Проблеми с храненето

  • 15 526
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моето дете на годинка тежеше към 11 килограма, на година и половина 12.
Вместо да се шашкате за тези грамове за месец, по-добре е да проследите как качва детето за определен период.
Мисля, че капките вит. Д са ви много. Ако има съмнения за рахит, то той се доказва с кръвни изследвания.
Пак ти казавам - нормално е в този период децата постоянно да дъвчат това или онова. После им минава тази фаза и ще дойде фазата на малкото ядене. Ако детето се движи, бяга, скача и т.н. няма да надебелее. Същото важи и за храната - джънка се избягва.
Може спокойно да направиш консултация платено с друг педиатър. Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 2 988
Знам, че Вигантолът щеше да му е много и го заведох на консултация при друг педиатър, който каза 3 капки най-много. Бяхме така за известно време и сега сме на две. Официалната педиатърка последните месеци дори и не ме пита на колко сме. Явно даже и е забравила, че е казала 5.

Декември беше висок 75 сантиметра. Оттогава не са го мерили на височина, но определено е пораснал, защото панталонките му умаляват вече

По другия въпрос- да детето ходи от края на януари. Ще видим как ще е този месец. Но и ще му давам плодове или хляб вечер. Сутрин не всеки път иска допълнително похапване, но ще му давам. Благодаря за съветите.

А що се отнася до храненето сам, за сега май му мина мерака и не посяга така към лъжицата. Когато му оставя празната купичка и лъжичката, обаче, започва да прави тренировки на сухо.  Grinning Ако пак прояви интерес ще му връча една лъжица и на него.

Ще опитам и да не му давам бисквити. Ако поиска нещо ще му давам плод, сухар или коричка хляб.

# 17
  • София
  • Мнения: 860
Само внимавай с плодовете вечер - принципно причиняват киселини (освен бананът) и са ми казвали след 5-6 ч да не давам.

# 18
  • Мнения: 2 988
 Joy И без това предимно банани му давам да яде вечер. Другите плодове са сутрин или на следобедна закуска.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 230
Да, и газове се получават от плодовете, това беше голям проблем за моя син, защото имаше колики до 10,5 месеца. Най-добре да се дават половин-един час преди хранене. След хранене, дори и да е минало известно време, не е много добра идея.
Вигантола и на мен ми се струва много, но не съм педиатър. А сега и времето започва да се оправя - изкарвайте детенце навън и хич няма какво да го мислите витамин D. Мисля, че добре сте направили с втората консултация с друг лекар.
Успех!  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 765
Не мога да седна да ям без да иска и той, дори и да е ял преди по-малко от час.

Това е абсолютно нормално.Всички деца са така на тази възраст.


Аааа, не са всички така. Моето никога не е търсило само ядене - никога не е проявявало интерес към това, което има на масата или пък ядем, дори да е торта или шоколад. И сега не го прави освен ако не е в колата, където очевидно му е скучно.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Най-мразя като започнат някои педиатри да се опитват да натикат всички деца в едни и същи таблици с мерки и теглилки, и а някой е мръднал нагоре или надолу, айде - почваме да се караме на родителите. Ще кажеш, че говорим за някакво парче месо и месарят пита така ли да ви го оставя или да отрежа..
Ми децата за различни. Синът ми се роди 2480 гр, на годинка беше някъде колкото вас.

Абсолютно съм на това мнение Simple Smile
Като контрапункт на Вашият син, ще дам моя - роди се 4750гр и на годинка беше 9200гр. Сещате се, за каква преса ставаше дума относно гладно ли е детето или е сито, при положение, че се хранеше абсолютно нормално - просто според таблицата не беше добре нито на кг (твърде кльощаво), нито на височина (твърде високо)...Ама така е, на първо дете по-се вързва човек. Сега ако имам второ, изобщо няма да си губя времето в излишни кахъри...


Авторке, защо си се "захапала" за тези сухари и корички хляб, та му ги буташ при всяка възможност? Извинявай, но това е хипер безмислена храна, според мен...особено, ако се притесняваш от напълняването на детето...получава се противоречие някакво...

# 22
  • Мнения: 2 988
Давам му по 1-2 сухара към 6-7 часа например. Особено ако с баща му сме седнали да ядем. Не мога да му давам от нашата храна, защото ядем доста солено. Ще ги заменя с банан и ще давам от тях само в краен случай. Мислех, че те са по-малкото зло от бисквитите, а и като види хляба на масата сам си иска. А нали всички това казвате- да му давам каквото иска, когато иска. Благодаря за съветите.

# 23
  • Мнения: 4 413
Най-добре за детето ще е ако може да яде заедно с вас от вашата храна. За тази цел пък вие ще трябва да намалите подправките и солта. Така ще започнете пък да се храните по-здравословно.
Ако сега го ограничаваш и не му позволяваш само да се храни, после може пък въобще да не иска да пипне храна  Peace

# 24
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Спокойно можеш да отделяш от вашата храна преди да сложиш солта. После я сипваш в една чиния до теб и даваш на детето като поиска.  Sunglasses

# 25
  • Мнения: 2 988
Днес ще правя супа топчета и май ще отсипя преди солта. Притеснява ме само фактът, че каймата ще  е с неизвестен произход. Не че тази от кухнята знам от къде е де, но все пак там би трябвало да има някакъв контрол.

# 26
  • Мнения: 4 413
Пак казвам - това е идеалният момент да се смени изцяло менюто на семейството.
Вместо кайма - вземай месо и да ти го мелят в магазина.
Вместо купен десерт - домашен такъв.

 Peace

# 27
  • Мнения: 2 988
Отдавна си му правя аз десертите. Не виждам нищо сложно в това да се забърка едно нишесте и да се обелят 1-2 плодчета. Кайма до преди 2 месеца имахме домашна, но за съжаление вече свърши. Пак ще правим, но до тогава може да минем на пилешка или зеленчукова супичка.

# 28
  • Мнения: 4 413
Ами ти можеш и други десерти да му даваш, освен нишесте  Peace

Пилешка супа, зеленчукова супа, рибена чорба, леща - варианти за супи има много.  Peace

# 29
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Днес ще правя супа топчета и май ще отсипя преди солта. Притеснява ме само фактът, че каймата ще  е с неизвестен произход. Не че тази от кухнята знам от къде е де, но все пак там би трябвало да има някакъв контрол.
Може малко сол да сложиш и детската порция супа.
Ние отдавна мелим месо от магазина на кайма, че готовата кайма често има странен вкус. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт