Заем от приятел

  • 13 284
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте!
Моля,ако темата не е за тук,да бъде преместена!

Малко ми е неудобно дори тук да пиша,пък камо ли на приятелката ми,но се налага...
Бих искала съвет...Преди две години моя приятелка ми поиска пари назаем и до този момент не ми ги е върнала.А ние тогава бяхме що-годе добре и имах възможността да ѝ дам.Но сегашното ни положение е по-незавиждащо.А тя и мъжът ѝ работят,всички баби и дядовци им помагат,а всеки път като се видим,тя казва без аз да я питам,че няма възможност да ми ги върне.Сега ми трябват спешно пари,а нямам от къде да взема.
Моля,не ме упреквайте!
Да си ги поискам или не...  Sad  Tired

# 1
  • Мнения: 13 313
Искай си ги, ако не може цялата сума наведнъж поне на части да почне да връща, не ти ли даде част от тия пари поне, можеш направо да ги отписваш

# 2
  • Мнения: 4 711
Да.
Освен това парите са най-добрия начин да се развали едно приятелство.
И аз дадох голяма сума пари на моя приятелка преди година. Знаех, че има възможност да ми ги върне. Беше притисната от срокове да плати едни пари, преди да мине определен срок, в противен случай трябваше да започва отново процес по придобиване на едни земи, за това сама предложих.

Е, не ми ги върна до 1 месец както каза. Върна ги след 2, искаше дори лихва да ми дава за просроченото време, но аз казах не  Naughty

Сериозна ли е? Добра приятелка ли ти е? Съвестните хора не могат да спят, като им висят задължения на главата. Сигурно си мисли, че си много добре с парите и защо да си дава зор.

# 3
  • Мнения: 46 526
Поискай си ги. Ако не може да ги върне, да вземе изтегли кредит, щом работят вече ще им отпуснат.

# 4
  • Мнения: 14 654
Добре дошла в клуба на завлечените с пари от приятел. Преди време и аз дадох доста пари на приятелка, тя започна да се мотае с връщането и понеже не мога да понасям такива неща, доста агресивно я притиснах и си ги поисках. Издължи се в голяма степен, но още има да ми връща. Честно казано, вече не ме интересува дали ще ми ги върне, но тази жена за мен вече не е приятел, а лъжкиня.

# 5
  • Мнения: 11
Искай си ги, ако не може цялата сума наведнъж поне на части да почне да връща, не ти ли даде част от тия пари поне, можеш направо да ги отписваш

Не!Много ме е срам да си ги поискам,но и тя демонстрира наляво-надясно,детето ѝ все с маркови дрехи,играчки и т.н
Да.
Освен това парите са най-добрия начин да се развали едно приятелство.
И аз дадох голяма сума пари на моя приятелка преди година. Знаех, че има възможност да ми ги върне. Беше притисната от срокове да плати едни пари, преди да мине определен срок, в противен случай трябваше да започва отново процес по придобиване на едни земи, за това сама предложих.

Е, не ми ги върна до 1 месец както каза. Върна ги след 2, искаше дори лихва да ми дава за просроченото време, но аз казах не  Naughty

Сериозна ли е? Добра приятелка ли ти е? Съвестните хора не могат да спят, като им висят задължения на главата. Сигурно си мисли, че си много добре с парите и защо да си дава зор.
За това не ми се иска,да не си развалим приятелството.Но аз винаги съм ѝ била от полза,а тя ме търси само,когато има нужда.Мъчно ми е,че го казвам,но е истина.Даже мъжът ми хич не я харесва и много,много не му се иска да контактувам с нея.
Поискай си ги. Ако не може да ги върне, да вземе изтегли кредит, щом работят вече ще им отпуснат.
Ама те и преди това си работеха...  Tired

# 6
  • Мнения: 4 711
Значи не ти е никаква приятелка. Приеми го така. Съответно няма проблем да притиснеш длъжник.
Нека да намери начин да ти върне парите, не трябва да те интересува как ще се случи това.

Добра идея от страна на Човечето  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 23 098
Искай си ги, ако не може цялата сума наведнъж поне на части да почне да връща, не ти ли даде част от тия пари поне, можеш направо да ги отписваш
Не!Много ме е срам да си ги поискам,но и тя демонстрира наляво-надясно,детето ѝ все с маркови дрехи,играчки и т.н
За какво си пуснала темата тогава?
Питаш дали да си искаш парите или не. Хората ти казват да си ги искаш, ти казваш, че те е срам. Пий една студена вода при това положение и гледай за бъдеще да не бъдеш толкова наивна.

# 8
  • Мнения: 11
Значи не ти е никаква приятелка. Приеми го така. Съответно няма проблем да притиснеш длъжник.
Нека да намери начин да ти върне парите, не трябва да те интересува как ще се случи това.

Добра идея от страна на Човечето  Peace
Може би не исках да го чувам,въпреки че го знам.

# 9
  • Мнения: 46 526
От какво те е срам?
Не е било срам да й помогнеш, но като е за доброто на теб и семейството ти те е срам?
Можеш да обясниш, че сте в затруднено положение, въпреки че не си длъжна да обясняваш защо си искаш парите.

# 10
  • Мнения: 11
Искай си ги, ако не може цялата сума наведнъж поне на части да почне да връща, не ти ли даде част от тия пари поне, можеш направо да ги отписваш
Не!Много ме е срам да си ги поискам,но и тя демонстрира наляво-надясно,детето ѝ все с маркови дрехи,играчки и т.н
За какво си пуснала темата тогава?
Питаш дали да си искаш парите или не. Хората ти казват да си ги искаш, ти казваш, че те е срам. Пий една студена вода при това положение и гледай за бъдеще да не бъдеш толкова наивна.
Не с лошо!  Peace
Поисках ги вече!

# 11
  • София
  • Мнения: 23 098
Не с лошо!  Peace
Поисках ги вече!
Не съм с лошо, а просто не мога да ги разбера такива като теб, въпреки че мен самата доста ме използват, но не ми се навлиза в подробности.
Браво, че си ги поискала. Много бързо се пресрами.  Grinning

# 12
  • Мнения: 46 526
Каква беше реакцията?

# 13
  • Мнения: X
Приятелката ти е кучка, а ти си доста глуповата.
Искай си парите, но като гледам как притеснено мяукаш, надали ще ги видиш

# 14
  • Мнения: 11
Отива веднага да ми праща половината,а другите до край на месеца...Ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт