Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 125 926
  • 960
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 178
Инфо от нета:
3 mg/kg на ден, разделено на 4 приема, за 7 дни - при възпаление
1 mg/kg веднъж дневно - поддържаща доза
т.е.  ако детето е 25 кг - 5 мл веднъж дневно, поддържаща доза
или 25х3мг=75мг дневно или 3 пъти по 5 мл за 7 дни
но най-добре питай лекар

# 721
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
hmhm , благодаря ти !☺💐

# 722
  • Мнения: 446
Здравейте,искам да споделя,че нефроложката на детето изписа Хидрохлортиазид,като лекарството трябва да го поръчвам в специализирана аптека в София,за да го направят.Проблема е,че детето повръща от него.Някоя от вас имала ли е такъв проблем?Ще направим скоро  преглед при друг нефролог,ще питам и него дали има друго такова лекарство,за да го сменим.Сегашната казва,че няма с какво да го замести.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 178
А защо го е предписала? Това е диуретик (обезводняващо).
Направи веднага консултация с друг нефролог.

# 724
  • Мнения: 25
Здравейте отново, пиша за да изкажа впечатленията си от Пирогов, тъй като точно си тръгваме от там и то меко казано разочаровани. Първо липсва всякаква организация, второ - приеха ни с тридневна пътека за изследвания, които както разбрах от тук се правят за един ден, и трето- в епикризата на детето пише, че му е правена операция на меатуса при диагноза мегауретер и хидронефроза! Shocked  На първият преглед още др Минова преди да го види на ехограф каза, че трябва да се настройваме за операция. След като го прегледа вече беше сигурна, че трябва да се изреже нефункциониращата част на бъбрека, който е и двоен де. Така сега след МЦ и урографията пак е на същото мнение, но не било спешно и трябвало да вземем решение кога ще е операцията, но се случи да разговарям с педиатърката др Ангелова, която каза , че са коментирали с др Минова случая и според нея не е за операция още, но Минова е настоявала. Аз не казвам, че не е за операция евентуално, но как да им вярвам при положение, че за едни изследвания го писаха с операция за да източат касата? Как да съм сигурна, че и една реална операция не е направена със същата цел? Сега пращам изследванията и на др Джинович и тогава ще решаваме какво да се прави и къде. Просто за пореден път се убеждавам, че тук медицината е машина за пари и съм силно потресена особено когато става дума за деца!

# 725
  • Мнения: 4 344
Изчакай мнението на д-р Джинович.Пиши му настоятелно.Успех!

# 726
  • Мнения: X
bubetoOo -ще има хепи енд накрая!Понякога нещата стават по трудния начин.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 178
Всъщност най-вероятно са объркали епикризата, тази която ги пише е малко разсеяна. Те за операция имат пътека над 10 дни, така че няма да се минат само с 3.
Аз писах преди време и на една немска клиника, която ми потвърди необходимостта от операция.
Така, че рови и се консултирай.
Успех

При нас пък точно Минова каза, че можем да изчакаме и 1 година по-късно Момчилов и се скара за това, въпреки че нямаше проблем при детето. Трудно се преценява, но лекарите знаят, че тези неща без операция не стават...

# 728
  • Мнения: 25
Не е объркана епикризата, аз лично питах секретарката защо пише,че е правена операция(уретротомия на меатус) и отговора беше да си оправдаят престоя понеже явно престоят за тези изследвания е един ден. Три дни разкарване с детето, чакане и нерви без да е необходимо. Със сигурност ще ровя още търся още мнения извън Пирогов, понеже не останах никак доволна и очаквах повече от др Минова, а тя като видя че не бързаме за операция си промени отношението и ме праща за 2-3 мнение при Момчилов и Пеев ама и те щели да са на същото мнение. Еми то ясно, аз като гледам там почти няма пропуск, всички под ножа, пък дали е единственият вариант не е ясно. Но пък явно си има и доволни хора, така че всеки си решава за себе си.

