Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 126 348
  • 960
  •   1
Отговори
# 510
  • shumen
  • Мнения: 18 197
Мери,според мен това си е бъбрек,което я боли.Болката може да е от бактерии или от камък в бъбрека.

# 511
  • София
  • Мнения: 1 178
Macao   Hug Права си за много неща. Дано при вас всичко да се оправи, че е много трудно да си безпомощен.
Мери, пиши как сте. Дано да не е инфекция. Моят като го болеше кръста се оказа бъбрека, но да не те плаша.
При нас също от немска клиника потвърдиха, че е за пиелопластика, но не можах да си го позволя.
Преди 9 години, беше по-трудно. Тогава оперираха на "сляпо" - нито едно от направените изследвания не показа обструкцията. В последствие се оказа, че уретера се бил усукал. Понякога и късмет трябва.

# 512
  • Мнения: 4 350
Мер,как сте?

# 513
  • София
  • Мнения: 87
 Прочетох по-назад за какво сте писали. Няма да се включвам в диалога, само ще кажа, че всяко семейство има свой път в лечението. Едни към чужбина други на родна земя. Всеки преценява в зависимост от много фактори с които, ние другите не сме запознати. Затова няма място за спорове и съдене кой прав кой крив. Както каза marychery, темата не е за нападки, а за взаимна подкрепа. Аз лично винаги ще съм благодарна че ви има и вас и групата, защото така успях да намеря нашият път и да получа подкрепа и сила. Много по-лесно е когато знаеш, че има някой който те подкрепя в решението ти. Защото и без друго се самоизмъчваме с мисълта "дали взех правилното решение, дали пък няма да сбъркам".  Hug за всички. Пожелавам ви  здраве и успех. 

 marychery, как сте? Стискам палци да е нещо безобидно и да мине бързо.

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 44
Нямаме възможност за лечение в чужбина. До сега и Пеев и пандаров потвърдиха операция и една и съща диагноза. Честно не мислих че нещата са толкова сложни, Пеев каза " като го видим на три месеца ще видим какви изследвания са необходими и най-вече и операция тя била рутинна да премахнем пречката, но ще се реши като го видя на третия месец" а пандаров ми каза същото само че каза март месец като се видим ще ви дам дата за операция бе да каже за допълнителни изследвания. Мисля да се доверя на Пеев или да търся и консултация с Минова. Чрез вас разбирам колко е сложна операцията и че може да не е успешна. Моля се всичко да мине

# 515
  • Мнения: 128
Алегсандра, Доколкото разбирам от предишни постове твоето дете е с едностранна хидронефроза III-IV  Права си, да мислиш, че операцията не е сложна сама по себе си. Лекарите твърдят, че  е рутинна.. Малките деца се възстанояват бързо. Естествено най-важно е да няма други съпътстващи проблеми. Вярвай, ще мине успешно!
Знам как се чувстваш, но детето има нужда от твоето спокойствие.



# 516
  • Мнения: 5 531
Алекзандра,  никоя от нас не би ти казала при кой лекар конкретно да отидеш.  Това е личен избор. Нашата цел е да напишем нашите впечатления и преживявания,  които биха ти били от полза при избор на лекар.  Всеки от нас е споделил на кой лекар се е доверил.  Защото за успешното лечение на детето, поне според мен е необходимо и доверие от страна на родителите в способностите на лекаря. Затова попрочети темата назад и помисли върху избора си.
Относно Мария - разказвам ви подробно.  Сутринта Мария отиде при личната лекарка.  Дали са и талон за обикновена урина.  В урината имаше урати,  положителен белтък, 4-5 левкоцити.  Изпратили са я на ехограф-лекарят който я е гледал е казал пясък в левия бъбрек.  Изписал е лекарства - но шпа и Неуренал СР. Аз още снощи изпратих съобщение на д- р Минова и тя днес ми се обади. Уговоримхме се да види Мария към обяд.  Гледа я много подробно - в левия бъбрек няма пясък.  Има малко количество в десния, а болката е в ляво.  Няма следи от страдание на бъбрека. Каза обаче, че левия яйчник е по - уголемен и, че има 3 см киста.  Иска да я види пак на ехограф 10 дена след цикъл.
Това е.

Последна редакция: ср, 01 фев 2017, 23:59 от marychery

# 517
  • Мнения: 4 350
Мер,бързо разрешение на проблема ви желая! Hug Praynig Peace

# 518
  • Мнения: 5 531
Sun sea HugТова беше неочаквано за мен. Доста изчетох  по темата и остава да се  надявам, че ще се размине без усложнения.

# 519
  • Мнения: 4 350
Дано .Стискам палци!

# 520
  • Мнения: 817
Мери, не съм лекар, но по всяка вероятност това при детето е задъжан фоликул, не е киста. Бъбрек не боли тъпо и постоянно ако има и изхвърля примерно песъчинки, ще направи такава яка криза, че ще се чудиш от къде ти е дошло. Така че, нека я видят наистина след цикъл и ще стане ясно какво е, но по скоро проблема наистина е там, а не в бъбрека, по мое мнение. Не се притеснявай, няма да има усложнения ако е това, ако не се е спикал фоликула ще й изпишат противозачатъчни за 1 м. и ще се махне. Simple Smile

# 521
  • София
  • Мнения: 87
 marychery, не се притеснявай. Кистите на яйчника са нещо много често срещано,  особено в период на бушуващи хормони. Не, че това би те успокоило, но се лекуват лесно. Иначе от нея може да боли много ( от опит казвам). Не знам как боли бъбрек та не мога да преценя дали би могло да се обърка, но силно вероятно е тъй като и от яйчниците може да боли и отзад високо . Дано да е еднократно това състояние. Но не знам дали не е добре да я погледне и АГ.

# 522
  • Мнения: 5 531
Благодаря момичета. Ето затова я обичам тази тема Hug
Д-р Минова каза, че иска да я види 10 дена след цикъл. Ако кистата все още е там, ще ни насочи към гинеколог.

# 523
  • Мнения: 6
Здравейте, мами!
Искам помощ от вас понеже и ние имаме проблем с бъбреците. Изчетох темата и всичко написано от вас от може би 2012г. насам. Вие сте минали по този път, а аз съм в началото и не знам какво да правя. 
Ето и нашия случай- дъщеря ми тогава беше на 6г., сега е на 8г.:
       През март 2015г. след вдигане на няколко пъти температура без други оплаквания лл ни пусна изследвания кръв, урина и урокултура. Откриха ни бактерии в урината ешерихия коли над 10 и 5. Насочи ни за консултация към доц. Близнакова във Варна след преглед в частния и кабинет ни предложи хоспитализация в св. марина варна. Правиха изследвания на ехографията пише- ДБ- запазена структура, ЛБ-дренажни нарушения на ниво легенче. пик. мехур стенас р-р 9мм. След това пихме пиолосептил ходихме 2 пъти на преглед всичко беше нормално.
     През месец април отново с температура и без други признаци ни приеха в добрич. На ехография пише нормално местоположение и размери за двата бъбрека, хипоехогенна структура за левия бъбрек, заличени граници м„у паренхим и пиелон, без дренажни нарушения. ДБ 64/31, ЛБ 60/35мм. Пикучен мехур стена 4мм, разслоена. 
 ВУГ: Обилна аероколия, не личат позитивни контременти. Венозна урография: двустранно нормален хефрографски ефект, пиело- каликсна система и уретери. Пикочен мехур: в норма. Не се регистрира водно- уретерален рефлукс. Обаче изследването се направи без да се постави катетър, защото дъщеря ми се уплаши много, а и не можаха да и поставят.
       Третия път октомври 2016 отново с температура я водихме във варна клиника Лисичкови. няма изолирани бактерии. Ултразвук на корем: Двата бъбрека са с нормална форма, размери /9,02-9,2см/ и местоположение, без дренажни нарушения. ЛБ- с повишена ехогенност на паренхима I ст. Пикочен мехур - умерено изпълнен, с гладки и резки очертания на стената, без дефекти в изпълването.
     Ноември 2016 ходихме при доц. Буева във Варна. Тя каза, че всичко е наред, ако беше на срещнала преди изобщо даже нямаше да ни направи цветна снимка просто трябва да пие много вода, да я мия редовно и правилно, да правя баня със смрадлика и всичко ще е наред. Единствено, каза че бъбрека има малко по-различна форма, но това не е проблем.
     На 25. 01.2017 отново дигна температура без да се обаждам даже на лл я водих в болницата в Добрич, не искаха да на приемат, защото може да е било вирусно, но в крайна сметка ни приеха. Отново ни казаха, че е двустранни възпалителни изменения на бъбреците. Ехография: нормално местоположение и горногранични размери и за двата бъбрека, хипоехогенна структура за левия бъбрек, заличени граници м/у паренхим и пиеолон, без дренажни нарушения. Пикочен мехур стена 8мм, разслоена.
Приемам всякакви съвети, моля помогнете ми. Да ходя ли пак при Буева, при Близнакова няма да ходя, защото говори много бързо и неясно, да се насоча ли към друг специалист в София и ако да при кого, защото съм на500км от там и и и просто съм в безизходица. Съжалявам за дългия пост, но наистина имам нужда от помощ. Не искам да се стигне до бъбречна недостатъчност.
Основната диагноза в 4 те епикризи е Остър тубулоинтерстациален нефрит.

# 524
  • Мнения: 5 531
Здравей .Според мене ви трябват по сериозни изследвания. Аз не разбрах успяхте или не да направите МЦГ и венозна урогрфия.  Аз лично бих потърсила детски уролог и ако ми предложат бих приела хоспитализация (всъщност това направих миналия януари с две от децата ми- в Пирогов направихме и на двамата МЦГ и венозна урография ).

Последна редакция: пт, 03 фев 2017, 23:26 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт