Холандска тема - 42

  • 120 207
  • 921
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 116
Здравейте отново. Бихте ли споделили около sHertogenbosch някое по-малко населено място, което е приятно за живеене. В България живеем в Банско и ни се иска да сме на по-спокойно място и заради малката.
Благодаря.

Честно казано спокойствие има почти навсякъде с изключение на централните зони в големите градове. Не очаквайте нищо подобно на Банско, просто релефа и урабанизацията в Нидерландия са коренно различни от тези в България. Спокойствието тука извира най-вече от факта, че държавата е много добре уредена. Дъчитата са добре образовани и възпитани в болшинството си, което елеминира почти напълно всякакъв повей на ганьовщина.

Може да ви е трудничко при намирането на квартира, защото просто не достигат жилища. В дългосрочен план са си псотавили за цел да построят жилища за 850 000 души, като дори намалиха максималната скорост по магистралите до 100км. в час за да не влизат в конфликт с допустимите азотни емисии, които иначе щяха да прекратят строителните проекти, а те са жизненоважен отрасал за икономиката в Нидерландия.

# 796
  • Мнения: 610
Благодаря за отделеното време и полезната информация.
Да, трудно се намират квартири.
Брат ми живее в Малта и там имат огромен проблем с жилищата, малка площ и вече много хора и цените скочиха двойно за тези 5 години, в които е там.
Здравейте отново. Бихте ли споделили около sHertogenbosch някое по-малко населено място, което е приятно за живеене. В България живеем в Банско и ни се иска да сме на по-спокойно място и заради малката.
Благодаря.

Честно казано спокойствие има почти навсякъде с изключение на централните зони в големите градове. Не очаквайте нищо подобно на Банско, просто релефа и урабанизацията в Нидерландия са коренно различни от тези в България. Спокойствието тука извира най-вече от факта, че държавата е много добре уредена. Дъчитата са добре образовани и възпитани в болшинството си, което елеминира почти напълно всякакъв повей на ганьовщина.

Може да ви е трудничко при намирането на квартира, защото просто не достигат жилища. В дългосрочен план са си псотавили за цел да построят жилища за 850 000 души, като дори намалиха максималната скорост по магистралите до 100км. в час за да не влизат в конфликт с допустимите азотни емисии, които иначе щяха да прекратят строителните проекти, а те са жизненоважен отрасал за икономиката в Нидерландия.

# 797
  • Мнения: 1 085
HenryDefence, винаги чудесно поднесена информация! Адмирации!!

Diva19, лесно е да се провери не само висококвалифицирани, но и добре заплатени и търсени позиции.
Както и да е, уви много са магистрите които работят нискоквалифициран труд тук Sad

За детските (информация от преди 3 години). Моят съвет е да оставите генерално пълномощно на роднина в България. Когато се преместите тук и се регистрирате в общината, ще си направите DigiD. Ще ви изискат доказателство че не получавате "детски" в България и след като го предоставите ще започнете да получавате детски тук (около 80 евро на дете месечно, зависи от възрастта на детето). Изплащат се веднъж на тримесечие.

# 798
  • Велико Търново
  • Мнения: 282
Към горния коментар искам да добавя, че ще ви бъде ( не знам дали задължително, но много ветоятно) поискано доказателство, че изпращате месечно към България към децата си поне такава сума, каквата са детските.

# 799
  • Мнения: 610
Здравей, благодаря за отговора.
По-скоро ме интересуваше дали майчинството си ми продължава там. В момента съм още първата година майчинство и искам да си гледам малката двете години платено от България, но не знам дали е възможно там.
HenryDefence, винаги чудесно поднесена информация! Адмирации!!

Diva19, лесно е да се провери не само висококвалифицирани, но и добре заплатени и търсени позиции.
Както и да е, уви много са магистрите които работят нискоквалифициран труд тук Sad

За детските (информация от преди 3 години). Моят съвет е да оставите генерално пълномощно на роднина в България. Когато се преместите тук и се регистрирате в общината, ще си направите DigiD. Ще ви изискат доказателство че не получавате "детски" в България и след като го предоставите ще започнете да получавате детски тук (около 80 евро на дете месечно, зависи от възрастта на детето). Изплащат се веднъж на тримесечие.

# 800
  • Велико Търново
  • Мнения: 282
В България няма условие по време на майчинството да трябва да си на територията на страната, така че да може. Аз бях в твоята ситуация, пристигнах август, майчинството ми изтичаше декември. Нямала съм засега проблеми, не вярвам и че ще има. Друг е въпросът ако започнеш работа, тогава е редно да спреш майчинството в бг.

# 801
  • Мнения: 610
Благодаря. 🙏
В България няма условие по време на майчинството да трябва да си на територията на страната, така че да може. Аз бях в твоята ситуация, пристигнах август, майчинството ми изтичаше декември. Нямала съм засега проблеми, не вярвам и че ще има. Друг е въпросът ако започнеш работа, тогава е редно да спреш майчинството в бг.

# 802
  • Мнения: 1 085
Относно майчинството не съм наясно, но детски ще започнат да изплащат тук в Нидерландия при представено доказателство, че не получавате такива и са ви спрени от България.

О, сетих се нещо, което би ви било от полза. Брошурата Новодошъл/а/ в Нидерландия / За европейски трудови мигранти. Само ми пишете имейл на лично и ще ви я изпратя.
Трудно е с малко детенце, дано сте взели правилното решение и  успех!