# 729
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Момичета, здравейте, съжалявам, че нахлувам така в темата, но тук предполагам сте наясно с проблем като нашия. След прекаран абцес на десния бъбрек и венозно ципронал и ципрофлоксацин, всичко на ехографа изчезна. Две седмици след това изолирахме клебсиела пневмоние в урината, която е доста резистентна. Преди това абцесът беше капсулиран и нр се изолира нищо. Та, сега пием фуролин, но на четвъртия прием повърна един час след приема. Просто ей, така..непоносимост ли е според вас, алергична реакция или самия АБ дразни?

# 730
  • Мнения: 397
Здравейте, аз отдавна не съм писала тук. Дъщеря ми имаше стеснение на уретрата и задържане на урина + чести бактериални инфекции. Преди 4г. правихме операция в Пирогов - уретротомия. Оттогава само наблюдаваме положението, което отново не е розово. Пак чести бактериологични инфекции, леко изпуска урина ( колкото да намокри бельото, без дрехите) и пикочен мехур с все още удебелени стени. Миналата седмица бяхме на преглед при д-р Минова. Към вечните проблеми се е появило и забравеното вече задържане на урина  Sad Каза ни засега да видим дали ще се регулира без лекарства.
Та въпросите ми са към вас:
Как карате детето да пие повече течности, като не иска?
kateto_85 -пиете ли и пробиотици? При нас пък Фуролина водеше до разтройство.

Последна редакция: ср, 08 ное 2017, 15:07 от Mishe333

# 731
  • Мнения: 4 344
Mishe333,ako искаш консултирай се с д-р Джинович на и-мейл.

# 732
  • Мнения: 8
Ние влязохме в Пирогов с бъбречна инфекция и диагноза- двустранна хидронефроза и увеличени уретери пак двустранно. Бяхме при д-р Пеев и честно казано съм доволна. Човекът не каза нищо преди да направи всички изследвания и да разбере къде точно е проблема. Детето беше на 2 месеца и повечето деца около мен бяха с изведени уретери на корема, така че бях много уплашена че и на моете дете ще се наложи операция. Слава Богу не се стигна до там и беше просто с катетър 15 дни. Има подобрение, но не е минало изцяло.На антибиотик е все още(в момента е на 9 месеца) и ходим само на контролни прегледи. Казаха ми че са необходими години за да се възстанови напълно. От всички лекари там, според мен той е единствения който реже само когато е наистина необходимо.

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 3 225
Ние влязохме в Пирогов с бъбречна инфекция и диагноза- двустранна хидронефроза и увеличени уретери пак двустранно. Бяхме при д-р Пеев и честно казано съм доволна...повечето деца около мен бяха с изведени уретери на корема, така че бях много уплашена че и на моетo дете ще се наложи операция. Слава Богу не се стигна до там и беше просто с катетър 15 дни. Има подобрение, но не е минало изцяло.На антибиотик е все още(в момента е на 9 месеца) и ходим само на контролни прегледи. Казаха ми че са необходими години за да се възстанови напълно.От всички лекари там, според мен той е единствения който реже само когато е наистина необходимо.

Дано да ви се размине операцията!
Уретер на корема се извежда при мега уретер.
Не обобщавайте така за всички лекари. Майките, които пишем тук и все пак сме подложили децата си на операция в България сме съгласували състоянието на детето си с поне 2 - 3 лекари  Peace
От сърце ви желая успех!

# 734
  • Мнения: 2 560
Здравейте, мили дами😊
До сега не съм писала в темата. Сина ми се роди с двустранна хидронефроза, първа степен, като е по- изразена в лявото бъбрече, за дясното казват, че си е почти в норма. Лекарите са на мнение, че ще го израсте, тъй като при прегледите се вижда, че бъбреците не са увредени, а пикочния мехур е почти напълно празен. Смятам да намеря читав нефролог, който да следи детето, но бих искала да знам какво мога да правя като профилактика. Педиатъра каза- нищо, ама аз не му вярвам. Извинявам се, ако темата е обсъждана и ще съм благодарна, ако ме насочите къде да чета. Благодаря предварително 😘!

Общи условия

Активация на акаунт