Акушер-гинеколози Варна - 8

  • 159 394
  • 817
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 63
Успех! Дано се задържи бебето. Аз приемах утрогестан (предпочитах вагинално, нямах главоболие и световъртеж така) и но шпа. Важно е да се знае за утрогестан, че е по схема и не се спира рязко в никакъв случай по време на бременност. При няколко спонтанни ранни аборта при мен, тази комбинация подейства, но аз го приемах  от самото начало, имайки предвид историята ми.
Успех! Дано се задържи бебето. Аз приемах утрогестан (предпочитах вагинално, нямах главоболие и световъртеж така) и но шпа. Важно е да се знае за утрогестан, че е по схема и не се спира рязко в никакъв случай по време на бременност. При няколко спонтанни ранни аборта при мен, тази комбинация подейства, но аз го приемах  от самото начало, имайки предвид историята ми.
Защо не се спира рязко?Аз от 12-13 сед го спрях веднага.

# 796
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Поради риск от спонтанен аборт. Чела бях из форумите, че някои лекари казват да се спре рязко и момичетата не са имали проблеми. Но явно има риск и се спира постепенно.
Копирам от нета: Утрогестан се взема само в началните етапи на бременността, т.е. по време на първи и втори триместър. Ако се прецени, че продуктът си е свършил работата, той може да бъде спрян, само че това не бива да става изведнъж. Заради рязката смяна на режима е възможно да се случи спонтанен аборт. Спирането става плавно, чрез постепенно намаляване на приеманата доза в рамките на 4-6 седмици.

# 797
  • Варна
  • Мнения: 43
Поради риск от спонтанен аборт. Чела бях из форумите, че някои лекари казват да се спре рязко и момичетата не са имали проблеми. Но явно има риск и се спира постепенно.
Копирам от нета: Утрогестан се взема само в началните етапи на бременността, т.е. по време на първи и втори триместър. Ако се прецени, че продуктът си е свършил работата, той може да бъде спрян, само че това не бива да става изведнъж. Заради рязката смяна на режима е възможно да се случи спонтанен аборт. Спирането става плавно, чрез постепенно намаляване на приеманата доза в рамките на 4-6 седмици.


Благодаря за информацията.
Аз нямам световъртеж и главоболие, а по-скоро ми става лошо - не е точно гадене, живеее се с него Simple Smile
Да видим какво ще каже лекарят...
Благодаря ви за отговорите Heart

# 798
  • Варна
  • Мнения: 43
Ех дами, докторът ми е болен...
Дано в сряда да е добре вече и да дойде... Sad
А дотогава стискайте ми палци Simple Smile
Поздрави

# 799
  • Мнения: 574
Аз също задържах бебчето с утрогестан. Успех! Дано и при теб нещата се случат Simple Smile 

# 800
  • Варна
  • Мнения: 43
Благодаря Mama_86 Simple Smile

# 801
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Защо не идеш при друг тогава?

# 802
  • Варна
  • Мнения: 43
Защо не идеш при друг тогава?

Тъкмо се връщам от МД(отново)..
Прегледа ме д-р Станева - каза че всички е наред, въпреки че днес имах пак някакво кърваво течение следобед Sad без болки, без спазми отивам да пишкам и изненада...
Изписа ми инжекция ЧХГ и да си пия дуфастона...
В сряда си имам час и ще отида все пак при д-р Скочев да каже и той какво се случвА, но се поуспокоих...
Бтв изписаха ми валериана - ама в листовката пише че не се препоръчват за бременни :/ много странно...
Някой да е пил?

# 803
  • Варна
  • Мнения: 2 748
На мен ми изписаха в началото Седатив ! Той е подходящ за бремеменни Wink

# 804
  • Варна
  • Мнения: 43
На мен ми изписаха в началото Седатив ! Той е подходящ за бремеменни Wink

Аз го пиех покрай сесиите преди, не си спомням успяваше ли да ме успокои :/ по-скоро не да ви кажа...
Но пък си е позволен Simple Smile

# 805
  • Мнения: 162
Здравейте, имате ли препоръки за гинеколог занимаващ се с лечение на поликистоза..  имам и Хашимото. Преди бях при д-р Узунов, доволна съм от него, но неглижира малко тези проблеми..  но може би е разбираемо, все пак е и онколог. След това се преместих при д-р Илиева, също добър професионалист и другата крайност много подробна, но ми се струва, че вече е много възрастна и ми се иска да си намеря нов гинеколог, който по категорично да се заеме с проблемите ми, понеже искам и скоро да започна опити за бебе..  Благодаря!

# 806
  • Мнения: 70
Редактирах.

Последна редакция: пт, 12 яну 2018, 14:25 от BeyK

# 807
  • Мнения: 35 968
Моля за нова тема.

# 808
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
AГ Танев, чела съм положителни за него.
Моят кюретаж беше там, не съм избирала лекар, падна се дежурен - д-р Пламен Маджаров, останах много доволна.

За Петинка и аз съм чела много отрицателни мнения, но е факт, че на моя близка позната спаси бебето, имаше проблем в 6 месец и си се роди живо и здраво после.

Последна редакция: пт, 12 яну 2018, 10:56 от Tiffany А

# 809
  • Мнения: 63
Д-р Пламен Маджаров вече не работи в Аг,а в транспортна болница и нз дали сега прави аборти или само прегледи.

Общи условия

Активация на акаунт