# 803
  • Мнения: 1 085
Rosss, не пиша на лични, защото си мисля че споделеното може да е от полза на други сънародници търсещи да закупят жилище тук.
Реших да направя нов пост и да споделя разочарование и горчив опит, чувствайки се с късмет, че проблемите се откриха преди подписването на договор.

Бяхме на оглед на жилище и след дадена от нас оферта от агенцията ни уведомиха, че сме одобрени. Форсираха ни от агенцията да оформим и подпишем предварителният договор, но ние настояхме на техническа инспекция. Не реагираха мило на това, но ние успяхме да открием човек, който да извърши въпросната инспекция в много кратък срок. (Благодаря ти мила Rosss въпросните бяха заети, но намерихме друг.)

Веднага след като се разбра че ще правим техническа инспекция на жилището, собствениците са позвънили на агенцията, че имат теч в новата (2018г.) завършена баня. Спукана отводнителна тръба, като водата достига го тавана на салона!! Убеждаваха че ще го поправят като се разбие подът на банята и т.н. Естествено отказахме и се радваме че не стигнахме до подписване на предварителен договор.  Истината е, че трябва много да се внимава... Disappointed Relieved  

Дано да имаме успех следващият път.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 09:51 от ~Биб~

# 804
  • Мнения: 5
Дами, преди време попаднах на тази страница с информация за средни заплати в Нидерландия. Дамо да ви е полезен: https://www.adamsrecruitment.com/blog/2020/03/salaries-in-the-ne … ld-you-be-earning

# 805
  • Мнения: 116
Дами, преди време попаднах на тази страница с информация за средни заплати в Нидерландия. Дамо да ви е полезен: https://www.adamsrecruitment.com/blog/2020/03/salaries-in-the-ne … ld-you-be-earning

Полезен сайт, при това изглежда правдоподобен.

Към него мога да добавя: https://thetax.nl/?year=2020&startFrom=Month&salary=3600 … lingChoice=normal

Това е онлайн калкулатор. Нужен е когато предложената заплата е бруто, а в крайна сметка човек се интересува, какво ще постъпи по неговата банкова сметка в нетно изражение. Уникално точнен калкулатор, в моя случай пресметна с 96% точностт, при все това, че си играх с критериите.

# 806
  • Мнения: 116
Разхлабване на мерките свързани със SARS-CoV-2 пандемията в Нидерландия от днес 01.07-2020

1. Препоръчителна дистанция от 1.5 метра и спазването на добра лична хигиена остават норма. При наличие на симптоми се остава у дома и/или се прави тест.
2. Деца до 12 години вече не се налага да спазват дистанция от възрастни, т.е. могат да прегръщат бабите и дядовците си. Simple Smile
3. Деца 12-18 годишни, трябва да спазват дистанция от възрастни хора, с изключение на техните родители.
4. Отстояние от 1.5 метра вече не е наложително в градския транспорт, т.е. всички седалки могат да бъдат използвани. Носенето на маски остава задължително.
5. Броя пасажери в личен автомобил не се ограничава, а ползването на маски е само препоръчително.
6. Събития на открито са разрешени, при условие, че се спазва необходимата дистанция и е направена резервация. Без резервация има ограничение от 250 присъстващи.
7. Събитията на закрито, ще са с лимит от 100 постетители отделно на обслужващия персонал. Задължително е местата да са седящи. Ако обаче местата са предварително резервирани все пак има възможност за повече гости, ако отговарят на здравни изисквания и спазват правилата за дистанция.
8. Стадионите, като наприемр футболните, могат да отворят при спазване на мерките за физическо дистанциране.
9. Кафенетата могат да не спазват правилата за физическо дистанциране, ако псотавят пластмасови прегради между масите.
10. Популярните кофи шопове, ще могат отново да функционират, като кафенета, а не както досега само за продажба без опция за консумация на място.
11. Секс работниците могат да започнат работа отново стига да отговарят на изисквания за упражняване на дейността.
12. Сауни, фитнес клубове и подобни спортни обекти отварят врати при засилена хигиена от страна на персонала и гостите.
13. Отпадат ограниченията за посещаване на граждани в домовете за възрастни.
14. Нощните клубове и дискотеките остават затворени.

# 807
  • Мнения: 21
И така - в оранжевия списък сме отново...

"Посолство на България в Хага/Еmbassy of Bulgaria in the Hague
1h ·
Уважаеми сънародници,

Информираме ви, че във връзка със ситуацията с разпространението на COVID-19, от 00:00 ч. на 16 юли 2020 г. нидерландските власти въвеждат силно препоръчителна 14-дневна карантина за гражданите, пристигащи от България в Кралство Нидерландия. В допълнение, нидерландското правителство призовава за ограничаване на пътуванията от/до България само до случаи на сериозна необходимост.

Молим за вашето съдействие за стриктно придържане към препоръките на нидерландските власти."

https://www.nederlandwereldwijd.nl/landen/bulgarije/reizen/reisa … -HSrmzpf6kGAphMjo

# 808
  • Мнения: 9
Здравейте,

Живея близо до Ротердам заедно със съпруга ми холандец и двете ни момченца на 4 и 2 годинки.

Липсва ми общуването със сънародници, затова много бих се радвала да организираме една среща Simple Smile

Надявам се да има желаещи Simple Smile

Поздрави,
Мариана

# 809
  • Мнения: 116
С удоволствие. В момента е отпускарски период, но не е невъзможно да се организира среща. Друг вариант е да отидете на протестите в Хага. Разбира се, ако одобрявате каузата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт