Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 126 386
  • 960
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 128
Моето пък спазва - да не се яде много месо, повече вода, сега заради калия, избягваме и храни като спанак, банани, сок от портокал и др.
Знам, че за парене при уриниране трябва да се избягват люти и други пикантни храни.
Пробвайте с някоя от хранителните добавки, може да помогнат.
Индивидуално за детето ви е нужно да ограничава храни с калий или имате друга информация за влиянието при заболявания на отделителната система ?

# 901
  • Мнения: 2
Някой дали е лекувал детето си в Турция, имате ли информация за клиники които имат детски урологични отделения?

# 902
  • София
  • Мнения: 1 178
Моето пък спазва - да не се яде много месо, повече вода, сега заради калия, избягваме и храни като спанак, банани, сок от портокал и др.
Знам, че за парене при уриниране трябва да се избягват люти и други пикантни храни.
Пробвайте с някоя от хранителните добавки, може да помогнат.
Индивидуално за детето ви е нужно да ограничава храни с калий или имате друга информация за влиянието при заболявания на отделителната система ?

За съжаление калият му беше висок при последните изследвания, затова се наложи да мине на диета. Иначе калият е сигнал, че има проблем във функцията на бъбреците, което ме притеснява.
Иначе за месото и избягването на много белтъци е общо за всички бъбречни заболявания.

# 903
  • Мнения: 476
Здравейте, имам новородно (на 19 дни). Трябва да бъде прегледано от нефролог заради хидронефроза, забелязана в 20 г.с. За съжаление се оказа, че доц. Буева е  в чужбина за много дълъг период от време (мисля до август). Кой друг кадърен нефролог в София можете да ми препоръчате. Предпочитам да има и добра апаратура на мястото, където преглежда, защото от личен опит зная, че освен качествата на специалиста, значение има и апаратурата, на която преглежда. Доц. Лилова все още ли не работи?

# 904
  • Мнения: 128
Направете консултация и с детски уролог. В тази тема през годините са коментирани популярните български детски уролози, нефролози. Всеки има и плюсове и минуси, всеки случай е индивидуален.
Разумно е да имате консултация не само с един уролог и нефролог.
Успех!

Последна редакция: вт, 01 май 2018, 21:46 от Macao

# 905
  • Мнения: 5 531
Направете консултация и с детски уролог. В тази тема през годините са коментирани популярните български детски уролози, нефролози. Всеки има и плюсове и минуси, всеки случай е индивидуален.
Разумно е да имате консултация не само с един уролог и нефролог.
Успех!

Hands Plus1Доц. Лилова почина миналата година. Аз също бих те посъветвала да се консултираш с детски уролог.

# 906
  • София
  • Мнения: 6 723
Ужас! Тя не беше възрастна... Sad

# 907
  • Мнения: 276
Относно запитването за нефролог, аз бих препоръчала доц. Гайдарова. Виждам, че я няма в списъка в началото на темата. Преглежда в Педиатрията и в 1ва детска консултативна клиника. Тя проследява моето дете (на 1 г.), което е с вродена хидронефроза. Преглеждан е и при доц. Буева, също така и при двама уролози. При доц. Гайдарова записвам час в 1ДКК, като веднъж съм записвала и час с направление пак там. По нейна препоръка, направихме единия от прегледите при уролог - д-р Пеев, който преглежда в Пирогов (ако не се лъжа) и в 1ДКК.

# 908
  • Мнения: 25
Здравейте отново, бях писала преди време за проблема на моя син с хидронефроза и мегауретер в ляво, който е и двоен бъбрек с двойно дренажна система ( има два уретера) като хидронефрозата е в горната половина, а долната заедно с другия уретер са нормални. Когато правихме изследванията в Пирогов през октомври др Минова каза, че е за операция, с която трябва да се изреже горния полюс на бъбрека заедно с мегауретера докъдето може. Ние не се съгласихме на операция понеже детето не е имало проблеми, а и беше на 10 месеца тогава. Писах отново на др Джинович, като му изпратих и резултатите от изследванията, той ни отговори чак след 3 месеца и каза, че наистина бъбрека е увреден и няма как да се оправи, но тъй като е малко детето и не прави инфекции можем да изчакаме и след 6м да му пратя нови ехографски снимки. Миналият месец пратих отново и отговорът този път беше , че трябва да се оперира, защото нефункциониращата част от бъбрека била като киста, операцията била стандартна и всеки детски хирург може да я направи. И така сега вече стана ясно, че операция ще се прави, той ми даде цена, която ми се стори всъщност малко висока за уж стандартна операция, затова искам да попитам някой от вас дали е правил подобна операция тук или в Сърбия и как протича? Др Минова тогава ми каза, че престоя е 7 дни, но не знам през това време ще има ли катетър или нещо друго, питах няколко пъти вече и др Джинович за престоя и процедурата, обаче все пропуска да ми отговори точно на тези въпроси. Много се притеснявам да не се наложи после още нещо и да не се разминем само с тази операция, искам вече да минава всичко и да си отдъхнем.

