Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? 2

  • 81 371
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 587
Ох... Останаха ни 15 дни... Броя дните до края на годината вече...

Закуска: Традиционните хапки с пъдпъдъчи яйца, сирене и маслини с ментов чай с мед.
Обяд: Зеленчукова крем супа с филийка хляб и желирани бонбонки.
Междинно: Обелена ябълка и бисквитки, които сама си приготви в събота.

Отделно съм дала 1.50, защото сега е много модерно да си купуват активия с мюсли в училище...

# 481
  • Мнения: 2 692
аз след ползаване редовно на икеа зелените - не пропускат, доволна съм Peace

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Добро утро! Simple Smile

Вчера нямахме вода до късно, не можах да готвя, та днес така:

Снак - овесени ядки с пр. мляко, мед и стафиди
Обяд - бургер с купешки хляб (поради безводието) листа Айсбер, домашни барбекю сос и кюфте; доматчета и козе сирене
Снак - банан

клик

Друг е въпросът, че напоследък гледам да не слагам от вечерята, а да е различно.

# 483
  • Мнения: 2 762
 Здравейте и от мен  Simple Smile

 За ден хлапачката е на стол- з. пропусна я, о.- леща , кисело мляко, десерт от лафката  ooooh!

 за мен:з. - мюсли, о.- пържени кюфтета с домати...

# 484
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Добро утро и от мен.

Аз днес съм на картофено пюре+пилешко бутче, печено с горчица, соев сос и кисело мляко, за междинно хапване - кашу, за следобяд - сандвич с филе, гауда и кисела краставичка.

# 485
  • София
  • Мнения: 12 284
Хапването днес за децата е :
Малко парченце сьомга със броколи и картофи.
Пълнена чушка със сирене и моркови.
Домашен козунак.
Десерт ябълка и портокал.
Скрит текст:
Взех си сьомга, картофи и броколи и за мен в офиса, както и козунак.

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 12:25 от Aila

# 486
  • София
  • Мнения: 587
Закуска: палачинка с боров мед и банан.
Обяд: Пилешка супа с 2 филийки хляб (вчера не й стигнала 1 филийка)
Следобедна: ябълка с бисквитки.
Вредности: мини желирани бонбони и гризинки.

# 487
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Айла, няма и час и твоята снимка е невидима вече. Кой видял - видял.  Wink

# 488
  • Мнения: 2 762
Аз я виждам и сега...

# 489
  • София
  • Мнения: 12 284
Нямам представа защо става така, ето че някои продължават да я виждат....
Ако някой има предположение защо се получава така да пише  Simple Smile
Дори да шерна албума, в бг мама не ми дава да пейстна линка, веднага го редактира.
Затова копирам урл адреса на снимката и него пействам в таг имидж, съмнявам се да се сменя адреса ...

Пускам отново, ако може Morena искам да те помоля да опиташ отново дали виждаш вече новата снимка, но старата не..
Скрит текст:
П.П Аз също си ги виждам и двете снимки, но може да е заради профила ми така или иначе.

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 12:24 от Aila

# 490
  • Мнения: X
Днес:
Мусака, нарязани зеленчуци - зеле, морков, репичка;
Филийка с песто;
Парче домашен какаов кекс;

# 491
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Айла, сега виждам в последния ти пост, но в по-предния не.
Аз нямам представа защо се получава.

# 492
  • София
  • Мнения: 12 284
Погледнах края на урл адреса и всъщност са различни... Явно през определен интервал от време се сменя адреса по някакъв начин, но пък е странно, че аз и други продължаваме да виждаме и старите и новите снимки.
Не знам какво друго мога да направя обаче, за качването им.
Принципно гугъл фото има вариант да шерна снимката или албума и да пратя шернатият линк тук, но както писах за съжаление бг мамата не и допада това и веднага го редактира.

# 493
  • Мнения: 408
А можете ли да ми кажете, кутиите за обяд, достатъчни ли са за да поберете достатъчно храна за обяд и 2 закуски? На някои снимки има храна, която ми се струва, че изобщо няма да стигне на моите деца, а като цяло те консумират количества в нормите.
Аз съм харесала тази кутия и се чудя, дали няма да е много малка.

За първи път качвам снимка и не знам, дали ще се получи.
Ако не става, това е линк за сайта:
http://www.yumboxlunch.com/

Аз съм харесала тази с 4 отделения, а детето иска другата, с шест. На мен ми се струва, че с шест съвсем малко храна ще мога да му слагам...
Вие, какво бихте препоръчали? Трябва ми нещо, което ще се побира в раницата, защото почти всеки ден ходи и на спорт и 3 чанти ще му дойдат много...Надявам се да му слагам по-често готвено, но ще има и сандвичи. Да не протича, но и да се отваря лесно от 6 годишен  Peace

# 494
  • Мнения: 8 325
mmmmm и аз я бях харесала тази кутия. Но децата разбират какво им е удобно чак като започнат да го ползват, както и повечето от нас.
Кутиите започнах да ги избирам чак когато започнахме училище - по съвет от тази тема.
Бях купила в началото една съвсем елементарна. И после накупи това от което има нужда.

За съжаление и моя ПУК в училище - носи по 3 чанти. Раница , чанта за спорт и чанта за храна.
Моя непонася храната да има грозен вид и ако не му сложа в отделна чанта, може да се улепи по капака храната. Иначе носи основана кутия /на мен 3 отделения ми са о.к./ Кутия със снакс/зеленчуци и плодове и термос с чай.

Общи условия

Активация на акаунт