва да се мие редовно. Ако някой се тревожи за цикъла просто я изплаква в кофата с водата за изхвърляне.

# 372
  • Мнения: 188
Здравейте. Преди седмица си взех 2 златни рибки и един малък кръгъл аквариум. От магазина ми казаха, че могат и без кислородна помпа. Да им сменям водата на седмица, като не я сменям цялата а само 1/3. Реших днес да им почистя ама мисията невъзможна стана. Водата беше вече мътна и акитата им бяха на дъното, предположих, че е време. Преместих ги с част от водата в отделен съд, една голяма туба я изрязах просто. И почисти аквариума, налях и чиста вода, която беше пренощувала 24 часа в шише и тогава чак я ползвах и долях старата вода с рибките пак в аквариума. По какъв начин чистите вие, някакъв по лесен начин или не знам. Опитах първо да отнема от водата, без да ги местя и т. н ама не става мръсно то си стои на дъното. Идеи?

# 373
  • Мнения: 2 020
Здравейте. Преди седмица си взех 2 златни рибки и един малък кръгъл аквариум. От магазина ми казаха, че могат и без кислородна помпа. Да им сменям водата на седмица, като не я сменям цялата а само 1/3. Реших днес да им почистя ама мисията невъзможна стана. Водата беше вече мътна и акитата им бяха на дъното, предположих, че е време. Преместих ги с част от водата в отделен съд, една голяма туба я изрязах просто. И почисти аквариума, налях и чиста вода, която беше пренощувала 24 часа в шише и тогава чак я ползвах и долях старата вода с рибките пак в аквариума. По какъв начин чистите вие, някакъв по лесен начин или не знам. Опитах първо да отнема от водата, без да ги местя и т. н ама не става мръсно то си стои на дъното. Идеи?
Дъното се сифонира с това https://aquarium.bg/cifon-za-pochictvane-d-noto-na-akvariuma-m-bg.html. При стискане и отпускане на синята част и движение по дъното на отвора със широк диаметър се засмукват акитата от дъното.

# 374
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Златните рибки НЕ могат без помпа с кислород,нито могат да живеят в малък,кръгъл аквариум.
Първо,те са големи риби.Имат нужда от пространство,за да се развиват правилно.
Идеята за сондиране на дъното е ок,но другото...

Общи условия

Активация на акаунт