# 909
  • София
  • Мнения: 1 178
Когато оперираха детето първия път (пиелопластика) седяхме 2 седмици след операцията и една преди това, при втората операция (пак пиелопластика, но от другата страна) стояхме 10 дни след операцията и 4 преди, после ходихме за 3 дни да махат едно стентче.
Обикновено слагат катетър. Първият път не слагаха, но беше с памперс, после слагаха, стоя около 2 дни с него. Има и дренажни торбички и т.н. Мисля че докторите не разказват, за да не се плашат майките.
Въоръжи се с много търпение и вяра, че всичко ще е наред.
Снабди се с неща, с които да занимаваш детето, пък и себе си.
Успех

# 910
  • Мнения: 817
bubeto, hmhm ти е разказала как протича операцията тук, аз ще ти разкажа как протича при д-р Джинович. Ако си решила той да оперира детето ти, това, че ти е казал, че операцията не е сложна и всеки хирург може да я направи, не означава, че не иска да оперира детето. Той не иска да звучи сякаш агитира майките, които така или иначе са писали по собствено желание, има си достатъчно пациенти, видях го с очите си:smile:

Та, за операцията. Отидохме на преглед с предварително записан час, прегледа детето, разбрахме се дата за операцията и че трябва да мине през педиатър, за да я прегледа и назначи кръвни излседвания. Всичко това е в рамките на един ден, без болничен престой. В деня на операцията каз ада сме там в 7.30 сутринта, за да ни приемат с детето. Приеха ни, оперира я, и стояхме 3 дни в болница. Имаше катетър, който държаха 5 дни за да следят урината. при бебетата е 3 дни, т.е. при изписването го махат, защото следят памперса след това. Дъщеря ми е голяма и това беше единствения вариант за следене на урината. Няма дренажни торбички, няма нищо, раната е 3 см., на която при изписването дори превръзката махнаха.
След като ни изписаха ходихме 3 сутрини в 8.30 на ехографски преглед и да се види урината в катетъра. Целия ни престой в Сърбия беше една седмица.
2-3 м. след операцията ще ходим да махне JJ стента, което е за няколко минути и не налага престой в болница.

Дано да съм ти била полезна, и пак казвам ако искаш той да оперира детето, просто бъди по настоятелна в писмата си, искай му дата за преглед и като отидете на място ще се разберете за дата на операция.

# 911
  • Мнения: 25
Благодаря и на двете ви за изчерпателната информация, но нашата операция май е по различна от на hmhm, понеже на него направо ще му го изрежат мегауретера и затова се чудех какво се случва след това, а не разпитах др Минова тогава, защото не мислехме да правим операцията.
StefiZ при вас каква беше точно операцията, ако искаш може и на лично да ми пишеш?
Много ми бяхте полезни наистина, ако има и някой със същия или подобен случай бих се радвала да ми пише. Simple Smile

# 912
  • Мнения: 817
Проблема при нас е вродена хидронефроза 3 степен. Причината за която е стеснение на уретера горе до бъбрека.
Подробно съм описвала нашата сага в темата, която продължи 9 г., защото аз се тръшнах и отказах да ми оперират детето на 4 м. тук.

# 913
  • Мнения: 4 350
 StefiZ ,бързо възстановяване на малката.Радвам се,че всичко е минало.

# 914
  • Мнения: 25
Да аз също не исках да го оперират толкова малък и се надявах да се разминем, но уви. Сега дилемата е тук или в Сърбия, защото ми идва малко висока цената там, но пък сякаш не ми се иска да е тук и не знам, ще го мислим. Иначе др Джинович не ни е викал на преглед при него, когато го попитах за кога можем да запазим час за операция евентуално.

Общи условия

Активация на акаунт