Кръщаване на бебето на починал

  • 5 335
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте!
Искам да Ви попитам какви е мнението Ви за кръщаването не бебето на починал. Предстои ми раждане през месец септември. С таткото искаме да кръстим бебето на двете баби, които са починали и неговия баща. Имам предвид само да "вземе" първата им буква. Свекървата е починала преди 16 години, а мама миналата година януари, свекъра е жив и здрав( все така да е ). Благодаря!

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 20:13 от bubanka

# 1
  • Варна
  • Мнения: 611
  Аз знам, че не се кръщава на починал човек  Peace

# 2
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Приятелка си кръсти детето на починалия си свекър. Детето носи цялото име на дядо си. И по този повод е питах какво мисли за това суеверие че дете се не кръщава на починал човек.
Жената е ходила в църквата да пита и от там са и казали, че няма проблем да си кръстят детето както желаят, а тези приказки не са верни.

# 3
  • Мнения: 44

Nervous User, благодаря!
Понеже четох, че може ако е минала година след смъртта, но все пак....

# 4
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
На сина ми като избирах име донякъде нарочно се спрях на буквата А. Моето, на майка ми и на свекър ми /лека му пръст/ имената започват с А. Може би, ако не бях харесала име с тази буква, щях да мина друга... Не съм казвала че съм избрала името за да се води кръстено на някой, но на мъжа ми му бе пирятно като  направи асоциация с името на баща си.
Исках да кажа, не съм суеверна, и ако името ми харесва, бих го кръстила.

# 5
  • Мнения: 44
Спокойно мога да кажа, че е кръстено и на мен, всички имена започват със С

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте!
Имам предвид само да "вземе" първата им буква.
Тогава за какво "кръщаване на починал" става въпрос ако ще се ползва само първата буква на името му  Rolling Eyes Реално детето няма да носи името на починалия.

# 7
  • Мнения: 44
Ами аз съм на баба ми Спаска, а името ми няма нищо общо.......чета много и мненията са разнопосочни

# 8
  • Мнения: 6 993
Хич да не ти пука. С което и име да го кръстиш, все някой умрял човек ще има Wink
Суеверия.

# 9
  • Мнения: 718
Виж сега, НЯМА една обективна истина по тоя въпрос - един постулат, който да се приеме за факт и толкова. Като имаш това предвид, си помисли следното - ТИ конкретно вярваш ли, че има проблем да се кръсти на починал? Ако не вярваш, кръщавай смело. Ако вярваш, по-добре недей - не за друго, а просто това ще те гложди и не си струва нервите и напрежението.

Аз лично абсолютно НЕ вярвам на подобни суеверия и никога не биха ме спрели в това отношение. Но ако вярвах, наистина не бих си причинила подобни терзания и бих избрала друго име. Peace

# 10
  • Мнения: 5 513
Не вярвам.Детето е кръстено изцяло на свекър ми,който е починал.В началото ММ имаше задръжки.Обаче детето взе ,че се роди и ден след Гергьовден и аз казах туй е името и ММ се съгласи.Друго, че аз винаги съм искала детето ми да се казва така.Още преди да се запозная с ММ.
Та аз драма и дилема нямах.

# 11
  • Мнения: 44
Мамита, благодаря за мненията. Аз нямам притеснения никакви, решението за името дойде спонтанно.

# 12
  • Мнения: 54 425
Не бих си кръстила детето на починал човек.
Бих избрала неутрално име.
И изобщо не знам докога в БГ ще е тази традиция с кръщаване на някого? Thinking

# 13
  • Мнения: 919
Виж сега, НЯМА една обективна истина по тоя въпрос - един постулат, който да се приеме за факт и толкова. Като имаш това предвид, си помисли следното - ТИ конкретно вярваш ли, че има проблем да се кръсти на починал? Ако не вярваш, кръщавай смело. Ако вярваш, по-добре недей - не за друго, а просто това ще те гложди и не си струва нервите и напрежението.

Аз лично абсолютно НЕ вярвам на подобни суеверия и никога не биха ме спрели в това отношение. Но ако вярвах, наистина не бих си причинила подобни терзания и бих избрала друго име. Peace

Много добро мнение! Подкрепям изцяло!

# 14
  • Мнения: 44
Ние не робуваме на мнението ТРЯБВА да се кръсти на някого, детенцето ще си има красиво име на стойностни хора, решението дойде без намеса от никого

Общи условия

Активация на акаунт