Румъния

  • 119 894
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 1 759
Привет ! До сега съм била 3-4 пъти в Констанца ,следваща цел е Булурещ ,ще ви наглеждам Relaxed

# 166
  • Мнения: 4 306
Здравейте, обмисляме пролетно пътуване в Румъния. Има ли сайт, от който да се ориентираме за екопътеки в страната? Обмисляме вход откъм Видин, там видях национален парк Домоглед, но не мога да се ориентирам за маршрути.

# 167
  • Мнения: 1 109
Какво си заслужава да се види в Букурещ- ще имаме свободен само един следобяд?

# 168
  • Мнения: 5 278
Трудна работа за един след обяд. Зависи от какво се интересувате - музеи, архитектура, просто разходка. Предполагам Парламента е едно от знаковите места, макар че ние само отвън сме го виждали, Музея на селото и парка след него на нас ни харесаха много, Триумфалната арка, Атенеума, Стария град. Знам за Природонаучния музей, че си заслужава, но ние още не сме го посетили.

# 169
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Трудна работа за един след обяд. Зависи от какво се интересувате - музеи, архитектура, просто разходка. Предполагам Парламента е едно от знаковите места, макар че ние само отвън сме го виждали, Музея на селото и парка след него на нас ни харесаха много, Триумфалната арка, Атенеума, Стария град. Знам за Природонаучния музей, че си заслужава, но ние още не сме го посетили.
Да, общо взето, това са нещата, които могат да се видят за един следобед.
За влизане в Парламента и Природонаучния няма да остане време. Peace

# 170
  • Мнения: 4 785
Аз бих избрала Парламента отвътре, много е впечатляващ и грандомански, и си заслужава! Винаги е с гид посещението, обясняват много интересни факти. Другите неща бих ги оставила за друг път.

# 171
  • Мнения: 1 906


Имайте предвид, че деца се допускат само в Галакси зоната, макар че имаше и в Палм, вероятно правят изключения, така че може да си вземете за двете зони билети.
Хм,на мен ми се иска като отидем и в трите зони да влезем,но явно ще трябва да се задоволим само с двете.
[/quote]
Ходихте ли и успяхте ли да влезете с дечицата в трите зони Simple Smile

# 172
  • Мнения: 1 779
Какво има в Елизиума.Само сауни или и там има басеин? Вярно ли е, че ако онлайн се направи резервация излиза по-евтино?

# 173
  • Мнения: 2 600
Парламента отвътре не си заслужава, освен ако не сте видели всичко друго от Букурещ преди това - обиколката е дълга, но ако сте видели една зала, все едно сте видели всички останали, но не можете да излезете сами - обикаля се плътно с екскурзовода. Атенеума е много много красив, но се разглежда за 20 минути. Музеят на селото си заслужава определено. Ако сте с кола - посетете Могошая. Не съм била в Природонаучния, планирам го.

Знам, че от миналата година е отворена личната резиденция на Елена и Николае Чаушеско, не съм срещнала отзиви за нея досега.

# 174
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Какво представлява Могошая?
Музеят на селото ми се струва, че е по-добре да се посети пролетно време.
И аз планирам Природо-научния музей, колко време е необходимо за него, той на закрито ли е? Някой ми беше казал, че в Букурещ има и някаква ботаническа градина или нещо подобно. Може ли малко инфо, ако знаете.
Ние ходихме в Музея на Авиацията, мъжът ми много се впечатли, децата не толкова.

# 175
  • Мнения: 2 600
Могошая е парк с езеро, църква и "дворец", който е музей на практика.

# 176
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
И аз планирам Природо-научния музей, колко време е необходимо за него, той на закрито ли е?
На закрито е. Около 2 часа ще са ви достатъчни за да го разгледате. Не е особено голям, но е интересен, щом ми хареса, въпреки, че не си падам по природонаучни музеи. Peace
-------------------
Според мен, разглеждането на Парламента отвътре, определено си заслужава. Не само заради  архитектурните и интериорни достойнства на сградата, а и заради екскурзоводската беседа, която запознава с исторически, културни и политически факти за страната. Препоръчвам го, но в случай на повече от един свободен следобед за разглеждане на Букурещ.
От Музея на селото не бях особено впечатлена, но може да се види, зависи кой с какви интереси е.

Последна редакция: вт, 16 яну 2018, 16:04 от Скубиду

# 177
  • Мнения: 9 483
Парламента отвътре не си заслужава, освен ако не сте видели всичко друго от Букурещ преди това - обиколката е дълга, но ако сте видели една зала, все едно сте видели всички останали, но не можете да излезете сами - обикаля се плътно с екскурзовода.

Вярно че е субективно, но с това категорично не мога да се съглася! Не е вярно, че видели една зала, все едно сте видели и другите...

# 178
  • Мнения: 2 600
Парламента отвътре не си заслужава, освен ако не сте видели всичко друго от Букурещ преди това - обиколката е дълга, но ако сте видели една зала, все едно сте видели всички останали, но не можете да излезете сами - обикаля се плътно с екскурзовода.

Вярно че е субективно, но с това категорично не мога да се съглася! Не е вярно, че видели една зала, все едно сте видели и другите...


Абсолютно вярно е, единствено залата с балконите и тази със стъкления покрив и терасата на втория етаж са визуално различни. Всичко е огромни полилеи, светещи през няколко за икономия на ток, полумрак, врати с дърворезби по 3 метра, една картина и две статуи и 5-6 кукли в народни носии в почти пълен мрак.  Като обиколиш три зали и нямаш набито око да търсиш разликите във формата на релефите и обръчите на полилеите , те започват да изглеждат еднакви Simple Smile   Да, пищно е и грандоманско, но еднотипно и еднообразно.
Ако бяха направили музей на нещо там, щеше да е по-интересно, примерно постоянна експозиция на картини, или исторически експонати и т.н.
Няма спор, че имаше ужасно много туристи, всяка група чакаше на опашка да излезе група от някоя зала, за да влезе следващата. Но то и в Аушвиц, и в Чернобил, и в Моленбек в Брюксел има туристи - вкусове разни   Simple Smile

Заслужава си да се види, как комунизмът разхищава, просто защото може, но в Букурещ има толкова места за разглеждане, че ако имах ограничено време да покажа нещо на някого, нямаше да е парламента  Simple Smile  

# 179
  • София
  • Мнения: 413
+1  Peace за последното мнение на MTV, и за мен Парламента си заслужава най-много да се види, дори може да пропуснеш да разгледаш Букурещ, но не и Парламента. Peace Аз ако не бях разгледала Парламента, Букурещ не би ме впечатлил особено. Peace

Общи условия

Активация на акаунт