по колко АМ на хранене

  • 912
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 663
По принцип на 1 месец 110мл., на 2 месеца 120мл., на 3 месеца 130мл и т.н
Точно така е.

# 16
  • Мнения: 2 910
По принцип на 1 месец 110мл., на 2 месеца 120мл., на 3 месеца 130мл и т.н

Така знам и аз, а и по толкова съм хранила, но не мисля, че +/- 10-20мл. са толкова от значение. След като 120мл. са много, давай по 100 и постепенно увеличи на нужната доза Peace

# 17
  • Мнения: 3 042
А колко всъщност са наддали децата?
Ами родиха се по 2900 и 2950. На двадесетия ден бяха съответно 3090 и 3230. Казаха ми че това е много малко.....Сега тези дни трябва пак да ги премерят и ще видим колко са качили, въпреки че навършиха месец на 08.04.

Не са наддали много, но като изчислих, то моят син за 20 дни е бил наддал даже по-малко от тях.
Той се роди 3600 кг спадна ок.300 гр, а след 1 м беше наддал 700 гр. /средно на ден е наддавал по23 грама/ значи на 20 дни е бил наддал 460 гр.
Те и твойте бебчовци са спаднали, и ако е да речем с 300 гр. значи на 20 ден са наддали съответно 490 /580 гр.

Не е много, но не е и чак толкова малко, че  да се притесняваш. Всички деца наддават различно, важно е да са здрави.



# 18
  • Мнения: 178
Аз правех така: давам нещо ориентировъчно и ако детето дръпне няколко пъти на празно шише- правя още 30 мл., ако не дръпне, значи се е наяло.
Имай предвид и че детето изяжда различни количества в различните часове на деня.
Съгласна съм, и аз така правя. Нормите са ориентировъчни. Не може да се насилва бебето да яде повече, окколкото може да поеме, както и да му се дава "по-норма", а то да остава гладно. 10-20 мл. повече или по-малко не мисля, че са от фатално значение. За мен бебето само си прави режима на хранене - брой хранения и количество. Поне с моето бебе е така. И техния апетит е променлив.

И моята беба сама определя количеството,което изпива.

# 19
  • Мнения: 243

Не са наддали много, но като изчислих, то моят син за 20 дни е бил наддал даже по-малко от тях.
Той се роди 3600 кг спадна ок.300 гр, а след 1 м беше наддал 700 гр. /средно на ден е наддавал по23 грама/ значи на 20 дни е бил наддал 460 гр.
Те и твойте бебчовци са спаднали, и ако е да речем с 300 гр. значи на 20 ден са наддали съответно 490 /580 гр.

Не е много, но не е и чак толкова малко, че  да се притесняваш. Всички деца наддават различно, важно е да са здрави.


Ами аз всъщност не се притеснявах докато не ми го казаха лекарите - моята педиатърка и гастроентероложката, при която ни изпратиха за консултация.На мен си ми изглеждат добре душичките, но все пак те разбират повече надявам се...... newsm78
Благодаря за съветите на всички  Hug

# 20
  • Мнения: 505
Аз правех така: давам нещо ориентировъчно и ако детето дръпне няколко пъти на празно шише- правя още 30 мл., ако не дръпне, значи се е наяло.
Имай предвид и че детето изяжда различни количества в различните часове на деня.
newsm10 Tочно така е .Ако насилваш децата храненето ще се превърне в много неприятно бреме и за теб и за децата.100 мл. на хранене ми се виждат нормални за 1 месец и да искаш, неможеш да ги накараш да изяждат повече ако не искат! Peace

Общи условия

Активация на акаунт