Лохии или цикъл

  • 6 239
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 760
Родих на 15.02 нормално раждане ... лохиите бяха силни само първия ден след това течението беше не много силно нормално ... като тези дни спря съвсем за около 4-5 дни нямах никакво прицапване дори ... във сряда се понатоварих повечко а и цял ден ми беше супер криво  та от тогава пак се започна прицапване и къвсем лек теч като течението е като при менструация само че слабо ... на някой случвало ли му се е ? Възможно ли е веднага след лохии да идва цикъла ?

# 1
  • Мнения: 11 783
Да възможно е.
На мен цикъла ми дойде на 30 ден след раждането, имах точно 3-4 чисти дни след лохиите и тръгна цикъл.

# 2
  • Мнения: 2 473
Според мен са все още лохии, явно последни изчиствания, трябва скоро да свършат.

# 3
  • Мнения: 46 437
Възможно ли е веднага след лохии да идва цикъла ?
Възможно е. Но според мен се брои за цикъл, ако е поне след 1 месец.
Ако нямаш други оплаквания си изчакай дата за първи преглед след раждането и там ще ти кажат.

# 4
  • Мнения: 30 802
Не е цикъл, по принцип е нормално лохиите да спират и пак да протичат- над раната се образува временна тъкан, която изпадва. Намаляваш натоварването, неслучайно хората са ти дали 40 дни.

# 5
  • Мнения: 82
Възможно е ,но според мен са лохии. На мен ми спряха на 30-я ден и след 2 дни пак имах (след леко натоварване) продължихa още 5 дена. след това имах 4 дена почивка и ми дойде цикъла. Но определено си личеше че е цикъл. Не се натоварвай!

# 6
  • Мнения: 760
Благодаря ви ! Супер се шашнах нямам болки само това кървене ...

# 7
  • Мнения: 1 298
Според мен са си лохии още, аз имах 20 дни, но бях секцио и затова по-малко. А кърмиш ли, ако кърмиш е по-вероятно скоро да не ти дойде цикълът.

# 8
  • Мнения: 94
Лохиите ми бяха около 40 дни както при теб не течаха силно а нормално.  Имаше прекъсване от няколко дни след което тръгнаха на ново. Понеже се съвпадна с профилактичния ми преглед генеколожката ми каза, че е цикъл. Тогава кърмех....   И беше точно като цикъл 5 дни. Да де ама след това не ми дойде 3 месеца даже пусках тема.... В крайна сметка така и не разбрах цикъл или лохии са били. На организма му трябва време да се възстанови! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 760
На тези от вас които веднага след лохиите ви е дошъл цикъла как разброхте че е цикъл... защото ми прицапваше до към 40 ден после спря за няколко дни и сега пак имам зацапване червено съвсем леко и болки в корема като менструални ... страхувам се да не направя кръвоизлив ... или се филмирам излишно .. иначе нямам темперетура нито лоша миризма ... дали е цикъл

# 10
  • Мнения: 30 802
Какъв ти кръвоизлив, те тия кръвоносни съдове отдавна са се затворили и матката вече е прибрана. Кръвоизлив е опасно в първите дни. Най-вероятно мястото на плацентата е почти зараснало, но малко се е обелило и е зацапало пак. 40 дни е условно, не по устав.

# 11
  • Мнения: 760
Какъв ти кръвоизлив, те тия кръвоносни съдове отдавна са се затворили и матката вече е прибрана. Кръвоизлив е опасно в първите дни. Най-вероятно мястото на плацентата е почти зараснало, но малко се е обелило и е зацапало пак. 40 дни е условно, не по устав.
Благодаря ти ... голяма филмарка съм ... като се притесня и само найошото мисля

# 12
  • Мнения: 216
Не знам в коя тема да пиша... на 15.04 родих, имах обилно кървене за седмица и половина, след което намаля и имах светло жълтеникаво течение. След него започна кафяво и днес е червено. Нормално ли е? Имах и лека болка вдясно като при цикъл

Общи условия

Активация на акаунт