нова, предвеликденска 10.04/16.06

  • 6 100
  • 231
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
Ето mama B пращам ти малко слънчице, дано скоро да спре при вас тоз сняг де!



А Великден ще си го празнувам 2 пъти  Embarassed, един път другата седмица, че имаме един допълнителен свободен ден!

А по другата седмица  с козунак и боядисани яйца! Както си му е редът!
Смятам даже в петък ( ако успея да се освободя и да не работя) да направя козунак ( ако не успея да купя)... Wink

# 16
  • Мнения: 5 183
Ей ни пак на линия. По-то4но само аз де, защото Томи и татко му спинкат. На мен също ми се спи, но реших само да надзърна във форума и да пожелая лека седмица на вси4ки.

Амей4е, при нас отварата от джоджен действа безотказно. Той не я харесва така 4иста, та му правя попара от сухар, малко сирене и отвара от джоджен; освен това - сварен картоф/+ морков евентуално/ + сол4ица/малко сирене/, нама4кани на пюре с отвара от джоджен. Айде оправяйте се. Ина4е добре ли е?

Татянка, тук ли си още мила?  Hug всеки ден си мисля дали няма този път да замъл4иш, което ще ре4е само едно  baby_neutral Hug



# 17
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
уффф, не zнам от къде го пипнахме това чудо....май е някакво вирусче, zащото руското приятелче на шоколадчо беше така до преди 2_3 дни....аz реших че са zъбчета, ама не би....сега как се каzва джоджен на немски newsm78, че не мога да го намеря в речника... и как да я направя таzи отвара, какви са пропорциите...Maika ? Hug Heart Eyes

# 18
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
да искам от аптеката добре, ама те нищо не дават тука беz дофтор теz хора Rolling Eyes....та в джоджена е надеждата....
Татянски, чакаме с теб момента, да zнаеш...и да продадете колата иzгодно... Hug Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 5 183
да искам от аптеката добре, ама те нищо не дават тука беz дофтор теz хора :roll

И тук така... Много зле беше Томи около втория си РДен - дълго, тежко, продължително разстройство. Отслабна, отпадна, обезводни се, а те - нямали нищо, подходящо за деца под 12 години! Да сме 4акали да се про4исти и сам да се възстанови ... е накрая решиха 4е е много обезводнен и искаха да го слагат на системи ...
За пропорцията на джоджена какво да кажа - на око я правя. Съседите имат джоджен в двора. Там ходех, а и сух съм ползвала. Накъсвах си една стиска пресен джоджен и сварявах в около 4аша и половина вода. Ей, пътека бях направила до джоджена и обратно всеки ден, а понякога и два пъти на ден... Понякога в бързината, само заливах сух джоджен /около 1  супена лъжица/ с 4аша вряла вода  и така...
тези пропорции са си ли4но мои. Не знма дали са добри, но действаха при нас.

# 20
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
намерих го как е намски джоджен....сега ще търся, когато отида на паzар....
благодаря zа съветите   bouquet  bouquet  bouquet

# 21
  • Мнения: 7 430
...Ели, Дидка, Майка, къде сте??

Ами Добро утро от Хамериката мамо Б и на всички присъстващи Hug
Ние преди малко станахме, обадихме, че Вики ще си остане в къщи и сега сме на линия - той милия пак каква кашлица извади Sad днес и сополки има - и нито свещички, нито бабини рецепти, нито сиропчета - абе нищо не помага ooooh!
За хомеопатия - трявба да питам тук една мама, тя каза, че знае някъде, където предлагали и за това май натам ще се насочим...а и това скапано време навън Confused Уж Слънце има, а един гаден вятър Twisted Evil

Мерси за закусквата - аз малко по "дебеличка", че нали сме двама....а и да се оплача (за кой ли път) ама много мърда дивака в мен ooooh! ужас. С Вики не бе така и сега направо в чудо съм се видяла Confused Някой ден може да пробие дупка в корема ми Mr. Green

# 22
  • Мнения: 7 430
Амейче - това го имам в РС- за разстройство - може нещо да ти влезе в полза - ако имаше начин, бих ти изпратила Ентерол Wink
Искаш ли?


