Газове и болки като преди цикъл.....

  • 6 071
  • 14
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 107
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета! Имам проблем, който незнам дали е проблем или нещо нормално. В 18г.с съм и от извесно време имам оплаквания от болки ниско долу като преди цикъл, подуване на корема и съответно газове! След излизането на газовете болката отминава и корема се отпуска. Така е почти постоянно. Бях при моя гинеколог, който каза, че всичко е наред и плода е ок както и плацентата. Нямам разкритие, но болките си продължават. Пия магнерот 3х2 + НоШпа 3х1. Въпроса ми е дали има и други бъдещи мами или такива, които са минали през това за да ме успокоят и да ми кажат, че е нормално, защото доктора ми повтаря, че ще мине, но то си продължава! Много ще съм ви благодарна, ако ми споделите при вас как е било и дали сте имали същия или подобен проблем, защото доктора ми каза, че ако прокървя ще ме приемат в болница, иначе до тогава няма проблем 😟, а мен много ме е страх. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 2 643
Матката се разтяга нормално е , щом са ти казали , че всичко е ок , пии си Магнерота и няма да имаш проблем.знам , колко е трудно да не мислиш , за това , но се опитай.наред ти е всичко Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,цяла бременност бях така,но аз си имам колит.Между другото и през цялата бременност изхвърлях камъни от бъбреците,беше чудо на чудесата,но нищо лошо не ни се  случи,родих си здраво бебче,сега е голямо момченце.Не се тревожи щом лекарят ти не вижда нищо тревожно.

# 3
  • Мнения: 11 364
Нормално е, но си полежавай повечко  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Сега се сетих-можеш да попиташ лекаря си дали не можеш да приемаш Еспумизан или Дегазин,съдържат същото лекарствено вещество като това,което дават на бебетата против колики-симетикон,а също и да приемаш някакви пробиотици,сигурна съм,че двете лекарства не са противопоказни при бременност,но ти си попитай лекаря за всеки случай.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 107
Сега се сетих-можеш да попиташ лекаря си дали не можеш да приемаш Еспумизан или Дегазин,съдържат същото лекарствено вещество като това,което дават на бебетата против колики-симетикон,а също и да приемаш някакви пробиотици,сигурна съм,че двете лекарства не са противопоказни при бременност,но ти си попитай лекаря за всеки случай.

Да това е страхотна идея! Благодаря много на теб и другите мами, които писаха успокоихте ме малко  Hug bouquet

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Сега се сетих-можеш да попиташ лекаря си дали не можеш да приемаш Еспумизан или Дегазин,съдържат същото лекарствено вещество като това,което дават на бебетата против колики-симетикон,а също и да приемаш някакви пробиотици,сигурна съм,че двете лекарства не са противопоказни при бременност,но ти си попитай лекаря за всеки случай.

Да това е страхотна идея! Благодаря много на теб и другите мами, които писаха успокоихте ме малко  Hug bouquet
Да,винаги има начин,изобщо не се отчайвай и не се тревожи,лека бременност и щастлив финал-здраво бебче и здрава мама bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 1 298
Така бях в началото на бременността, а с първото ми се случи на няколко пъти. Почивай си и слушай докторката, не се притеснявай излишно.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 107
Направо тези болки ме изяждат. Доктора каза да си пия магнерота и ношпа-то ама не минават. 😰

# 9
  • Мнения: 9
Аз съм още много ранна в 6 г.с. но имах същите проблеми. Въпреки,че имам колит не предполагах,че може да е от това. Болезнени газове,подут и твърд корем и веднъж седмично ходене до тоалетна...просто ад. Вече много внимавам какво ям вече,защото много се страхувам като ми се случи. Понеже съм в Англия ,тук не ти обръщат никакво внимание до третия месец,звънях на доктори в България (колкото и смешно да звучи) и ми обясниха,какво може да е. По-спокойно ми е,мислех ,че е нещо много по-лошо. Не се притеснявай!

# 10
  • Мнения: 338
С болки съм от 14 г.с. Сега съм в 36г.с. и все още с болки.
Пих Магнерот 3х2, Но-шпа 3х2 и Папаверин 3х2 - болките си продължаваха!
В 27г.с. прокървих, но доки не ме взе в болница, тъй като неговата е частна и трябваше да си плащам.
Е кървенето беше еднократно, не се разбра от къде е. Бебето беше добре.
Хич не съм се вглъбила, че нещо страшно се случва Simple Smile

Трябва да не се притесняваш, да слушаш доки, да си почиваш и да търпиш в името на бебо! Simple Smile

Леко бременеене и дано при теб болките да спрат скоро и да се насладиш на бременността си! Simple Smile

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 107
С болки съм от 14 г.с. Сега съм в 36г.с. и все още с болки.
Пих Магнерот 3х2, Но-шпа 3х2 и Папаверин 3х2 - болките си продължаваха!
В 27г.с. прокървих, но доки не ме взе в болница, тъй като неговата е частна и трябваше да си плащам.
Е кървенето беше еднократно, не се разбра от къде е. Бебето беше добре.
Хич не съм се вглъбила, че нещо страшно се случва Simple Smile

Трябва да не се притесняваш, да слушаш доки, да си почиваш и да търпиш в името на бебо! Simple Smile

Леко бременеене и дано при теб болките да спрат скоро и да се насладиш на бременността си! Simple Smile

Колкото и гадно да звучи, добре, че те боли теб за да се успокоя, че може и да е нормално и се преживява! Последния път д-ра ми каза, че околоплодните ми води са с тенденция да намаляват 😒 Айде пак притеснения и нерви 😞

# 12
  • Мнения: 338
Хах, няма проблем! Бъди спокойна Simple Smile

Ето още нещо - никога никой не ми е гледал водите, нито плацентата. Никога никой не ми е казвал бебето колко тежи и дали се развива нормално! Никога не ми е правен доплер.

Сега съм 37г.с. и дано всичко да бъде нормално и да се роди живо и здраво!

Ще го преживееш, неприятно е, но в един момент привикваш. (Аз даже се чудя, ако тръгна да раждам, как ще разбера Grinning Вече толкова съм свикнала да ме боли, да се будя от стягания, че знам ли Grinning)

И все пак - при всяко неразположение - звъниш на доки!!!! По-добре да му се обаждаш за нищо, отколкото да не се обадиш, когато е трябвало! Simple Smile  Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 107
Мнооого, много благодаря! Значи се отпускам и се опитвам да съм спокойна! За тези 5-6 седмици вече се опитвам да свикна ❤😁
Хах, няма проблем! Бъди спокойна Simple Smile

Ето още нещо - никога никой не ми е гледал водите, нито плацентата. Никога никой не ми е казвал бебето колко тежи и дали се развива нормално! Никога не ми е правен доплер.

Сега съм 37г.с. и дано всичко да бъде нормално и да се роди живо и здраво!

Ще го преживееш, неприятно е, но в един момент привикваш. (Аз даже се чудя, ако тръгна да раждам, как ще разбера Grinning Вече толкова съм свикнала да ме боли, да се будя от стягания, че знам ли Grinning)

И все пак - при всяко неразположение - звъниш на доки!!!! По-добре да му се обаждаш за нищо, отколкото да не се обадиш, когато е трябвало! Simple Smile  Peace

# 14
  • Мнения: 338
Продължаваш да си пиеш магнезия и Но-шпа, нищо че пак усещаш болка!
Ходи редовно на ехограф да гледат бебечето.
Даже не знам дали не може да попиташ и за записи на тонове. Там се следят и контракциите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт