51 СДЯ Красна поляна- отзиви

  • 14 372
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте, да споделя, че една майка в парка ми каза, че в тази ясла искат и термометър да се остави при постъпване. Дават пижами там. Аз не знам как да го обличам като го дам, май е много топло вътре...

# 31
  • София
  • Мнения: 335
Момичета, тръгнаха ли децата? Ние тръгваме на 31-ви. Искам сега да му купя пантофи за там, но не знам дали има изисквания някакви. Директорката ми каза да занеса и три кърпи, батерии и термометър. Даде ми бележки за изследванията, но забравих да питам за пантофите...

# 32
  • Мнения: 827
Здравейте! Моето дете посещава яслата от началото на септември. Все още не сме натрупали много време,  но впечатленията ми до сега са само хубави. Директорката е изключително организирана, стриктна и знам, че почти всеки ден посещава групите лично. Лелките са много симпатични, усмихнати, определено моето дете ги харесва, вече влиза в групата (2ра) с уверена крачка, без никакъв стрес, рев. Нормално в началото имаше период на адаптация, но бързо свикна.  Грижат се за децата. На влизане давам два надписани памперса, но доста често остават неизползвани,защото ги слагат на гърне. Моето дете (годинка и 6 месеца) започна от време на време само да си казва, когато иска на гърне вкъщи, потупва се също (явно така ги учат да дават знак). При тръгването занесохме 3 нови кърпи за ръце, пакет алкални батерии, нов, надписан с името на детето ел. термометър. Отделно в групата имаме пантофки и чифт резервни дрехи. Пижамките са техни, не носим. В началото на месеца даваме няколко дребни хигиенни материали. Редовно чета седмичното меню-разнообразно е, хубаво и моето дете си хапва всичко. Имам база за сравнение с първото си дете-беше в 120 ОДЗ, тук е несравнимо с пъти по-добре, най-вече като отношение и към децата, и към родителите. Надявам се да съм била полезна. Хубав ден!

# 33
  • София
  • Мнения: 1 771
Звучи успокоително да четеш такива мнения. А твоето дете ходеше ли на гърне преди яслата? Моето момче - 1г. и 2м.- не успявам много да го задържа на гърнето. Дъщеря ми беше друго нещо- на 1г. и 8м. махнахме памперса.
За колко време се адаптира твоето детенце? И колко време го вземаше на обяд?

# 34
  • София
  • Мнения: 335
Благодаря много, Рени.Сега ще тръгва моето дете в понеделник. Ще пиша отзиви. Не разбрах само за пластмасовите чаши, щели в понеделник да ми кажат. Т.е. дават малко вода и хвърлят чашата-доста неекологично... Дано да свикнат бързо и да е наистина така хубаво!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 771
Не искат ли надписано шише? За каката преди време искаха.

# 36
  • Мнения: 827
За гърнето - почти не сядаше на него преди яслата, изобщо не съм се старала да я приучвам, само от време на време, за да свиква. Но след като тръгна на яслата, изключително бързо свикна с него, винаги все нещо върши и то без да стои безкрайно.  За чашките- странно ми беше, но наистина не искат никакви шишета, нито специални чаши. И наистина е голямо разхищение, но така са решили явно за по-добра хигиена. Децата пият вода от пластмасови чашки и ги хвърлят. По мое мнение, на малките като моята, им е доста трудно в началото. Аз лично винаги носех нейното шише с вода, когато я вземах първите седмици, защото това беше нещото, което веднага иска. Вземах я на обяд седмица, после още седмица - към 15ч,16ч.Но това е индивидуално. Госпожите ще ви кажат. Моето дете спря да плаче на влизане в групата още първата седмица. Но има деца, които все още плачат понякога. И аз се надявам и занапред нещата да са добре, естествено ще има все нещо, което рано или късно да ни подразни. Но важното е, че се грижат добре за децата, а те се чувстват добре и спокойни. Поне това са моите наблюдения до момента.

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 21:27 от Renni

# 37
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте! И моето дете тръгна на ясла, във 2-ра група го разпределиха. И на мен ми харесват медицинските сестри, детегледачките не се показват. Разказват как е минал половината ден подробно. Едната сестра каза, че още на 2-я ден можел да остане да спи, защото се хранел много добре и нямало да си легне гладен, а на другия ден другата каза, че понеже плаче може да ходи до обяд още доста време, та ме объркаха...Иначе плаче детето ми много. Даже тази сутрин казва "не" и плаче ако му заговоря за ясла. И това е от нас. Чакам родителската среща за да разгледам как е вътре обстановката. Поздрави!

# 38
  • София
  • Мнения: 1 771
Щом се храни е добре. Много дечица отказват и да се хранят. А кога ще е родителската среща?

# 39
  • София
  • Мнения: 335
За всяка група е различна датата и часа. Харесва ми яслата, детето после се чувства добре.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 771
Мието детенце трябва да тръгне другата седмица. В първа група ще е. Видяха ми се добри сестрите и детегледачките, условията вътре също да ок. Да видим как ше се адаптираме. Деничка, твоето детенце плаче ли още?

# 41
  • София
  • Мнения: 335
Здравей, плаче си всяка сутрин, но той 65% от времето е болен и забравя. Вътре си е харесал един мечо пух и като му го дадат сутрин спира да плаче. Успех на вас.

# 42
  • Мнения: 53
Здравейте,
Много ми се иска и дъщеря ми да я приемат в тази ясла. На една приятелка детенцето ходи там и тя е ужасно доволна. Та въпросът ми е, можете ши да споделите с колко точки ви приеха? Да знам дали имаме шанс за там. Simple Smile Благодаря Ви!

# 43
  • София
  • Мнения: 335
Здравей, с 8,2 точки. Наистина е мн хубава! Моето дете е втора група, страхотни са госпожите Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 1 771
И аз бях с 8,2, но имаше приети и с 8,1л Ние сме първа група, и аз съм доволна засега, ходи от 01.12.2016

Общи условия

Активация на акаунт