Бурно лято се задава, ЮЛЧЕТО на 1 година става!

  • 78 370
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 851
Малко позамря темата, та реших да я раздвижа като се включа Mr. Green
Както съм споменавала аз от есента се връщам на работа/живот и здраве/ и съответно ходихме да я запиша на частна ясла. Оттам искат документи за поставените ваксини, а ние нямаме тази за шарките и тази пневмококовата. Сега се чудя дали ще й ги сложат наведнъж или в два поредни месеца? Thinking Мислех да продължа и с кърменето, но тя ми се буди по 3-4 пъти на нощ, за да суче и така свикна, че и без да я мъчат зъбите пак се буди. Отделно дето спи при мен на спалнята и ме буди по още 100 пъти като се върти и се прибутва в мен. Затова реших да спра първоначално нощното кърмене, а ако не става ще я отбивам изцяло. Няма как да ходя на работа като съм вечно недоспала. Сега като изпуша напълно лягам следобяд, ама там няма как Crazy Още се чудя кога да я местя да спи при кака й. Може би ще изчакам да съм сигурна, че е започнала да спи по цяла нощ и тогава.
Ще махам и количката и ще си взема една тип чадър, ще махам и ваничката, че то зимата не мога да я оставя да се плацика вътре, защото колкото и да ни е топъл апартамента в банята си е студено. Имаме малко душче и на него.
Изобщо за мен пълната лудница сега започва. Бачкане, училище, ясла и всички други съпътстващи екстри. Дано не полудея Sunglasses

# 706
  • София
  • Мнения: 664
Хайде и аз да се намърдам. Mr. Green

Днес бяхме на кръщене и изкарахме много добре. Бебка спа в количката, а след това си игра в детския кът. Peace

Диди защо се връщаш толкова рано на работа? Simple Smile Не мисля, че двете ваксини ще ги сложат наведнъж, а най - вероятно в два последователни месеца. Би ли споделила каква е таксата в частната детска градина? Rolling Eyes Аз отдавна показах на Дари какво представлява душа  Grinning и онзи ден й поръчах вече такъв тип количка , защото видях деца които са горе долу на нейната възраст със същата. Whistling

# 707
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
В два поредни месец ще ви ги сложат. На Бубата синфлорикс и пентаксим слагаха с 2 седмици отстояние една от друга,но сега педиатърката каза, че трябва да мине 1 месец след МПР-то за да сложим хепатитната, която влачим от  6 м.
Седнала в коритото я къпя отдавна с душа, като се напълни го отпушваме да си изтича водата. Къпането ни трае обикновено 5 Мин. Whistling

# 708
  • Мнения: 1 602
Здравейте и от мен  Hug
Как сте мами и бебчета?
Ние да кажем сме добре. Лудеем щуреем и така. Още я къпя малката в мивката , а когато е за косата я мия под душа , но там я е страх и плаче.
Количката си ми харесва и няма да купувам нова. Аз също се чудя кога да оставя малката да спи вече с кака или поне в нейното си креватче, защото в момента спи при мен е леглото и почна мн да ми досажда. Рита ме, скубе ме, снощи в 4ч , че няма повече да спи и какво ли не ми прави. То ми скача отготе, целува ме, бърка ми в очите явно да види защо са затворени, бибата ми навира в устата.... Абе ужас и към 6 някъде заспа пак. Ще го мисля Аз да я прилъжа да си спи в креватчето. Там може да спи по спокойно и да не се буди знам ли? Ще пробвам пък да видим.
Аз също искам да почна работа. Вкъщи не ми се седи , но нямам избор ще почакам още 1г.
Иначе , ако лл ви е пич може да ти издаде бележка, че всичко сте направили, а вие с нея после да си решите кога ще е най добре да биете ваксините.

# 709
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
При нас искат направо снимана здравната книжка с подпис и печат от ЛЛ на копието. Едва ли ще им правят проблем за тези 2 ваксини при положение,че са сложили останалите до годинката. Пък и все още имат време поне за синфлорикса. Peace
Ние ще си се гледаме поне до 2г. Изобщо не ми се тръгва на работа. Хубаво си ми е вкъщи с нея. Особено когато батко и е на градина та да ми домъчнее и за него и с кеф да ида да си го взема в 4 Crazy

# 710
  • Мнения: 851
Благодаря за отговорите, момичета Hug. Ще видя какво ще каже докторката, просто ми е притеснено, защото чета, че ваксината за шарките понякога се понася по-тежко. И да не ни сложат едната, те в частната ясла вероятно ще са по-сговорчиви от тези в държавните, че нали си плащаме Mr. Green
Мария Тереса Hug налага се, както поради финансови причини, така и заради самата ми работа. Надявам се, че Софи ще свикне лесно на яслата. Лошото е, че е малка и не може да ми казва ако нещо не е наред. Дано поне по поведението й се ориентирам правилно. Ако е неспокойна ще мисля варианти.
Иначе нашата градина е 460 лева, но има и такива с такса 290 лева+ храната отделно и такива за по 600 лв. и нагоре. Много ми похвалиха една ясла в Редута, но ми е далеч и не ми е удобно да я водя там.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 732
Момичета, правите ли пробиотична подготовка преди морето?
Ако да, какъв пробиотик бихте препоръчали?

# 712
  • Мнения: 1 602
Аз харесвам био гая

# 713
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Здравейте!
Аз давах 1година био гая ,но напоследък не бях доволна и смених на линекс.(ползвала съм и био баланс бейби,про баланс бейби ,мултилак)Та за пробиотик преди море препоръчвам линекс.
Ние изведнъж проходихме.От раз направи 25крачки и набързо спретнахме прощъпалник.
Тръгнали са къници,но е спокойна.На 1сме на ДК и трябва да бием ваксина.Точно си бях отдъхнла и пак.Около мен други бебчета лошо ги понесоха и мислех да ги отложа,но няма за кога.Есента започват на ново вируси и грипни епидемии и за това по -добре сега.
Ставам,че се събуди

Последна редакция: ср, 31 авг 2016, 14:05 от силвето димитрова

# 714
  • София
  • Мнения: 664
Добро утро на всички! bouquet

Станах толкова рано, че ще ходя на изследвания и докато подготвя всичко ... свекито ще дойде да гледа малката. Тя започна бавно, но славно да се пооправя отдолу, но все пак още ми е притеснено. За пробиотик препоръчвам био баланс бейби - харесва й. Peace

Диди  Hug

Тази сутрин с ММ се сдърпахме, защото се била задръстила мивката и съм му била отворила работа. Излезе сърдит. Crossing Arms

# 715
  • Мнения: 239
Тази сутрин с ММ се сдърпахме, защото се била задръстила мивката и съм му била отворила работа. Излезе сърдит. Crossing Arms

Оф, мъже. Понякога просто си търсят повод...

Здравейте и от нас
За пробиотик препоръчвам лактофлор ентерик екол. Нов е и в някои аптеки при нас незнаеха, че съществува. Иначе аз напоследък давах лактофлор кидс, по препоръка на педиатур, защото не бил много силен. Ани нали си е със запек откак се е родила и силните можело да запекат повече. Затова и отдавна недавам био гая.

И аз искам да я заведа на очен лекар и нямам представа къде да е. В Пазарджик никой няма необходимата техника за толкова малко дете.
А май ще трябва и на ортопед да идем. Започна да криви навътре дясното стъпало и походката е сякаш накуцва с едното краче. Движи се също като шимпанзе.

# 716
  • София
  • Мнения: 664
Тази сутрин с ММ се сдърпахме, защото се била задръстила мивката и съм му била отворила работа. Излезе сърдит. Crossing Arms

Оф, мъже. Понякога просто си търсят повод...



А , така ! В крайна сметка не го потърсих докато беше на работа  и след това ми се извини. Flutter Whistling

Момичита дайте ми съвет - как да накарам отново детето да ходи на гърне ?! Бях споменавала преди, че изкара една стомашночревна инфекция и оттогава не иска да ходи. Като я сложа не иска да седи и непрекъснато плаче. Tired Как да я накарам отново да го прави?! newsm78

# 717
  • Мнения: 239
Момичита дайте ми съвет - как да накарам отново детето да ходи на гърне ?! Бях споменавала преди, че изкара една стомашночревна инфекция и оттогава не иска да ходи. Като я сложа не иска да седи и непрекъснато плаче. Tired Как да я накарам отново да го прави?! newsm78
Не мога да настоявам, че съм права, защото мойто гардже изобщо и не го ползвала, но знам, че нетрябва да се настоява. Имахме подобен проблем - с къпането, но като й дадох да си поиграе с душа и водата, вече е по-склонна. Опитай да покажеш, че не хапе Simple Smile

# 718
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Остави я. Минават си през такива периоди. Не настоявай няколко дни. Пробвай да и отвлечеш някак вниманието. Моята сяда за няколко минути, но дотам. Идея си няма какво се иска от нея. Баткото пък въобще не искаше да седне.  Като видеше гърне и пищеше все едно жив го дера. На 2 и 3-4м свалихме за една седмица памперса. Сега, ако му позволя ще опикава на бебето гърнето Laughing

# 719
  • Мнения: 851
Аз да добавя, че понякога действа и това да я вземеш с теб в тоалетната, ти да седнеш и да я накараш и тя да си седне на гърнето. Децата най-добре учат като имитират другите- дали големите или други деца на тяхната възраст няма значение. Но така или иначе май повечето деца махат напълно памперса към година и половина-две, че даже и нагоре. Аз мисля да се боря другото лято.
На мен пък ми се иска да я уча да се храни сама. Ама не помня рано ли е още, навреме ли е...Давала съм й чинията, тя рови с пръсти, яде с ръцете и става мазало. Опитва се да загребва с лъжицата и да си я слага в устата, ама не й е толкова интересно. По й харесва да ме храни мен Mr. Green Поне вече минахме на нормална храна с парченца и дъвче по-твърдите неща с предните зъби.

Общи условия

Активация на акаунт