Лесно ли е да си жена и хубав ли е женският живот, сравнен с мъжкия?

  • 72 136
  • 1 642
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 228
Нямах в предвид платежоспособен Wink. Просто да се държи мъжки. Аз съм на мнение, че ако в една връзка има много голяма разлика в материалното положение на партньорите, това е предпоставка за проблеми

# 31
  • Мнения: 2 353
  chris78, ти колко сгради си проектирал, колко тухли си пренесъл, колко прасета си заклал?

# 32
  • Мнения: 2 694
Яко е жените като се нахъсат, че всичко могат, но това е само до момента, когато трябва да го свършат и то става "мъжка работа" Simple Smile
Веселка1, баш за платежоспособен си говориш ти... мъж на място иначе какво ще да е в твоите очи и бъди честна, не пиши глупости. Ако мъжа е много богат, жената може да е само красива и мъжа да се грижи за нея, тогава няма проблем. Проблема е, когато е обратното Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 17 142
Всъщност, мъж на място означава и това да подкрепя жена си, когато тя има желание да се развива и да печели повече. Ама не говоря за подкрепа тип потупване по рамото, ами с реална грижа за децата, дома и каквото там е нужно.
Имам такова семейство в обкръжението си, и двамата работят и се развиват, тя изкарва повече (заради бранша, в който работи) и той я подкрепя по всякакъв начин, чудесно семейство са.
Малко мъже обаче имат достатъчно самочувствие и топки да го направят.

# 34
  • Мнения: 2 308
Сградата като нищо е проектирана от жена, кой я е строил не знам, но то пък големия зор да се мъкнат тухли, ако толко се наложи и жените ще сколасаме.
Абе гледах на Сървайвър на женския остров две палмови листа не можаха да сколасат да вържат така че да не капе отдолу, нито риба да набучат с пръчка, та ако не бяха дошли от мъжкия остров да им помогнат бяха си живи умрели.
Колите ги сглабят роботи, не знам в кой век живееш, че да се случва това на ръка.
А като се счупят кой ляга отдолу да ги оправя? Ти в сервиз жена виждала ли си да работи? Ма какво говоря даже за сложни неща като сервиз - то гума да трябва да се смени пак мъж трябва. На жена ако се случи вика Пътна Помощ, т.е. чака да дойде мъж.
chris78, ти колко сгради си проектирал, колко тухли си пренесъл, колко прасета си заклал?
Не съм проектирал, но тухли доста съм пренесъл, също доста хоросан съм измазал на вилата си. Жена на строежа нямаше - само мъже бяхме. Прасе също съм клал, т.е. бил в дружината, защото не е работа за сам човек.

Не че няма и трудни неща в женския живот, както и в мъжкия има и лесни. Едното обаче балансира другото, или поне това е идеята.

# 35
  • Мнения: 3 228

Веселка1, баш за платежоспособен си говориш ти... мъж на място иначе какво ще да е в твоите очи и бъди честна, не пиши глупости. Ако мъжа е много богат, жената може да е само красива и мъжа да се грижи за нея, тогава няма проблем. Проблема е, когато е обратното Simple Smile

Проблем е и тогава, защото в общия случай като вече не е толкова млада и красива я ъпдейтва с по - нов модел. както написах, предпоставка за проблеми е когато има значително разминаване в материалното състояние на двамата в една връзка.

Бърди го е казала, че мъж на място означава най - вече подкрепа във всички сфери на живота, а не вечер да търка дивана, докато жена му след дълъг работен ден, готви, чисти, пере, простира и междувременно се занимава с децата

# 36
  • София
  • Мнения: 28 109
Всъщност, мъж на място означава и това да подкрепя жена си, когато тя има желание да се развива и да печели повече. Ама не говоря за подкрепа тип потупване по рамото, ами с реална грижа за децата, дома и каквото там е нужно.
Имам такова семейство в обкръжението си, и двамата работят и се развиват, тя изкарва повече (заради бранша, в който работи) и той я подкрепя по всякакъв начин, чудесно семейство са.
Малко мъже обаче имат достатъчно самочувствие и топки да го направят.

Абсолютно съм съгласна с всяка дума.

# 37
  • Мнения: X
Отговарям на авторката-живеем в мъжки свят,да.Оттам ще си направиш изводите лесно ли е или не.Аз мисля, че жените сме леееко прецакани-очаква се да работим,да раждаме ,да гледаме деца,да готвим,да въртим домакинство, да сме образовани ,че и поддържани,недай си боже да се занемарим...
От мъжа какво се очаква-да ходи на работа и да носи пари.....
Аз друго не се сещам newsm78 newsm78 newsm78 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

БрЯх, стигнАх до тук и      Shocked
Ако един мъж прави САМО болднатото, жена му да се сърди единствено и само на себе си.Че не е гледАла, Га се е женИла и се е обзавела с такъв толуп.....     Laughing

# 38
  • Мнения: 46 436
Единственото, с което никога няма да се примиря са физиологичните особености и получаването на поколение.
Иначе във времето, в което живея ми харесва да съм жена, чувствам се добре в кожата си и нямам никакви ограничения.

# 39
  • Мнения: 103
кои точно физиологични особености имаш предвид?

# 40
  • Мнения: 535
Не ми харесва да съм жена точно заради физиологията.
Отвратително е в 1/5та от живота ти да ти тече кръв.
Отделно лично на мен бременностите и ражданията ми нанесоха не толкова физически а предимно психически травми, които си нося и досега.

# 41
  • Мнения: 46 436
кои точно физиологични особености имаш предвид?
Цикъл, бременност, раждане, кърмене.
Които освен себе си влачат и всичките проклети женски болести.

# 42
  • Мнения: 3 228
Аз пък мисля, че точно бременността изгражда една специална връзка между майката и детето. Да, не е лесно, но не бих я заменила

# 43
  • Мнения: 14 654
Дами, вий не сте у ред  Crazy Наистина не вярвах, че е възможно след края на пубертета още да има жена, която да се гневи на месечния цикъл, на това, че ще ражда бебета и въобще на всичко, което я прави жена. Я по-ведро, да си мъж е по-гадно - трепериш за размера на пикалото си, пък после до кое време ще ти става, пък като вземе да не става... И да се бръснеш, и да ходиш войник, все гадни неща. Да си жена е къде-къде по-приятно.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Аз карах лека бременност без никакви оплаквания, но ми беше много некомфортно последните месеци да се чувствам като някой охранен тюлен. Даже и възстановяването след секциото не ми беше толкова неприятен период, хем имах малко проблеми с някои от шевовете. Май това е единственото,  от което бих се оплакала. Определено ми харесва да съм жена и както писах - не бих го заменила, дори и да можех.

Общи условия

Активация на акаунт