 * * * * * * * * * * * * * * * * *

1/2л. вода;
1с.л. захар;
2ч.л. сол;
1ч.л сода за хляб.
Водата не се преварява, но може да е минерална. Всичко се разбърква добре, но т.к. содата не се разтваря особено, преди всяко даване се бърка - най-добре в шише от минерална вода. През 5-10 мин. се пие по 1 ч.л. На вкус е ужасно!


******************************

Леко разстройство – 2-4 редки изхождания в рамките на 24 часа
Изпитана и проверена от времето диета:
- Банани
- Ориз или оризова каша
- Печена ябълка
- Препечена филийка без масло
- Кисело мляко
- Кърма или адаптирано мляко
- Сок от бяло грозде или електролитен разтвор (бел.прев. – Рехидрин).
Среднотежко разстройство – 4 – 8 редки или воднисти изхождания на ден, но детето не изглежда болно
- Същата диета, но в малки количества
- наполовина разредена формула ( направете наполовина от обичайното количество формула и допълнете до нормалното с електролитен разтвор)
- Сок от бяло грозде или електролитен разтвор
Тежко разстройство – 10 или повече редки, воднисти, лошо миришещи изхождания и детето изглежда болно. Консултирайте се с лекар.
- Същата диета, но в много малки количества
- Не давайте формула, докато детето не се оправи или следвайте указанията на лекаря си.
- Сок от бяло грозде или електролитен разтвор.
Пробиотици – може би сте чували за бактерията Acidophilus, полезен микроорганизъм, който живее в червата и често се добавя в киселото мляко. Можете да купите от аптеката и друг пробиотик с Lactobacillus (бел.прев. – съдържа се в естествен вид в натуралното българско кисело мляко, но не и тези на  чуждите фирми). Изследванията показват, че взимането на пробиотици може да съкрати продължителността и да намали тежестта на разстройството.
Давай му много течности, за да не се обезводни!
Сокът от ябълки запича, сокът от круши разхлабва.

********************************

-Оризова вода
-една лъжичка нишесте разбъркваш в малко водичка,ако искаш подслаждаш(това лично не съм го давала)
-натурален сок от нар(мисля,че това й помогна,че последно от него давах)
-оризови питки(нещо като оризон ,кръгло като питка)"Rice cakes"
-картофено пюре и морковено пюре ти си  ги знаеш


*******************************

за разстройство се сварява джоджен и се дава вместо вода(без захар)

************************

компот от дренки

# 23
  • Мнения: 1 017
Леле Дидка, супер си просто  Hug Heart Eyes

Това за пробиотиците мисля, че е в основата на ентерола (за който споменах). Според мен би трябвало да се дава без рецепта  newsm78
За отварата от джоджен, на мен, честно казано ми е ужасно силна  Sick Аз слагах на Гого по една чаена лъжичка, попарена с 200 мл вода, престоява окло 5 мин и прецеждам. И от това по една две ч. л. на час, 5, 6 пъти...(ама наистина си е до изпробване)

Дидонка, ами нека да мърда човечето, притеснява ли те? Да не би да е от това, че вече "знаеШ" как да различиШ движенията...Може и Вики да е мърдал, ама да не си се досеЩала, че е точно бебо, като при първа бременност...
А може и футболист да чакате  Hug Flutter

Ти престраШи ли се предиШния път да го намажеШ с мед слънчото? Минал е вече годинка...НА Гого само това му помагаШе за ноЩната каШлица...Само трябва да не е алергичен...
Хайде, до по късно, че трябва да ходя на пазар  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 7 430

Ти престраШи ли се предиШния път да го намажеШ с мед слънчото? Минал е вече годинка...НА Гого само това му помагаШе за ноЩната каШлица...Само трябва да не е алергичен...

Ами аз предния път го мазах - на един лист бях сложила мед и сода (предварително разбъркани) и надупчен - но никакъв резулатат или поне на мен так ми се стори Tired
Може довечерта пак да пробвам, че милия въобще не може да спи ooooh!
Ти как точно го правиш newsm78

Леко пазаране и после те чакам да ми кажеш - мерси предварително Heart Eyes Hug

# 25
  • Мнения: 1 465
Здравейте и от нас baby,

тук може и буря да започне, направо се е стъмнило и едни тежки облаци buria са надвиснали Shocked У нас си е направо тъмно и съм светнала лампите.
Татянка, успех с продажбата на пежото.
Дидке, Викичът е силен мъж и ще се оправи football
Мамо Щрумпф, много хубав аватар си имаш, браво!!!:bouquet:
Звездичке, и ние тук го закъсахме без слънце днес. Мерси. Flutter

# 26
  • Мнения: 7 430
Татянка, стискам палци Peace да продадете колката за хубавите парички Wink
А, бях забравила - вие измислите ли име на принцеската newsm78 извинявай, ако се повтарям Embarassed ама сигурно не съм била тук ( в час) като си ни писала Hug


Дидке, Викичът е силен мъж и ще се оправи football

Много се надявам да е така Peace ама иначе ми е много живичък...а вчера, нали празнувахме с наши приятели рождения ми сен и имаше едно друго момченце - толкова мило ми стана, че Вики дава играчките си и само "малко" се сърди като му ги вземат Mr. Green
От скоро се е научил като му се скарам и да прави една такава мила физиономия и най-вече да показва долната си устничка....някой ден ще го изям Hug

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 17:36 от ДидКа лЮбопИтКа

# 27
  • Мнения: 7 605
Дидка, дааааа, иzмислихме името преди около 10 дена 4ак  Embarassed  но реШихме да не го каzваме, да има малко иzненади  Wink  Но едно моми4е от наЩа виртуална компания би трябвало да е особено трогната......но пове4е не каzвам  Mr. Green 

Уф дано Вики да оzдравее бърzо, и Мики да рита по леко. И мен много ме болят движенията на малката маймунка, ниЩо 4удно, то място не й остана. Понякога имам 4увството, 4е иска да иzлиzа иzмежду ребрата ми и все й викам 4е е сбъркала иzхода, ама пусто не слуШа  Mr. Green 

Ех Поли, хваЩай самолет4ето (има директни полети до тук), тук иzлеzе слънцето. Но вzеми си и zимно яке, 4е zа таzи седмица пак се обявили сняг  Shocked  Добре 4е не свалихме zимните гуми оЩе....

Амей4оооо, как е Джоджен на немски наистина? Не ми идва на ум  Embarassed  Аz от БГ се снабдявам с Джоджен (zа боб 4орбата   chef) та не ми се е наложило да купя от тук....

Звеzди4ке, аz таzи година не кроя планове zа Велик Ден, поради о4евидни при4ини  Mr. Green  Но едно е ясно, най голямото Великденско яйце Ще е моето  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 7 430
Дидка, дааааа, иzмислихме името преди около 10 дена 4ак  Embarassed  но реШихме да не го каzваме, да има малко иzненади  Wink  Но едно моми4е от наЩа виртуална компания би трябвало да е особено трогната......но пове4е не каzвам  Mr. Green 

Оки Wink....е, важното е, че сте го измислили  Hug
Аз сутрин като стана и веднага включвам предавателя (т.е. РС-то) да разбера дали имаме вече снаха у Немско Hug


....Уф дано Вики да оzдравее бърzо, и Мики да рита по леко. И мен много ме болят движенията на малката маймунка, ниЩо 4удно, то място не й остана. Понякога имам 4увството, 4е иска да иzлиzа иzмежду ребрата ми и все й викам 4е е сбъркала иzхода, ама пусто не слуШа  Mr. Green 

Хе хе...много сладко - Вики и Мики - страшно сладурско ми звучи Mr. Green

# 29
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мамо Щрумпф, много хубав аватар си имаш, браво

Миси, миси, ама то е благодарение на Дидка   bouquet
А тук на Великден дори и съботата се работи  #Cussing out
Ина4е и аз мисля да празнуваме и по двата оби4ая и ми се иска да пробвам да направя козунак, ама да видим  Wink
А яйцата ще ги боядисвам с флумастери и моливи, защото не съм виждала бои  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт