Крем за около очи - 7 тема

  • 167 430
  • 745
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 300
sl, а как сваляш грима от очите? Аз мисля, че коректорът и свалянето на грима с тампон с мицеларна вода ми попрецакват кожата около очите.

# 451
  • Мнения: 350
И според мен коректорът не се отразява добре.Имам няколко и колкото пъти да реша да ги използвам,все не се получава.След това кожата около очите започва да реагира на крема,който по принцип не ме дразни.Мицеларната вода маха добре грима ми,но понякога имам чувството ,че се просмуква в кожата около очите и подпухвам на сутринта.Обаче нищо друго не ми понася, за махане на грим.От тоалетни млека и масла съм правила страхотни реакции.

# 452
  • Sofia
  • Мнения: 15 633
   За разгримиране на очи ползвам единствено двуфазен лосион – на Lancôme или Clarins. Peace

# 453
  • Мнения: 2 562
  За разгримиране на очи ползвам единствено двуфазен лосион – на Lancôme или Clarins. Peace
И аз ползвам двуфазния на Ланком,страхотен е   Heart Eyes Въобще не дразни супер чувствителните ми очи и кожа  Peace

# 454
  • София
  • Мнения: 5 576
   За разгримиране на очи ползвам единствено двуфазен лосион – на Lancôme или Clarins. Peace
И аз ползвам двуфазния на Ланком,страхотен е   Heart Eyes Въобще не дразни супер чувствителните ми очи и кожа  Peace

Лесно ли се сваля с него водоустойчив грим? Или изисква повече усилия?

# 455
  • Sofia
  • Мнения: 15 633
   При мен – целият околоочен грим (спирала, очна линия, сенки и молив), макар и не водоустойчив, се сваля точно с едно движение на тампона. Предварително мъничко намокрям очите с вода, обаче, с цел гримът леко да се "разкисне". Двуфазният на Clarins (този) е разработен точно за водоустойчив / много тежък грим, но аз не виждам особена разлика с продукта на Lancôme (този) – и двата вършат просто отлична работа, не лютят грам на очите и не изсушават чувствителната околоочна зона. Peace

# 456
  • Мнения: 2 562
   За разгримиране на очи ползвам единствено двуфазен лосион – на Lancôme или Clarins. Peace
И аз ползвам двуфазния на Ланком,страхотен е   Heart Eyes Въобще не дразни супер чувствителните ми очи и кожа  Peace

Лесно ли се сваля с него водоустойчив грим? Или изисква повече усилия?
Ползвам водоустойчиви молив и очна линия.Свалят се уникално лесно.Без натиск,с едно минаване по линиите  Peace

# 457
  • София
  • Мнения: 5 576
Благодаря ви много, момичета! bouquet

Точно се чудех днес за по-хубав продукт за сваляне на грим от очите... Използвам хубави околоочни кремове, а целия ефект може да отиде на кино при неподходящ продукт за сваляне на грима. Ще си взема Ланкома.  Peace

# 458
  • Мнения: 3 300
При сваляне на грима ме притеснява това, че все пак има някакво търкане и разтягане на кожата около очите.
Аз също първо действам с вода на чешмата, но все пак.
С продукта на Ланком значи търкането е по-малко?

# 459
  • Sofia
  • Мнения: 15 633
С продукта на Ланком значи търкането е по-малко?
   При мен – целият околоочен грим (спирала, очна линия, сенки и молив), макар и не водоустойчив, се сваля точно с едно движение на тампона.

# 460
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз ползвах доскоро двуфазния лосион на Ланком, не е като да няма търкане. Rolling Eyes Харесвам го, но все пак имам чувството, че ежедневното сваляне на грим влияе на кожата. Confused
Преди месец започнах да си свалям грима с био кокосово масло, не ми дразни очите, лесно сваля грима (също като лосиона на Ланком), по-евтин е и служи и за омазняване на зоната след това (рядко слагам друг околоочен крем вечер). Peace

# 461
  • Мнения: 1 116
На мен двуфазния на Ланком лютеше и изобщо не ми хареса. Моята любов е двуфазния на Шанел. Страхотен е!  Peace

# 462
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
chokolina, разтопяваш предварително маслото ли? Защото в нормално състояние кокосовото е в твърдо състояние...Аз ползвам от доста време двуфазния на Нивеа - доволна съм, общо взето, отдавна отдадох предимство на двуфазните продукти, но аз все бързам и признавам, че поразтеглям повече клепача, което неминуемо води до влошаване на контура Confused

# 463
  • Мнения: 87
здравейте, какво ще кажете за околоочен крем на ЖАЯ с маслина?

# 464
  • София
  • Мнения: 20 218
chokolina, разтопяваш предварително маслото ли? Защото в нормално състояние кокосовото е в твърдо състояние...

Бисквитка, кокосовото масло е с много ниска температура на топене - 25 градуса и при досег с кожата веднага започва да се топи. Т.е. може да го подържиш малко в ръка, за да се втечни, преди да го използваш.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт