Акушер-гинеколози Варна - 8

  • 159 398
  • 817
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 483
Някой може ли да ми препоръча специалист за фоликулометрия? По възможност да не дере кожи и да не трябва да чакам 2 месеца за преглед.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 114
Знам, че има много писано, но искам да попитам - от кой лекар за ЖК сте доволни? Къде какво се доплаща? Има ли лекар, който всеки път гледа на ехо? Моля ви за мнения.

Аз ходя при Георги Крумовски на ЖК (приема в МЦ Санита и ДКЦ IV) всеки път ме гледа на ехограф, даже и да не съм поискала. Особеното е, че в Санита ти трябва записан час, а в окръжна - отиваш и чакаш, но и на двете места работи със ЗК. Дано да съм била полезна.

# 17
  • Мнения: 52
Здравейте.

Бременна съм в 19 г. с. На ЖК съм при Красимира Желязкова. В началото бях голям ентусиаст, сега съм разочарована от нея.
Последните 2-3 пъти, в които бях на консултация, през цялото време, докато ме гледаше на ехограф, говореше по телефона. Вече знам мъжът ѝ какво работи и кога е в командировка, децата ѝ от какво са болни, баща ѝ как се чувства, коя от приятелките ѝ къде е на екскурзия и т.н. Страшно ме ядосва това отношение, още повече, че плащам 40 лева за ехограф.
Друго - изпраща ме на профилактичен преглед в 20 г.с. - фетална ехокардиография. За да види друг доктор сърцето и кръвообращението на бебето. Доколкото знам - причина за това няма.

Да не говорим, че за всеки болничен плащам по 15 лева - трябва да лежа постоянно, защото съм с опасно ниска плацента, а в началото припадах от обезводняване от повръщане. А и съм със спонтанен аборт от преди няколко месеца. Та тези болнични ми трябват, не са за няма нищо. Отделно - да си занеса картона, да си взема болничния - още около 20 лева за таксита.

Знам, че звучи сметкаджийски всичко това, но като прибавя и необръщането на внимание последните няколко пъти... обмислям смяна.

Ходих преди два дни при д-р Бочева - много ми я похвалиха приятелки. И тя видя ниската плацента, и тя ми изписа магнезий. Беше мила. Прочетох тук обаче, че не била добра за рискови бременности. Моля за препоръка, че вече откачам от нерви. А това хич не е ок за бебето и всички покрай мен.

# 18
  • Мнения: 52
Добавям още нещо за Красимира Желязкова - в последните два месеца преглежда две мои приятелки, на които видя миоми. И двете ходиха за второ мнение:
- приятелка 1 - при Сариев и при Славчев
- приятелка 2 - при Явор Корновски
и миомите не бяха потвърдени.
Наистина съм в голяма чуденка дали да продължавам да ѝ се доверявам или да се местя при друг АГ.

# 19
  • Мнения: 491
По-добре потърси друг лекар наистина. Това е недопустимо да те преглежда уж, а да си говори по телефона. Особено като даваш такива пари. Изобщо не звучи сметкаджийски... в крайна сметка след като си си платила прегледа вниманието трябва да е насочено към теб и бебето в утробата ти, а не мъжа й кога бил на командировка.
Аз бих сменила ако се касаеше за мен.
А и за болничен от какъв зор пък ти иска пари... аз не съм ползвала никога, но мислех, че са безплатни.  newsm78
Успех в намирането на добър специалист. Дано момичетата тук ти помогнат с идеи.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 436
На мен пък ми трябва телефон на Красимира Желязкова. В смисъл не на регистратурата, а неин. Бях при нея преди няколко дена и трябва да пия дуфастон 5 дена. Обаче това, дето се очакваше да стане не става и сега не знам дали да продължавам да го пия, защото днес е петия ден вече. За това трябва днес да говоря с нея, а не мога просто да отида пред кабинета и да чакам, защото ще отиде цял ден, а никой няма да ме пусне от работа Sad

# 21
  • Мнения: 52
На мен пък ми трябва телефон на Красимира Желязкова. В смисъл не на регистратурата, а неин.

0887 838 248 - Кр. Желязкова

# 22
  • Мнения: 1 256
И аз съм чувала, че Бочева не става за рискова бременност. Аз все давах за пример Желязкова, но явно и тя е започнала да кара всичко чрез пръсти.

# 23
  • Мнения: 52
И аз съм чувала, че Бочева не става за рискова бременност. Аз все давах за пример Желязкова, но явно и тя е започнала да кара всичко чрез пръсти.

Желязкова я препоръчвах и аз, докато не направи няколко издънки. Сега отивам да се отпиша. Май ще заложа на Скочев. Мнения за тази идея?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 415
И аз съм чувала, че Бочева не става за рискова бременност. Аз все давах за пример Желязкова, но явно и тя е започнала да кара всичко чрез пръсти.

Желязкова я препоръчвах и аз, докато не направи няколко издънки. Сега отивам да се отпиша. Май ще заложа на Скочев. Мнения за тази идея?


Какви издънки? Питам, защото ми е лекар и си ходя при нея. За съжаление бременността ми приключи с мисед и не съм имала възможност да ходя много, много. Като се замисля имаше телефонни разговори, но винаги с пациентки, които я питаха разни неща...иначе бих казала, че е доста спокойна, обяснява случващото се, след миседа ми предложи и след моето съгласие ми назначи куп изследвания, които ми показаха проблеми и причини... Rolling Eyes

# 25
  • Варна
  • Мнения: 39
Това с препоръката за фетална ехокардиография е препоръчително. При мен така се получи,  че не ми казаха и аз никъде не срещнах като препоръка този преглед.  Нямаме семейна обремененост ....но за малко да изпуснем малката ми бандитка. Родих, изписаха ни здрави въпреки,  че и в самата болница е имало начални признаци за сърдечния проблем. Но никой от педиатърите там не обърна внимание на думите ми. Накратко:  изписах ни здрави, на 4 ден след това приета в болница, на 16 ден от раждането операция, вече сме добре. Не бих ходила да давам кръв за тъпите статистики за синдрома на Даун...но за такъв тип преглед и добра фетална бих.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Iconomistca, и аз бих ти препоръчала фетална ехокардиография. По време на бременността ми не знаех, че се прави подобно нещо. Лекарката, която следеше бременността ми в София, имаше съмнения за малък сърдечен дефект. В 20-21 седмица някъде ме погледнаха. Оказа се фалшива тревога, но ако имам някога втора бременност, задължително ще си направя такава ехокардиография. Дори тогава да няма тревоги. От всичко изчетено разбрах, че доста от сърдечните проблеми се израстват от децата, а когато това се хване отначало, е много по-лесно. Във Варна ме гледа д-р Петър Шивачев.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 301
Не правят ли кардиографията при феталните морфологии?Поне доц.Балев гледа много обстойно сърцето.Предполагам има разлика в самия преглед,кардиолог ли е препоръ4ително да го прави или специалист образна диагностика,както феталната  newsm78

п.с. аз съм в пълен потрес къде да се записвам на ЖК,миналия път бях при Румен Шопов -Градска болница и хи4 не съм доволна,не стана от тоя стол 9 месеца! Да не говорим,4е щеше да ми изтърве бактерии в урината,дето щяха да направят маса поразии....тцъ тцъ...чета чета и все не мога да се спра на 4итав лекар...има още време де,но  Tired Tired Tired мислех си за МД,но да наривам маса и пари за нещо което ти се полага,а нямат кой знае какви специалисти,освен Митев мисля Wink Яков за4езна за 2 години и май не остана 4итав и там

# 28
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Красимира Желязкова прави феталната морфология сама и си следи на всеки преглед.За сърцето е по-специфично обаче и затова праща при Христов.
Най-добре ми беше, че не ходих по нощите да се редя за записванки при Балев.

# 29
  • Мнения: 43
iconomistca, аз ходя на ЖК при д-р Бочева, но за момента бременността ми протича нормално (24 г.с. съм), така че не съм сигурна колко е подходяща при рискова бременност. Като цяло е изключително мила, всеки път ме гледа на ехограф и ми обянява как се развива бебчето, отговаря на въпросите ми. Скоро бях получила леки контракции и й звънях - веднага ми каза какво да пия и понеже до вечерта не отминаха й звъннах отново на мобилния - отнесе се много добре, увеличи ми дозата и ми препоръча ако не отминат да ида в спешния център на АГ - така и стана, а там просто ми удвоиха дозата на магнезия, който тя ми беше предписала. Приятна жена е и най-вече спокойна - налагало се е да говори с пациентка по мобилния докато ме преглежда, но това е нормално според мен - след това ми се извинява и продължава да обяснява какво вижда на ехографа. Никога не ме е карала да плащам нещо допълнително.
Дано съм била полезна, лека бременност пожелавам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт