ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони

  • 79 129
  • 767
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 255
Здравей. И ние сме пред подобна дилема и се лутаме все още. Мен сега ми предстои средна стимулация,каквото и да означава това,да видим с нея,какаво ще се получи този път. Но казаха,че ПИД е задължителна винаги в нашия случай. От 4 бременности,само първата ми беше с нормален плод,без хромозомни проблеми,но се стигна до аборт по друга причина. Другите бяха с хромозомни проблеми и се стигаше до спиране на сърдечна дейност.

# 736
  • Мнения: 593
Момичета, ако имате фейсбуци, има една група, казва се my perfect mosaic embrion. Там ще намерите мнооого полезна информация, относно ембрионите след ПИД, които не са балансирани.

# 737
  • Мнения: 18
Здравейте дами,
Накратко: започвам стимулация по къс протокол тази седмица (в МЦ "Афродита") , но за съжаление клиниката към която се бях насочила (СБАХЛ „Д-р Малинов")  за ПИД няма да може да извърши диагностиката.
Може ли да ми дадете информация за други клиники, които да извършват ПИД и съотвено тук ли го правят, ако не към коя държава изпращат за диагностика?

Благодаря предварително!

# 738
  • София
  • Мнения: 3 412
В болница Надежда се прави там на място не се изпраща никъде

# 739
  • Мнения: 255
И ние сме за ПИД. В Надежда го правят на място. Скоро разбрах,че уж и в Токуда предлагали ПИД. Също и в Тутракан. Някои казват,че в Турция било по-качествено,дали е така или не,никой не може да каже със согурност,защото нямаме данни и статистика,за да сравним.

Здравейте дами,
Накратко: започвам стимулация по къс протокол тази седмица (в МЦ "Афродита") , но за съжаление клиниката към която се бях насочила (СБАХЛ „Д-р Малинов")  за ПИД няма да може да извърши диагностиката.
Може ли да ми дадете информация за други клиники, които да извършват ПИД и съотвено тук ли го правят, ако не към коя държава изпращат за диагностика?

Благодаря предварително!

# 740
  • София
  • Мнения: 7 486
Надежда, Щерев, Репробиомед правят ПИД при тях. Адела пращаха в Репробиомед. В Надежда се чака най-малко за ПИД, защото има най-голям оборот от клиенти - около 3-4 седмици. В Адела преди 3г чаках 3м. Трябва да се пита.

# 741
  • Мнения: 89
Здравейте правих пИд на ембриона ще прикача резултати ако може някой да ми разясни за какво става дума имам час при генетик чак на 25 07

# 742
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
за колко време ви излезе резултата?

# 743
  • Мнения: 89
За около 3 седмици и може би малко

# 744
  • Мнения: 255
Heart Eyes
За около 3 седмици и може би малко

А къде го правихте?
Нашият излезе за месец и малко.
Не съм видяла резултата писмено,ембриолозите ни се обадиха инказаха,че всичко е наред и че няма проблеми.
Но ние не го правихме в София,а пратиха пробата в София и реално не сме комуникирали с Надежда,където го правиха.

# 745
  • Мнения: 89
Във Надежда и аз го правих взех си резултата от регистратура записах си час със генетик след две седмици да коментираме резултата

# 746
  • Мнения: 5


Здравейте! Какво е мнението ви за резултата?

# 747
  • Мнения: 413
На консултацията ще ви обяснят всичко много подробно, едва ли някой ще успее да ви обясни по-добре от генетиците в болницата.

Много е сложно просто...и много зависи в кой ген е мутацията и куп неща, които няма как да разбират хора, които не са го учили това.

На мен ми трансферираха 2Е. Един балансиран и един с възможна самокорекция. Забременях и после ми казаха, че трябва да ми направят амноицентеза,за да се види дали всичко е наред с бебето и кой от двата Е се е захванал. Биохимичен скрининг и модерните прена тестове нямаше да свършат работа при мен, защото мутацията, която имаше единия Е те не я изследваха, ама това може само генетика да го каже...а аз нямаше да си причиня това изследване,ако знаех по-рано, че няма да се размина без амноицентеза...

За това изчакайте си консултациите, слушайте внимателно и питайте каквото не разбирате, за да ви се изясни всичко.

# 748
  • Мнения: 89
Да ще говоря със генетик в една другата тема едно момиче учи генетика ми разясни за какво стана на въпрос но ще искам да си говоря и със генетика на болницата

# 749
  • София
  • Мнения: 7 486
Надежда,

Ембрионът има тризомия на 15 хромозома. Няма възможност за корекция защото е 100%.



Здравейте! Какво е мнението ви за резултата?



Ели,
50% вероятност за монозомия на 1 хромозома и 50% вероятност за тризомия на 8 хромозома. Обсъдете с генетик, в случай че не се коригира ембриона дали е възможно да оцелее, какви проблеми ще има и какви тестове могат да се направят, ако се захване.

Здравейте правих пИд на ембриона ще прикача резултати ако може някой да ми разясни за какво става дума имам час при генетик чак на 25 07

Общи условия

Активация на акаунт