Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 126 159
  • 960
  •   1
Отговори
# 525
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
Момичета , да ви помоля за мнение и съвет .Малката е  на 4г6м от около седмица пишка много малко , пример вчера пишка в 11 часа на  обяд около 100мл  и после чак в 22 часа .Няма температура , единствено корема и стои надут  , като я питам ще пишка  ли е казва - Дупето неиска да пишка .
Днес пуснах тези изследвания , виждат ми се ОК,  какво ще кажете :
Глюкоза Серумна ( GLU S )   4.80   mmol/L   2.78 - 6.11
Урея ( BUN )   4.11   mmol/L   М 3.2-9.2 ; Ж 2.6-7.2
Креатинин ( CREAT )   57.80   mkmol/L   44.0-127.0
Общ белтък ( TP )   74.94   g/L   60.0 - 83.0
Урина
Забележка:
Име на теста (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности
Урина - ОХИ   Профил   *   
pH ( урина )   6.5      
Относително тегло   1.020      
Белтък   ( - ) Отрицателен      Отрицателен
Глюкоза   ( - ) Отрицателен      Отрицателен
Кетотела   ( - ) Отрицателен      Отрицателен
Билирубин   ( - ) Отрицателен      Отрицателен
Уробилиноген   Неувеличен      Неувеличен
Кръв   ( - ) Отрицателен      Отрицателен
Нитрити   ( - ) Отрицателен      Отрицателен
Левкоцити*   ( - ) Отрицателен      
Седимент   единични левкоцити, единични кристали пикочна киселина   
Пие  си вода и течности , много странно ....   

# 526
  • Мнения: 4 346
А защо не направиш и ехография?Колко течности изпива на ден?

# 527
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
Да ще направим и ехограф , днес нямаше при кой, а за течностите , аз понеже съм на работа по цял ден и не съм убедена колко вода пие. Помня ,че когато аз лежах в нефрология ме караха да пиша на един лист колко съм изпила и да събирам урината , за да се види колко е изпикано - това ще направя сега .

# 528
  • Мнения: 4 346
Успех!Всичко да е добре. Peace

# 529
  • Мнения: 126
Здравейте!Искам да споделя и помоля за съвет относно дъщеря ми на 1г и 3 м. Преди месец на обикновена урина имаше масово бактерии, повторих пробата и отново така. Според педиатъра и е замърсена урината.Аз обаче реших да пусна и стерилна урина и се изолираха Е коли 10 на 5. Повторих след 2 дни изследването в друга лаборатория и излезе Клебсиела пнеувмоние 10 на 5. И се питам какво става!? Най-вероятно ще дам и трета стерилна урина. Имал ли е някой подобен случай? Притеснявам се че това разминаване отлага вече доста приема на антибиотик. Иначе други симтоми не забелязвам дя има дъщеря ми освен ,че се изолират бактерии.

# 530
  • София
  • Мнения: 16 691
Здравейте, темата само за проблеми при децата ли е?
Аз имам проблем с е coli от години, но напоследък много зачестиха циститните оплаквания и ми се иска да пия някаква добавка за по- дълго време?
Може ли да ми препоръчате?

# 531
  • Мнения: 958
ivankaka, мога да ти изброя цял куп: Цистостоп хроно, Урорен, Цистостоп рапид, Неоренал форте, Уринал акут, Цистон, Червена боровинка+, Цистат, Cysticlean, Урохелп ...

# 532
  • Мнения: 4 346
ivankaka,аз бих ти предложила Д-маноза на Биовея,фитолизин.Ако имаш възможност от Румъния или бивши руски държави-уролесан-също е билково,върши чудеса при кризи,може да се използва и при хронични процеси.
За циститните прояви-Цистопурин -на прахчета е-от Англия-по време на криза и спешни състояния.
Отделно може да си подобриш състоянието със засилване на имунитета-локален и общ,заздравяване на лигавиците -с промяна на хранителния режим,много течности,билкови чайове,костни булони.

# 533
  • София
  • Мнения: 16 691
ivankaka, мога да ти изброя цял куп: Цистостоп хроно, Урорен, Цистостоп рапид, Неоренал форте, Уринал акут, Цистон, Червена боровинка+, Цистат, Cysticlean, Урохелп ...
Тези от години ги ползвам, 3-4 от тях, без особен ефект.

# 534
  • Мнения: 958
ivankaka, мога да ти изброя цял куп: Цистостоп хроно, Урорен, Цистостоп рапид, Неоренал форте, Уринал акут, Цистон, Червена боровинка+, Цистат, Cysticlean, Урохелп ...
Тези от години ги ползвам, 3-4 от тях, без особен ефект.

И аз така. Ама от повече години.  Cry
Но пък трябва да опитваме и с друго, и с трето, не да се отказваме, нали?

# 535
  • София
  • Мнения: 16 691
ivankaka,аз бих ти предложила Д-маноза на Биовея,фитолизин.Ако имаш възможност от Румъния или бивши руски държави-уролесан-също е билково,върши чудеса при кризи,може да се използва и при хронични процеси.
За циститните прояви-Цистопурин -на прахчета е-от Англия-по време на криза и спешни състояния.
Отделно може да си подобриш състоянието със засилване на имунитета-локален и общ,заздравяване на лигавиците -с промяна на хранителния режим,много течности,билкови чайове,костни булони.
Благодаря, ще пробвам д- маноза, колко време може да се пие без прекъсване, като профилактика?

# 536
  • Мнения: 4 346
От 3 до 6 месеца,но е от значение вида на е.коли-ляво/дясно въртящи,хемолитични,....Цистостоп хроно също съдържа д-маноза,но е в мижава доза,а и е пълен с доста боклуци..
За е.коли понякога нещо елементарно като сода е възможно да ти помогне,защото алкализира.Но пак се повтарям,но от многогодишния си опит с борба с бактериите е много важно да ти е изключена някаква урологична причина(рефлукс,остатъчна урина,стеноза на уретра ....)и пропускливост на дебелото черво,което се определя от начина на хранене.От своя страна то определя и доставката на субстрати за жизнения цикъл на бактериите.

# 537
  • София
  • Мнения: 16 691
Как да разбера вида на е колите?

# 538
  • Мнения: 4 346
Не ти ли ги изписват на урокултурата?

# 539
  • София
  • Мнения: 16 691
Не ти ли ги изписват на урокултурата?
Скоро не съм пускала урина, но преди мисля, че само е коли пишеше

Общи условия

Активация на акаунт